Kristus Glābēja katedrāle – celta par ziedojumiem, uzspridzināta un no jauna uzcelta deviņdesmito gadu beigās. Tās ietilpība – 10 tūkst. cilvēku. Foto – Gundega Skagale

Eiropā augstākais debesskrāpis 1

Rietumvalstu tūristu apbrīnu Maskavā izraisa tā saucamās Staļina augstceltnes, bet latviešus tās varētu mazāk interesēt – mums ir pašiem sava, kur izvietojusies Zinātņu akadēmija. Maskava jau vairākus gadus lepojas ar Eiropā augstāko debesskrāpju kompleksu “Moscow City” – ēkas “Federācija: Austrumi” augstums sasniedzis 374 metrus, tai ir 95 virszemes stāvi. Savukārt Dienvidu tornis, kurš nodots ekspluatācijā jau pirms pieciem gadiem, sniedzas 354 m augstumā. Šim debesskrāpim ir 85 stāvi. Biznesa ēku komplekss “Moscow City” kļuvis ne tikai par Krievijas galvaspilsētas panorāmas vizītkarti, bet arī Krievijas kapitāla bagātības demonstrējumu. Kompānijas un to īpašnieki sacenšas, kurai izdosies nopirkt augstāku un neparastāku ēku. 2016. gadā tur uzcelti jau 12 no 23 plānotajiem debesskrāpjiem. Septiņas ēkas šobrīd tiek būvētas un četras – projektētas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 3
Lasīt citas ziņas

Austrumu tornī šobrīd vēl tiek veikti iekšdarbi, taču zināms, ka 89. stāvā tiks atvērts pats augstākais zivju restorāns Eiropā, kuru nosauks par Sahalīnu. Šāds nosaukums dots tāpēc, ka jūras produkti tiks nogādāti ar lidmašīnām tieši no Sahalīnas. Patlaban viens restorāns atrodas 62. stāvā, eksotikas cienītājiem var ieteikt arī peldi vairāku simtu metru augstumā – viena debesskrāpja 61. stāvā ir peldbaseins, kurš ir visaugstākais Eiropā ar stikla jumtu.

Teātris kā provokācija

“Remote Moscow” – jauna formāta teātra projekts, kuru iecienījuši jaunie maskavieši. Ielu teātris, kas ļauj iepazīt Maskavu no cita skatpunkta. Šajā izrādē apvienota gan klasiskā teātra elementi, gan ekskursija, gan datorspēļu pasaule. Skatītājs, kas drīzāk ir dalībnieks, nesēž ērtā krēslā, bet gan dodas ielās, brauc ar metro, visu laiku atrodas kustībā. Izrāde sākas kapos, skanot fatālai mūzikai, balss aicina izvēlēties kādu kapu kopiņu un iedomāties sevi aizgājēja vietā. Pēc tam bēru procesija dodas ārā no mirušo pasaules, laipojot starp garāmgājējiem un automašīnām. Balss galvā uzdod jautājumu – pie kuriem piederi tu – vai starp tiem, kas izvēlas drošo, bet lēno ceļu uz gājēju ietves, jeb ātro, bet bīstamo ielu dala ar autovadītājiem? Izrādes notikumi ir realitāte, dekorācija – pilsētas ielas un metro. Audio pieejami arī angļu valodā. Biļetes jāpiesaka laikus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Maskavā drīzumā iecerēts sertificēt gidus, kuriem ir tiesības vadīt ekskursijas pilsētā, taču ielu nosaukumus, lai atvieglotu tūristu dzīvi, dublēt ar latīņu burtiem nav plānots. Vismaz pagaidām. Toties katru trešo svētdienu daudzos Maskavas muzejus var apmeklēt bez maksas, arī Tretjakova galerijā katru trešdienu ieeja bez maksas, sestdienās (no aprīļa līdz oktobrim) Kremlī var vērot zirgu un kājnieku sardzes maiņu.

Pagaidām vienīgie atvieglojumi ir organizētajiem tūristiem, kas Pēterburgā no Somijas ierodas ar prāmi. Maskava Latvijas tūristiem pagaidām šādus atvieglojumus neplāno ieviest, cita lieta ir Ķīna – lai piesaistītu šīs valsts tūristus, Maskava paredz dažādus bonusus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.