Foto no Pixabay.com

Mazāk mīlestības, vairāk īgnuma. Pazīmes, ka vīrietis vēlas “pakot čemodānus” 7

Ne katra sieviete var lepoties ar izcilu intuīciju. Turklāt dažreiz daiļā dzimuma pārstāves nepamana acīmredzamas lietas: gadās, ka mīļotais vīrietis ar visu savu izskatu parāda, ka vēlas pamest sievieti. Bet, kad viņš visbeidzot izlēmis “pakot čemodānus”, otrā pusīte ir ļoti pārsteigta par tik “negaidītu” kopējās dzīves pavērsienu. Kā saprast, ka vīrietis aizdomājies par šķiršanos, stāsta psiholoģe Anetta Orlova.

Reklāma
Reklāma

Kā mainās vīrieša runa:

Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

1. Ja agrāk viņš pats stāstīja par savu dzīvi, attiecībām ar kolēģiem, draugiem, nākotnes plāniem, karjeras izaugsmi vai darba maiņu, tad pakāpeniski šādas sarunas apsīkst.

Turklāt vīrietis neuzdod jautājumus par tavu dzīvi. Pazūd iepriekš izrādītā interese par tavu darbu, vidi, cilvēkiem, ar kuriem pavadi laiku utt.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Vīrietis izvairās no sirsnīgām, atklātām sarunām. Viņš pamana tavu nodomu novirzīt sarunu emocionālā līmenī, tuvināties un jau pašā sākumā cenšas visu reducēt līdz ikdienišķam dialogam. Tagad satuvināšanās viņu biedē.

3. Vīrieša runā katastrofiski samazinās patīkamas, maigas, jaukas vai draiskas iesaukas, mīļvārdiņi, vēršanās pie tevis kļūst formālāka.

4. Daudziem vīriešiem raksturīgi “sagraut” kādreiz mīļotās sievietes tēlu, jo tā viņiem būs vieglāk nenožēlot šķiršanos. Kā tas izpaužas? Viņš nevēlas redzēt tavas pozitīvās īpašības, pat pašas labākās mēģina noniecināt, ar prieku uzsver visas nepilnības.

5. Savā runā vīrietis izmanto arvien mazāk vārdu, kas norāda uz jūsu kā pāra stabilitāti. Viņa sarunās vairs nav kopīgas nākotnes tēlu. Viņš mēģina dzīvot pašreizējā brīdī un izdomāt veidus, kā atkāpties. Vietniekvārdu “Mēs” aizstāj ar “tu” un “es”. Plāni, lietas, draugi arī kļūst par “tavējiem”, “manējiem”, nevis “mūsējiem”.

6. Runā parādās citu sieviešu vārdi – kolēģes, kuras palīdz darbā, vai meitenes, kuras sporta zālē darbojas uz blakus esošā trenažiera. Sarunās tiek piesaukti bijušo draudzeņu vārdi un tikšanās vietas, kurās vīrietis piedzīvojis ko patīkamu.

7. Pēc jautājumiem par kopīgo nākotni vīrietis pirms atbildēšanas it kā sastingst – virspusēja ieelpa, pēc tam smaga izelpa. Viņš klusējot piekrīt taviem plāniem vai atbild īsi: “jā”, “labi”, “aha” un ātri nomaina sarunas tēmu.

Reklāma
Reklāma

8. Ja kādreiz tu viņam biji jūtīga un trausla būtne, kura jāaizsargā no visas pasaules, tagad esi vienkārši histēriķe, kurai var pateikt visu patiesību. Konflikta situācijās vīrietis kļuvis ass un pat nežēlīgs. Mīlošu cilvēku strīdā sieviete atbrīvojas no aizvainojuma, greizsirdības, garlaicības un vientulības sajūtas. Viņa var uzdot jautājumus, kuri neprasa atbildes, un viss tikai tāpēc, lai vīrietis viņu nomierinātu un pateiktu, ka ļoti mīl. Ja viņš neievēro šo scenāriju, var pieņemt, ka viņa jūtas pret sievieti ir izplēnējušas.

9. Izsakot pretenzijas, vīrietis izmanto izteicienus: “tu atkal esi ķērusies pie sava ierastā repertuāra”, “viss kā parasti”, “labi, ar tevi viss ir skaidrs”, “tu ar nevienu nevari satikt”, “skaidrs, kāpēc pat tava māte negrib ar tevi komunicēt” utt. Tā viņš vienlaikus cenšas sasniegt vairākus mērķus.

Pirmkārt, viņš vēlas paplašināt savu neapmierinātību ar tevi līdz cilvēku grupas līmenim, kuri arī neapmierināti ar tevi – mamma, bijušais draugs, draudzenes, kolēģi, bērni.

Otrkārt, pārspīlējot grūtības, iztēlot tavas kļūdas tā, lai tās izskatītos kā tavas personības defekti, vēlams, tādi, kurus nevar labot. Treškārt, mēģina tevi diskreditēt, salīdzinot ar tiem cilvēkiem, salīdzinājums ar kuriem tev ir traumatisks. Tas tiek darīts, lai iedragātu tavu pašnovērtējumu.

Kā mainās vīrieša izturēšanās:

1. Tavā klātbūtnē vīrietis cenšas pāriet uz citu teritoriju. Visā vakarā viņš var pateikt trīs vārdus, un tie paši nebūs tie patīkamākie, viņu vairāk interesē paša darīšanas, nevis komunicēšana ar sievieti. Tā ir skaidra zīme, ka jūtas atdziest.

2. Vīrietis labprāt nodod tev iniciatīvu attiecībās. Ja agrāk viņš zvanīja trīs reizes dienā, tagad uzraksta pāris SMS, un tās pašas ar banāliem jautājumiem: “Kā tev klājas?” u.tml. Tā viņš mēģina nomierināt tavu satraukumu, taču patiesas vēlmes sazināties viņam gandrīz vairs nav. Pakāpeniski viņš vairāk atbildēs uz taviem zvaniem nekā pirmais uzsāks saziņu.

3. Tālruņa nozīme strauji palielinās, un šādā konkurencē tu acīmredzami zaudē. Tālruni viņš tur tā, lai displejs nebūtu redzams, vai arī gluži nejauši vienmēr noliek ar to uz leju.

4. Vīrietis kļūst vienaldzīgs pret tavām asarām, ja arī apskauj, tad drīzāk aiz žēlsirdības un visu laiku skatās uz savu pulksteni vai tālruni. Tavs stāvoklis, noskaņojums ātri vien viņu nokaitina.

5. Ja esat nonākuši skaistā vietā, kurā tu vēlētos kopā nofotografēt pašbildi, viņš lūdz nofotografēt viņu vienu pašu un nekavējoties augšupielādē attēlus sociālajos tīklos. Tev jāatzīst, ka viņš to nedara tev par prieku. Viņam vienkārši ir citi skatītāji.

6. Viņš sāk izvairīties no kontakta ar taviem vecākiem, kaut arī iepriekš apmeklēja viņus ar prieku. Vecāki ir sirdsapziņas simbols. Kārtīgs vīrietis ļoti satraucas, satiekoties ar cilvēkiem, kuri viņu redz kā potenciālu znotu.

7. Nauda, kas ieguldītā tevī vai jūsu pārī, vairs nav ieguldījums, bet gan lieka resursu izšķērdēšana. Vīrietis kļūst daudz skopāks.

8. Tavi lūgumi viņam šķiet arvien nepamatotāki un nesvarīgāki. Tavs tonis esot ass un neapmierināts. Tavi mēģinājumi tuvināties – viņa robežu pārkāpšana.

9. Viņš var ne tikai apsolīt, bet nepildīt solīto. Viņa vērtības mainās tāpat kā mainās attieksme pret tevi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.