Foto – Shutterstock.com

Piemērotākais mēslojums siltumnīcām 0

Kuru mēslojumu ieteicams izmantot tomātiem un gurķiem, ja siltumnīcu laista ar lejkannu? IMANTS JĒKABPILS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

– Izmantojot lejkannu vai pilienveida apūdeņošanas sistēmu, augus vislabāk laistīt ar barības šķīdumu. Šim nolūkam izvēlas kādu no speciāli siltumnīcām paredzētiem mēslojumiem, kas ūdenī pilnīgi izšķīst tāpat kā cukurs vai sāls, – iesaka agronome Agnese Pinka.

Ērti lietojams ir gan šķidrais mēslojums Vito, gan Kristalons, kas atšķiras pēc krāsas un barības elementu daudzuma. Tomātiem piemērots ir sarkanais (NPK 12–12–36), gurķiem – zaļais (NPK 18–18–18) Kristalons. Mēslojot reizi nedēļā, kompleksā mēslojuma deva ir 30–50 g/10 l ūdens. Visefektīvāk ir augus laistīt ar barības šķīdumu, mēslojuma devu sadalot vairākām reizēm. Praksē bieži vien šādi dara tikai siltumnīcās, kas aprīkotas ar pilienlaistīšanu. Izmantojot lejkannu, piemājas siltumnīcu īpašnieki parasti cenšas laistīt ar atšķaidītu mēslojumu pēc iespējas retāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

! Tomātiem un gurķiem nepieciešams arī ūdenī šķīstošais kalcija nitrāts. To lieto pamīšus ar komplekso mēslojumu.

Ja nav iespējams laistīt ar barības šķīdumu, papildmēslojumu var dot sausā veidā, izmantojot atklātam laukam paredzēto mēslojumu YaraMila (NPK 12–11–18). Šādu mēslojumu var kaisīt uz augsnes ik pēc 7–14 dienām (20 g/m2) un pēc tam laistīt ar tīru ūdeni. Zaļajās granulās barības elementi lēnām izšķīdīs, līdz kļūs uzņemami augu saknēm.