Dabā
Zaļā dzīvošana

“Neatgriežamies pie vecajiem ieradumiem!” Dabas draugu akcija pie Brīvības pieminekļa1

Foto: Zane Bitere/ LETA

Šodien no plkst.9 līdz 10 pie Brīvības pieminekļa norisinājās klimata kustības “Fridays for Future Latvia” akcija “Neatgriežamies pie vecajiem ieradumiem”, lai aktualizētu klimata izmaiņu problēmas, aģentūru LETA informē kustības pārstāve Līva Ašmane.

Kustības pārstāvji uzskata, ka tieši pašlaik, kad notiek ekonomikas lejupslīde, ir iespēja daudzas industrijas attīstīt ilgstpējīgi un realizēt pāreju uz ilgstpējīgu un dabai draudzīgu attīstību, tiecoties uz aprites ekonomiku.

Ašmane uzsvēra, ka ārkārtas situācijas laikā, pārtraucot rūpniecisko darbību, visā pasaulē gaisa kvalitāte uzlabojās un piesārņojums samazinājās, pierādot to, cik cilvēku dzīvesveidam ir liela ietekme uz siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā.

Akcijā pie Brīvības pieminekļa aktualizēs klimata izmaiņu problēmas

Viņa norādīja, ka akcijā tiks izceltas arī aktuālas klimata problēmas Latvijā, kā, piemēram, iekavētā Salaspils kodolreaktora likvidācija, ķīmisko pesticīdu pārmērīga lietošana, kaitējot bitēm, koku masveida izciršanas ietekme uz bioloģisko daudzveidību un Rīgas problēmas ar neattīrīto notekūdeņu nonākšanu Daugavā, kad liels lietusūdens daudzums saplūst ar kanalizāciju un pārslogo pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtas.

Ašmane akcentēja, ka ir ļoti svarīgi izcelt klimata krīzi, jo, to aktīvi nerisinot un neuzstādot ambiciozākus klimata mērķus gan Eiropas Savienības (ES) mērogā, gan pasaules līmenī, tā turpinās attīstīties. Viņa uzsvēra, ka ir svarīgi runāt par īstermiņa mērķiem, kā, piemēram, uzstādīt saistošus nacionālos klimata mērķus 2030.gadam, jo pretējā gadījumā klimata pārmaiņas uzņems arvien straujākus tempus un apkārtējā vide būs krasi mainījusies.

Saistītie raksti

“Arvien vairāk tiks pārsniegti nokrišņu un karstuma rekordi, vietējā daba nevarēs tik ātri pielāgoties izmaiņām un ekosistēmām draudēs sabrukums, tādējādi ietekmējot cilvēku labklājību un piekļuvi ierastajiem dabas resursiem,” skaidroja Ašmane.

“Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018.gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tunberga trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra pakāpsies līdz +27 grādiem! Kāds laiks gaidāms šonedēļ?
1 diena
LE
LETA
Dabā
Pirmdien nav gaidāmas laikapstākļu izmaiņas
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Jūlija vidējā gaisa temperatūra gaidāma zem normas. Izskan pirmās prognozes par laiku augustā 1
2 dienas

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
Slēgta “latviešu pilsēta” Lestera. Tautieši Anglijā pastāsta, kāda ir situācija uz vietas slēgtajā pilsētā
11 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā 1
12 stundas
LE
LETA
Dabā
Liepājā un Madonā pārspēts 15.jūlija aukstuma rekords
7 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā reģistrētas 11 ar Covid-19 inficētas personas, kas iebraukušas no Krievijas
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdiena Latvijā būs siltākā kopš 2.jūlija. Laika prognoze trešdienai
43 minūtes