Foto – LETA

Neparastas Ziemassvētku un Jaungada tradīcijas 0

Ziemassvētkos 


Zviedrijas pilsētās centrālajā laukumā izliek Ziemassvētku kazu, kas veidota no salmiem. Kaza ir mitoloģisks personāžs gan zviedru, gan norvēģu kultūrā. Ziemassvētkos kaza palīdzot rūķim piegādāt bērniem dāvanas. Tās gaidīdami, viņi pa nakti berot apavos auzas, ar ko kazai cienāties.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Lasīt citas ziņas

Norvēģijā uzskata, ka Ziemassvētku laiks sakrīt ar ļauno garu un raganu ierašanos, tāpēc visās mājās noslēpj slotas, lai raganas tās neatrod.

Itālijā ragana uz slotaskāta esot bērnu apdāvinātāja, kura paklausīgo bērnu zeķes dāsni piepilda ar saldumiem un dāvaniņām. Tiesa gan, itāļu bērni tās var saņemt tikai 6. janvārī. Nerātņi varot cerēt vien uz sīpoliem vai ķiplokiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Spānijā bērni Zvaigznes dienas priekšvakarā savas kurpītes piestūķējot ar salmiem, lai ar tiem mielotos Triju Karaļu kamieļi. Karaļi pateicībā par kamieļu barošanu atstāj bērniem dāvanas. Sena svētku paraža esot īpaši izrotāts koka bluķis, ko divas nedēļas cienā ar našķiem, lai Ziemassvētkos bērni to varētu dauzīt un gaidīt, kad atdos to, ko notiesājis.

Japānā Ziemassvētki nav oficiāli svētki, japāņu vidū ir ļoti maz kristiešu. Tomēr arī Japānā ir savas Ziemassvētku tradīcijas un pat savs Ziemassvētku vecītis, kuram acis atrodoties pakausī, lai varētu redzēt, kādas blēņas pastrādā īpaši nepaklausīgie bērni.

Venecuēlā baznīcēni Ziemassvētku rīta dievkalpojumā tradicionāli ierodoties uz skrituļslidām.

Jaungada naktī


Daudzās valstīs Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas saistās ar visa vecā un sliktā aizdzīšanu un labā piesaukšanu turpmākajiem 12 mēnešiem.

Dānijā Jauno gadu sagaidot ar trauku plēšanu pie draugu un kaimiņu durvīm. Tas, pie kura namdurvīm vislielākā lausku kaudze, var justies lepns, jo viņu uzskata par veiksmīgāko. Jautra tradīcija ir arī lēkšana no krēsliem pusnaktī, tā simboliski ielecot pirmajā janvārī un Jaunajā gadā.

Filipīnās Jaunā gada svinībās cilvēki ēd apaļas formas augļus, arī apģērbā iecienītas noapaļotas formas – tās piesaistot laimi, veiksmi, bagātību. Dabas kataklizmu skartajās Filipīnās laimes nevar būt par daudz.

Skotijā cilvēki staigā pa ielām, vēzēdami sev virs galvām īpašas uguns bumbas.

Čīlē esot paradums doties uz kapsētām, lai Jaunā gada iezvanīšanu sagaidītu kopā ar saviem tuviniekiem, kuru vairs nav starp dzīvajiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.