Pazudušais "Vīrs ar kannām"?

“Noteikti kādam dārzā tā statuja tagad stāv!” No vēsturiskā nama Rīgas centrā esot pazudis “Vīrs ar kannām” 3

Pie “Bez Tabu” vērsušies vairāki rīdzinieki, kuri dzīvo kaimiņos Matīsa ielas 21. namam. No fasādes pirms vairāk nekā diviem gadiem esot pazudusi statuja ar nosaukumu ”Vīrs ar kannām”, kas ir arī Valsts nozīmes kultūras piemineklis, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Statuja atradās uz nama, kas būvēts 1909. gadā, tās autors ir tēlnieks Augusts Folcs. Iedzīvotāji nobažījušies, ka fasādes restaurācijas aizsegā senā skulptūra nozagta un tā savā vietā vairs neatgriezīsies.

Larisa:
“Kad ņēma nost, tad man teica, ka tā esot licis īpašnieks. Pēc kāda laika pabeidza fasādes renovāciju, taču statuju atpakaļ neuzlika. Noteikti kādam dārzā tā statuja tagad stāv. Tā bija ļoti skaista statuja, ļoti daudzi ārzemnieki šo statuju fotografēja.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Larisai piekrīt arī kaimiņš Voldemārs, kurš Matīsa ielā dzīvo kopš 1971. gada. Viņš uzskata, ka statujai jāatgriežas vietā, kur tā stāvējusi aptuveni 100 gadus.

Raidījums “Bez Tabu” noskaidro, ka statuja ”Vīrs ar kannām” atrodas tēlnieka Edvīna Krūmiņa darbnīcā. Tēlnieks laipni uzņem savā darbnīcā un ir priecīgs demonstrēt it kā pazudušo statuju.

Restaurācijas darbi jau pirms gada noslēgušies. Krūmiņš būtu priecīgs, ja statuja nonāktu savā vietā un darbnīcā varētu atbrīvot vietu, tomēr pagaidām vēl nav līdz galam nolemts, kā statuju ēkas virsotnē nostiprināt.

Edvīns Krūmiņš, tēlnieks:
“Viņš (”Vīrs ar kannām”) nekur nav pazudis, droši vien negrib stāvēt ārā aukstumā. Darbnīcā ir silti, ir apkure. Drīz ”viņš” droši vien atkal priecēs mūsu tautu. Jāsagaida, kad ēkas īpašnieks un viņa pārstāvji izdomās labāko risinājumu.”

Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē norāda, ka ēka ir privātīpašums, tās īpašnieks dzīvo Krievijā. Viņa ieguldījuma dēļ sakārtota ne tikai nama fasāde, bet arī statuja.

Nu atliek sagaidīt piemērotus laikapstākļus, kā arī finanšu resursus, lai statuja atgrieztos savā vēsturiskajā vietā.

Plašāk “Bez tabu” sižetā: