NVA: darba tirgū visvairāk trūkst kravas auto šoferu, pavāru un šuvēju 0

Latvijas darba tirgū visvairāk trūkst kravas auto šoferu, pavāru un šūšanas speciālistu, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Inese Kalvāne.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Lasīt citas ziņas

“Valstī kopumā ir trīs pieprasītākās profesijas. Absolūta topa līderis ir kravas automobiļu vadītājs, pavārs un šūšanas speciālists. Šīs profesijas ir pieprasītas visos Latvijas reģionos un arī ekonomiskās attīstības centros,” stāstīja Kalvāne.

Viņa norādīja, ka ekonomiskās attīstības centros nākamās pieprasītākās profesijas ir apstrādes rūpniecības speciālisti, programmētāji, kuģu remonta speciālisti. Savukārt lauku reģionos vairāk vajadzīgi speciālisti kokapstrādes un lauksaimniecības jomās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kalvāne arī informēja, ka no 85 tūkstošiem bezdarbnieku, kas ir NVA reģistrā, ilgstošie bezdarbnieki ir 30%. “Tas nozīmē, ka vismaz trešdaļai bezdarbnieku viņu prasmes un kvalifikācija nav atbilstoša darba devēju pieprasījumam. Vēl vairāk – jāsaka, ka ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars darba meklētāju vidu atšķiras arī reģionāli. Rīgā tie ir 15% (..) Savukārt, piemēram, Latgalē ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars ir 50%,” atzīmēja NVA vadītāja, norādot, ka laukos būtiska problēma darba tirgū ir piedāvājuma neatbilstība pieprasījumam.

Jau vēstīts, ka Latvijā marta beigās bezdarba līmenis bija 9,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk, salīdzinot ar mēnesi iepriekš.

Zemākais bezdarba līmenis marta beigās reģistrēts Rīgas reģionā – 5,6%, bet augstākais Latgalē – 19,8%. Kurzemē bezdarba līmenis marta beigās bija 11,3%, Vidzemē – 10,2%, bet Zemgalē – 9,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.