Parasti hokeja čempionātos ar talismanu kāri bildējas līdzjutēji, bet Rīgā teju vienīgie, kas tiek klāt Spaikijam, ir brīvprātīgie un citas turnīra organizēšanā iesaistītās personas.
Parasti hokeja čempionātos ar talismanu kāri bildējas līdzjutēji, bet Rīgā teju vienīgie, kas tiek klāt Spaikijam, ir brīvprātīgie un citas turnīra organizēšanā iesaistītās personas.
Foto: Ilmārs Stūriška

“Labam talismanam jābūt ļoti labā fiziskā formā!” Eža Spaikija lomā iejutušies četri kanādieši 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Pasaules hokeja čempionātos talismanu tērpos publiku jau kopš 2008. gada izklaidē kanādieša Kristiana Lanuē vadītā komanda.

Līdzjutēji apmeklē Pasaules čempionāta spēli hokejā starp Latvijas un Vācijas valstsvienībām
CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgā notikušā čempionāta talismans bija ezis Spaikijs, kurš tribīnēs dejoja katrā mačā. Kopā šajā lomā iejutās četri kanādieši, tātad katram iznāca 16 spēles.

“Man tas viss sākās ar to, ka tēvam bija kompānija, kas ražojām talismanu tērpus, tāpat trenējām puišus, lai viņi būtu forši talismani. Tu vari tikai vicināt rokas, kopīgi fotografēties ar skatītājiem, bet vari arī dejot, darīt trakas lietas, dodot cilvēkiem cita līmeņa emocijas,” “Latvijas Avīzei” sacīja Lanuē.

“Tikai ar pieredzi saproti, ko īsti nozīmē pasaules čempionāts hokejā, īpaši Eiropā, kur fani ir krietni aktīvāki nekā Ziemeļ­amerikā – skaļāk atbalsta, dzied, dejo. Aiz okeāna tā nenotiek,” norādīja kanādietis.

“Labam talismanam jāpiemīt īpašībai reaģēt uz situāciju, būt spontānam, jo mērķis ir cilvēku smiekli un smaidi. Jābūt arī ļoti labā fiziskā formā, jo kostīmā ir karsti, un jābūt arī mentāli spēcīgam, jo īsā periodā ir 64 spēles.”

Viņa komandā lielākoties ir stiprā dzimuma pārstāvji no 20 līdz 30 gadu vecumam, taču mēdz būt arī meitenes.

Viņš gan neatklāj, vai arī Rīgā darbojušās meitenes. Tas esot noslēpums, arī ar galvenajiem varoņiem intervijas neesot atļautas – uzreiz pēc spēles daži brīvprātīgie paspēj Spaikiju noķert uz fotogrāfiju un tad Kristians aizved viņu uz ģērbtuvi – pie “Arēnas Rīga” novietoto konteineru.

Liels izaicinājums šajā čempionātā talismaniem ir tukšās arēnas, skatītāji faktiski bijuši tikai vienā spēlē. “Bet ir fotogrāfi, brīvprātīgie, tad iet pie viņiem un cenšas uzjautrināt.

Tas ir krietni atšķirīgāk, nekā ierasts. Divas nedēļas dejot starp kartona figūrām ir grūti, garlaicīgi, taču viņi tikuši ar to galā,” atzina Kristians Lanuē.

Reklāma
Reklāma

Viņa komanda apkalpo arī sacensības citos sporta veidos – ziemā bijuši pasaules čempionātā slēpošanā, septembrī plānā ir Dimanta līgas posms vieglatlētikā Šveicē, tāpat arī izklaides nozarē, piemēram, mūzikas festivālos.

Kristians Lanuē tāpat kā daudzi kanādieši bērnībā spēlējis hokeju un ir pārsteigts par tautiešu pārvērtībām čempionāta gaitā – sākusi ar trim zaudējumiem, vakar Kanādas izlase spēlēja finālā pret Somiju: “Pēc pirmajām spēlēm es noteikti to neprognozētu. Taču esmu priecīgs, var redzēt, ka komanda iespēlējās, cīnās līdz beigām, nepadodas. Jauni spēlētāji spēja salikt kopā dažas nianses un atrast veidu, kā uzvarēt.”

Latvijas hokeja izlase
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.