Foto – Uldis Muzikants

FOTO: Tulpes pēc ziedēšanas nedrīkst aizmirst! Ielūkojamies vēl ziedošā skaistumā 0

– Svarīgākais darbs ir pagūt izpriecāties par tulpju skaistumu, jo pavasarī viss notiek ļoti strauji, – mudina saimniecības “Viestardi” saimnieks GUNDARS LĀCIS no Kroņauces. Tulpju ziedēšanai par godu ģimene pat sarīkoja svētkus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Saimniekiem Gundaram Lācim, Kristīnei Liniņai un viņu tulpēm šis ir pirmais pavasaris Tērvetes novada Kroņauces “Viestardos”. Pirms tam Gundara audzētās tulpes daudzi dārzamīļi bija skatījuši saimniecībā “Dzintarlāči”.

Cilvēkiem patīk ne tikai tulpes – sapratuši saimnieki un nolēmuši izveidot jaunu radošo aktivitāšu centru, kurā pavasaros būtu ap 400 šķirņu tulpju skaistums, bet visu gadu – dažādas nodarbes, arī kūku un citu gardumu cepšana. Aprises iegūst arī ideja par suvenīru un lauku labumu bodīti. Varbūt tajā būšot tulpju maize, smej Kristīne. Ko vest, braucot ciemos? Krūzes ar tulpju attēliem!

Tulpes stāda dobēs

CITI ŠOBRĪD LASA

Agrāk Gundars visiem skaidrojis, ka tulpes lieliski aug mālā, kā tas bija “Dzintarlāčos”. Taču šopavasar nācies atzīt, ka tik krāšņu ziedēšanu kā vieglajā un auglīgajā Tērvetes puses smilšmālā vēl nebija redzējis. Tulpēm svarīgi, lai augsne būtu dziļi sastrādāta, irdena, barības vielām bagāta. Turklāt ideāli, ja tā labi atpūtusies.

Gundars un Kristīne vēlu rudenī izlīdzināja vagas, izveidojot šauras dobes un tajās šķērsām – vadziņas, kurās guldīt sīpolus. Proti, izrok vadziņu, ieliek sīpolus un uzber zemi no otras vadziņas. Starp vadziņām apmēram sprīdis attāluma.

Šajos stādījumos Gundars jau pamanījis kļūdu – pārāk šauros celiņus starp vagām. Palīdzēm bijušas mīkstas sirdis, sak, kā lai neieliek vēl vienu sīpoliņu, ja paliek pāri! Taču, izvietojot sīpolpuķes, jāņem vērā, ka tās kupli saaugs. Tagad daudzi malējie sīpoli izgāzušies uz celiņa, padarot lauku necaurbrienamu. Grūti kopt, turklāt demonstrāciju dārzam tas neder ne tik.

Ja tulpes stāda vagās vienā rindā, šādas problēmas nav, bet nevar redzēt šķirnes skaistumu kopskatā. Arī Kristīne priecīga – dobes esot psiholoģiski vieglāk ravēt, jo agrāk tulpju vagas šķitušas bezgalīgi garas.

! Gundars iesaka: ja vēlas veidot tulpju šķirņu kolekciju, pasākumā jau laikus jāievilina un jāiesaista ģimenes locekļi, draugi, jo sīpolu stādīšana un rakšana ir pamatīgs darbs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.