Foto-Shutterstock

Kā jākopj Alpu jāņogas dzīvžogs? 0

Kā jākopj alpīnās vērenes dzīvžogs, lai krūmi augtu vienādi, nevis katrs citādi – cits ar stāviem, cits pie zemes gulošiem zariem? DACE VALMIERĀ

Reklāma
Reklāma
Satelītattēlos paveras nelāga aina: Krievija koncentrē karaspēku vien 56 kilometrus no NATO robežas
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
Kokteilis
“Izjutu pat fiziskas sāpes…” Rēzija Kalniņa uz savas ādas piedzīvojusi kaut ko pārdabisku
Lasīt citas ziņas

Alpu jāņoga jeb alpīnā vērene (Ribes alpinum), brīvi augot, sasniedz līdz 2 metru augstumu. Krūmus apgriežot, var izveidot 0,5–1,5 m augstus dzīvžogus.

Ir izveidota arī speciāla vērenes šķirne ‘Schmidt’ tieši dzīvžogiem – ar lēnāk augošu, kompaktāku, stāvāku, blīvāku zarojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cērpamā dzīvžogā krūmus parasti stāda 30 cm attālumā, bet brīvi augošā stādījumā augus izvieto pusmetra attālumā citu no cita. Neformējamus pārsvarā atstāj tos dzīvžogus, kas izceļas ar skaistiem ziediem. Alpu jāņogai nav krāšņi nedz ziedi, nedz lapas, tāpēc to vēlams regulāri cirpt. Augus jāsāk apgriezt, tiklīdz iestādīti, saīsinot 1/3 krūma. Arī nākamajos gados, ja krūmi attīstās strauji, tiem jāsaīsina puse vai trešdaļa no jaunā pieauguma. Dzīvžogs jācērp trapeces formā, lai krūmu apakšdaļai piekļūtu saules gaisma.

Cirptiem dzīvžogiem jaunie dzinumi jāapgriež divas reizes gadā – pavasarī un jūnija beigās. Vienlaikus tos piebaro ar kompleksajiem minerālmēsliem, kas paredzēti lapu un koku krūmu mēslošanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.