No Rīgas centra tika dota pavēle Ādažu lidlaukā esošajam dronam veikt lidojumu iepriekš iestatītā, automātiskā lidojuma maršrutā.
No Rīgas centra tika dota pavēle Ādažu lidlaukā esošajam dronam veikt lidojumu iepriekš iestatītā, automātiskā lidojuma maršrutā.
Publicitātes foto

Pirmais attālinātais drona lidojums Latvijā 0

Aizvadītajā 5G ekosistēmai veltītajā forumā “5G Techritory” “LMT” prezidents Juris Binde kopā ar premjeru Krišjāni Kariņu demonstrēja pirmo attālināti vadīta drona lidojumu Latvijā, izmantojot mobilo sakaru tīklu.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Šobrīd dronu lidojumi ārpus tiešās redzamības zonas vēl nav atļauti, taču industriālo dronu izmantošana nākotnē ir tieši saistīta ar lidojumiem ārpus tiešās redzamības loka. Tam nepieciešams atbilstošs normatīvais regulējums, kā arī jāatbilst stingrām drošības prasībām.

Mobilo sakaru tīkla izmantošana var būtiski uzlabot dronu lidojumu drošību ārpus redzamības zonas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Lai to demonstrētu, “LMT” kopā ar Latvijas programmatūras izstrādātāju “SPH Engineering”, kas attīsta automatizētu dronu lidojumu maršrutu risinājumus, jau ir veicis testa lidojumus, mērot mobilā tīkla pārklājumu dažādos augstumos (uz zemes, 50 m un 120 m augstumā).

Veiktie testa lidojumi apliecinājuši, ka mobilo sakaru tīklā ir iespējama droša attālināta dronu vadība.

Tāpat “LMT” sadarbojies arī ar Austrijas programmatūras izstrādātāju “Dimetor”, abiem uzņēmumiem kopīgi izmēģinot rīku, kas ļauj redzēt prognozējamo tīkla pārklājumu gaisā, tādējādi sniedzot papildu drošību attālināto drona lidojumu plānošanā.

Juris Binde norādīja, ka mobilo tehnoloģiju un aviācijas nozares risinājumu integrācija būs pagrieziena punkts jaunu pakalpojumu attīstīšanai – “no dronu izmantošanas preču piegādē vai lauksaimniecības teritoriju pārvaldīšanā līdz pat cilvēku meklēšanai un glābšanai. Līdzšinējos “LMT” testos konstatēts, ka mobilo sakaru tīkls jau tagad ir par 97,6% piemērots drošas attālinātas dronu vadības risinājumiem. Vienlaikus ir aktīvi jāstrādā arī pie atbilstoša normatīvā regulējuma valstu un starptautiskā mērogā”.

“LMT” uzsver, ka interese par dronu izmantošanu un attālinātu vadību ir plaša. Piemēram, mežu apsaimniekošanā, kur gandrīz katrs lidojums pāri kokiem jau ir ārpus redzamības, attālināti lidojumi ar dronu ļautu vienkāršāk apsekot jaunaudzes, vējgāzes un ugunsgrēka vietas, kā arī ātrāk identificēt tādu pēdējo gadu problēmu kā mizgrauži, kas radījuši lielus postījumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.