Foto: FreePik

Potzaru griešana vēlā rudenī: pareizi vai nepareizi? 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

“Vēlos uzpotēt augļukokus. Ir noskatītas labas šķirnes kaimiņu dārzos. Nezinu, kad vajadzētu griezt zarus. Dažās grāmatās teikts, ka tas jādara jau novembrī.” – jautā Juris no Madonas.

“Potzaru griešana novembrī, pirms iestājas bargs sals, kas varētu bojāt pumpurus, bija taisnība pirms aptuveni 30 gadiem. Tad vēl bija īstas ziemas,” skaidro dendroloģe Zaiga Graudiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī viņa savulaik tā rīkojusies, taču nu viss ir mainījies. Potzari jāgriež, kad koki guļ – tiem ir miega fāze. Taču šoruden un pēdējos gados koki pat vēlu rudenī vēl aizvien lēni pošas mieram. Ja potzaru nogriež par agru, pavasarī uzpotētais spraudeņa pumpurs neaugs. Daži stādaudzētāji jau saskārušies ar šādu problēmu, piemēram, rožkopji, kuriem potzari vajadzīgi jau kalendārās ziemas vidū.

Labāk potzarus vēl negriezt, jo mazi mīnus grādi tiem neskādē. Tos vērts griezt, ja iestājas 10–15 grādu sals. Pēdējos gados labi darbojas metode – potzarus griež martā un potē, tiklīdz var (nav rūpju par potzaru glabāšanu). Taču tas ir piemēroti, ja jāuzpotē daži koki. Ja vēlas uzpotēt vairāk augu vai to darīt pavasara beigās, potzarus sagriež un glabā vēsumā, ikreiz paņemot tik, cik vajag.