Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Pexels

Radošās industrijas piedāvās risinājumus četru mazpilsētu tūrisma vides uzlabošanai 0

Izsludinot Radošo industriju tūrisma misijas uz četrām Latvijas mazpilsētām, trešdien, 29. maijā, tiks atklāta radošās darbības nedēļa “radi!2019”, informē “Creativity Lab”.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Mājas īpašnieki remontdarbu laikā nejauši savā virtuvē atklāj apslēptu mantu
Lasīt citas ziņas

Šogad nedēļa veltīta radošo industriju un tūrisma nozaru mijiedarbībai, īpaši izceļot radošo industriju potenciālu starpdisciplinārās nozarēs, tostarp dizaina vērtības un domāšanas prasmes.

“radi!2019” laikā jūnijā radošo industriju profesionāļu komanda dosies uz četrām Latvijas mazpilsētām, lai kopā ar pilsētu pārvaldēm un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par iespēju izmantot radošo industriju profesionāļu potenciālu savas pilsētas tūrisma piedāvājuma stiprināšanā šogad sacenšas 11 Latvijas mazpilsētas – Lubāna, Aknīste, Aizpute, Kandava, Sabile, Līgatne, Mazsalaca, Rauna, Staicele, Saulkrasti un Valdemārpils.

Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa, darbojoties konkursa žūrijā un vērtējot mazpilsētu pieteikumus, norāda, ka viena no mazpilsētu priekšrocībām salīdzinājumā ar lielajām pilsētām ir to spēja ātrāk mainīties un ieviest ko jaunu.

“Katrai mazpilsētai ir savs īpašais “šarms”, zināms, uzspodrināms, aizmirsts vai no jauna atklājams. Tas var būt izteikti redzams vai apslēpts vietās, cilvēkos un notikumos. To var atklāt un novērtēt tikai skatoties kopā – gan ceļotāja, gan vietējā iedzīvotāja acīm. Šajā procesā neaizstājama ir dizaina domāšanas pieeja, ko veido sistemātisks paņēmienu lietojums uz cilvēku orientētu risinājumu izstrādē. Tā ir spēja iekāpt “cita kurpēs”, saprast viņa dzīvi un risināt problēmas no viņa perspektīvas. Sākoties dizaina procesam, pētāmās problēmas risinājums nekad nav zināms – tas ļauj būt radošiem, ģenerēt idejas un nonākt pie negaidītiem risinājumiem,” radošo pieeju komentē D. Danosa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.