Rīgas Centrāltirgum drīzumā paliek 100 gadi – apmeklētājus gaidīs būtiskas pārmaiņas 0

Līdz Rīgas Centrāltirgus simtgadei atlikuši vien daži gadi – 2030. gadā šis vēsturiskais tirgus svinēs 100. jubileju. Taču jau šobrīd tiek plānotas un īstenotas nopietnas pārmaiņas – ne tikai infrastruktūras atjaunošana, bet arī tirgus funkciju paplašināšana.

Reklāma
Reklāma
3 dejas = 600 eiro? Vecāki soctīklos diskutē par neprātīgām izmaksām Skolēnu Dziesmu un deju svētkos 151
Vēl viens trieciens Īlonam Maskam: Tramps piešķir 10 miljardus viņa sliktākajam murgam
“Sistēma samals putekļos ikvienu!” Transporta ministra mistiskā nāve līdz kaulam pārbiedējusi Krievijas eliti 75
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Uz līnijas” par gaidāmajām izmaiņām stāstīja Ojārs Valkers, pašvaldības uzņēmuma “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs.

“Ir skaidrs, ka laika gaitā ir novecojusi gan infrastruktūra, gan mainījušies pircēju paradumi. Tāpēc sapratām – tirgum ir nepieciešama jauna vīzija,” norāda Valkers.
CITI ŠOBRĪD LASA

No tirgus uz kultūras un sabiedrisko centru

Eiropas pieredze rāda, ka mūsdienu tirgi vairs nav tikai vieta, kur pārdod pārtiku, tie kļuvuši par multifunkcionāliem centriem, kuros savijas ēdināšana, tirdzniecība, kultūra un sabiedriskās aktivitātes. Tieši tāds mērķis ir izvirzīts arī Rīgas Centrāltirgum.

“Šobrīd redzam, ka pārtikas tirdzniecībai nav nepieciešami visi pieci paviljoni. Mums ir milzīgs potenciāls, kopējā paviljonu platība sasniedz 30 tūkstošus kvadrātmetru, bet visa teritorija – 10 hektārus,” uzsver Valkers.

Plānots, ka Pūpola un Spīķera ielas kļūs par gājēju zonām, veidojot patīkamu, apmeklētājiem atvērtu vidi. Tāpat Benjamiņa laukums nākotnē kļūs par multimodālu mezglu, kur saplūst dažādi mobilitātes risinājumi, sporta un tirdzniecības aktivitātes.

Vērienīgi remonti: soli pa solim

Jau uzsākti darbi pie sakņu paviljona jumta un konstrukciju atjaunošanas. Nākamais rindā – piena paviljons, kurā plānots izbūvēt energoefektīvu multiklimata risinājumu, kas nodrošinās gan apkuri, gan dzesēšanu. Remontdarbu laikā tirgotāji tiks pārvietoti uz nesen atjaunoto sakņu paviljonu.

Pēc piena paviljona plānots pievērsties arī gaļas paviljonam, kuram Būvniecības valsts kontroles birojs uzdevis līdz 2027. gada maijam veikt remontdarbus. Jumta konstrukcijas tur šobrīd ir tehniski problemātiskas, tāpat kā piena paviljonā, kur vēsturiski pieļautas būvniecības kļūdas.

Valkers uzsver:

“Katram paviljonam un pat katram jumtam ir savs stāsts. Sakņu paviljonu sabojāja stiprs vējš, bet piena paviljonā vēsturiski bijušas kļūdas jumta konstrukcijā, kas izraisījušas mitruma uzkrāšanos un bojājumus.”

Reklāma
Reklāma

Labāka pieejamība un vide

Līdztekus ēku atjaunošanai līdz nākamā gada pavasarim plānota arī 250 vietu autostāvvietas izbūve rūpniecības preču tirgus teritorijā, lai apmeklētājiem būtu ērtāk piekļūt ar automašīnām.

Tāpat jaunā koncepcija paredz, ka Centrāltirgus kļūs par dzīvu vietu arī ārpus tradicionālā darba laika, piesaistot gan vietējos, gan tūristus ar notikumiem, gastronomiju un sabiedriskiem pasākumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.