
4. Ko Tramps zināja par Epstīna tieksmēm? 38
Trampa 2002. gada komentārs par to, ka Epstīnam patīkot sievietes “no jaunākā gala”, joprojām met ēnu pār viņu, jo daudzi uzskata, ka tas liecina — Tramps varēja zināt par Epstīna darbībām jau toreiz.
Taču šāds pieņēmums pagaidām balstās tikai spekulācijās, bez pierādījumiem. Turklāt Tramps konkrēti neminēja nepilngadīgas meitenes — viņš runāja par “jaunām sievietēm”.
Jautājumi par to, kurš ko zināja un kad, ir ilgstoši klīduši ap Epstīna lietu. Jāatgādina, ka Trampa īpašums Mar-a-Lago bija fons dažiem Epstīna pārkāpumiem, un abu vīriešu sociālā vide bieži griezās ap sievietēm.
Saskaņā ar Trampa bijušā padomnieka Sema Nanberga 2019. gada stāstīto Washington Post, Tramps pats esot aizliedzis Epstīnam piekļuvi Mar-a-Lago īpašumam saistībā ar nepiemērotu uzvedību. Nanbergs sacīja, ka Tramps to darījis tāpēc, ka Epstīns mēģinājis pierunāt jaunu sievieti, kas tur strādāja, sniegt viņam masāžu. Šis noticis vairākus gadus pirms Epstīna izmeklēšanas nonākšanas sabiedrības uzmanības lokā.
“Viņš ir īsts pretīgais tips, es viņu nosodu,” Nanbergs atceras Trampu sakām.
Vairākos ziņojumos, tostarp Miami Herald un Wall Street Journal žurnālistu 2020. gada grāmatā, Epstīna aizliegšana Mar-a-Lago tiek saistīta ar mēģinājumiem tuvoties kādai pusaudzei — biedra meitai.
Vēlāka Epstīna upure Virdžīnija Džufrē (Virginia Giuffre) apliecināja, ka viņa tika vervēta Epstīna seksuālās tirdzniecības tīklā, kamēr 2000. gadā strādāja Mar-a-Lago.
Arī Džordžs Houranijs — cilvēks, kurš organizēja 1992. gada “kalendāra meiteņu” pasākumu — The New York Times 2019. gadā sacīja, ka jau toreiz brīdinājis Trampu par Epstīna uzvedību.
“Es teicu: ‘Klausies, Donald, es Džefu labi pazīstu, es nevaru atļaut viņam vajāt jaunās meitenes,’” stāsta Houranijs. “Viņš atbildēja: ‘Es lieku savu vārdu uz šī pasākuma. Es neliktu savu vārdu, ja būtu bažas par skandālu.’”
Tramps šķietami sadarbojies ar tiem, kas izmeklēja Epstīna pārkāpumus, taču par viņa liecībām zināms maz, jo viņš nekad nav bijis oficiāli nopratināts. Viens no advokātiem, kurš pārstāvēja Epstīna iespējamās upures, 2009. gadā sacīja, ka Tramps bijis ļoti atvērts intervijai.
Šis advokāts, Breds Edvardss (Brad Edwards), norādīja, ka Tramps “nekādā veidā nerādīja, ka būtu iesaistīts kaut kādā neētiskā vai aizdomīgā rīcībā”.