Slaidiņš par Krievijas armijā mobilizētajiem: “Liela daļa savā mūžā nav redzējuši ne veļasmašīnas, ne podus, ne bijuši uz teātri…” 286

“Krievijas Federācija ir izveidojusi mobilizētā sociālo portretu – diezgan interesants. Kopumā 2023.gadā iesaukti ir 302 503 karavīri, tie ir mobilizētie,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pastāstīja NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, runājot par mobilizāciju Krievijas armijā un jaunākajiem statistikas datiem, kāds tad jauniesauktā karavīra sociālais portrets.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Lasīt citas ziņas

Mobilizēto skaitā ir tikai iesauktie, nevis brīvprātīgi pieteikušies, tā uzsvēra Slaidiņš. “Mobilizētā vidējais iesaucamais vecums ir 35 gadi. 96% iepriekš ir dienējuši bruņotajos spēkos – vai nu obligātajā dienestā, vai pēc kāda laika atvaļinājušies. 57% ir precējušies, 56% ir bērni. Tur vēl bija smalkāk sadalīts – viens, divi vai vairāki bērni,” tā TV24 raidījumā rādot grafiku, sacīja Slaidiņš.

Savukārt 89% no mobilizētajiem Krievijas armijā bija darbs. Sīki dati sniegti arī par izglītības līmeni. “Augstākā izglītība ir tikai 7%, vidējā izglītība – 63%, un 30% – vidējā, tehniskā izglītība. Tas ir pats Krievijas Aizsardzības ministrijas izveidotais…Bet, kas ir interesanti? Ja paskatāmies, jautājums –  cik ilgi krievi gatavi karot un ko viņi tur ir gatavi sūtīt, tad tur par šo varētu grāmatu sarakstīt!” uzsvēra NBS majors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Slaidiņš raidījumā vērsa uzmanību arī uz Kremļa naratīviem un viņu propagandu.

“Ir mainījies tas viņu šīs te speciālās militārās operācijas motīvs. Ja tas 2022.gadā bija – attīrīt Ukrainu no fašisma, denacifikācija, demilitarizācija, tad jau šī gada beigās būtiski mainījās: mēs uzbrukām Ukrainai, lai tā neuzbruktu mums. Jo ja mēs [Krievija] nebūtu sākuši, tad viņi būtu sākuši. Nu, tas, protams, ir vajadzīgs tikai un vienīgi iekšējām vajadzībām. Tādā vienkāršā valodā – mēs neesam okupanti, mēs esam upuri tagad! Par to liecina arī pēc triecieniem Belgorodā, kad Krievija momentā uzreiz iesniedza sūdzību ANO – sliktie ukraiņi, tas tiek pasniegts, ka mēs [krievi] tagad esam tie cietēji,” skaidroja Slaidiņš, kā Krievija mainījusi naratīvus kopš 2022.gada, kad iebruka Ukrainā.

Kāpēc krievi sevi tagad sauc par “upuri”? Slaidiņš uzskata: “Šāda retorika ir baigi vajadzīga iekšējām Vaņkām, kas sēž uz pečkas [krāsns – red.], jo kur tad palika Kijiva trijās dienās, ko visa propaganda skandināja? Ko citu, lai saka,” piebilda Slaidiņš. Viņš arī papildināja Krievijas mobilizētā sociālo portreta aprakstu ar faktu, ka “93% ir krievu lumpeņi no valsts iekšienes”. Ja skatās Maskavu, Sanktpēterburgu, tad no turienes esot ļoti maz mobilizēto.

“Vairums, kas nāk [mobilizētie], ir aiz Urāliem. Lielākā daļa. Tur ir liela daļa, kas savā mūžā nav redzējuši ne veļasmašīnas, ne podus, ne bijuši uz teātri, muzeju…Viņi visas savas zināšanas ir ieguvuši, man liekas, tikai no TV ekerāniem. Visur citur ir slikti, un Krievija ir tā labākā valsts pasaulē! Ja mēs atceramies šo Krievijas regulāro armiju 2022.gada uzbrukumā, ko viņi ņēma? Viņi zaga visu! Tā bija profesionālā armija. Jautājums – kas tur tagad ir palicis pāri? Viņi noteikti būs, un te galvenā motivācija ir nauda. Nauda un propaganda. Viņš visu savu apzinīgo mūžu ir ķēzījies bedrē ārā, viņš podu nav redzējis, bet viņš ir gatavs, kā saka, iet un cīnīties par šo ideju,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” detalizēti par Krievijas armijā jauniesauktajiem stāstīja NBS majors Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma

Plašāk skaties pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.