Turcijas vēstniece aicina sadarboties enerģētikā 0

“Labs ekonomiskās sadarbības piemērs starp mūsu valstīm ir Latvijas dzīvo liellopu eksports,” iepazīšanās vizītē “Latvijas Avīzē” sacīja jaunā Turcijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Serapa Ozdžoškuna. Vēstniece ir pārliecināta, ka būtiski jākāpina mūsu valstu savstarpējā tirdzniecība un cieši jāsadarbojas enerģētikā.


Reklāma
Reklāma

 

Trešā vēstniece Latvijā

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Avīzes” redakcijā Turcijas vēstnieci uzņēma “LA” galvenā redaktore Linda Rasa, galvenās redaktores vietnieks ekonomikā Ivars Bušmanis un politikas nodaļas ārlietu žurnālists Ģirts Vikmanis. S. Ozdžoškuna ir trešā Turcijas vēstniece Latvijā, viņa šeit darbojas kopš jūlija. Ar padomiem diplomātei palīdz arī iepriekšējie vēstnieki. Viņa ir karjeras diplomāte un strādājusi vēstniecībās Rumānijā, Vācijā, Indijā un Itālijā, bet pēdējos gados darbojusies dažādos ar ekonomikas jautājumiem saistītos amatos Turcijas ārlietu ministrijā. “Politiskās attiecības mums ir ļoti labas – esam ļoti pateicīgi Latvijai par atbalstu Turcijai kā ES kandidātvalstij ES, bet mēs atbalstījām Latvijas dalību NATO,” sacīja vēstniece. Viņa apliecina, ka Turcijas stratēģiskais mērķis joprojām ir iestāšanās ES. “Situācija nav viegla. Ir daudz sarunu sadaļu ar ES, kuras nevaram atvērt dažādu politisku šķēršļu dēļ. ES ir jālemj, ko darīt šajā situācijā.”

 

Vieta izaugsmei

Vēstniece uzskata, ka Latvijai un Turcijai vajadzētu vairāk sadarboties ekonomikā, jo savstarpējā tirdzniecības bilance neesot tik liela, tādēļ ir daudz vietas izaugsmei. Kā konkrētu sadarbības iespēju viņa minēja “Zubr” konteinervilciena projektu, kuru varētu izplest līdz Turcijai. “Mūsu valstīm nozīmīgs ir enerģētikas sektors, tajā mums vajag vairāk sadarboties. Mums nav enerģijas avotu, esam atkarīgi no citiem, lielākoties no Krievijas,” sacīja S. Ozdžoškuna.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā labu ekonomiskās sadarbības piemēru vēstniece minēja dzīvo liellopu eksportu, jo pati viena no pasaules lielākajām ekonomikām nespēj sevi pabarot ar gaļu. Viņa uzsver, ka Latvijā darbojas divas pazīstamas Turcijas kompānijas, ir samērā daudz turku studentu, kas Latvijā ieradušies apmaiņā, kā arī turki, kas strādā starptautiskajos uzņēmumos.

 

Stiprināt 
kultūras saites

“Turku kebabi pasaulē ir pazīstami, taču tas ir “ātrais ēdiens”, tādēļ es Latvijā vēlētos redzēt arī kādu īstu turku restorānu,” piebilda vēstniece. Kultūras jomā Turcijas vēstniecība pašlaik strādājot, lai uz Latviju atvestu jaunākās turku filmas, gada otrajā pusē tiek plānota Turcijas glezniecības izstāde. Tiek meklēta sadarbība starp Latvijas un Turcijas opernamiem, turklāt Turcijas operdziedātāji labprāt piedalītos Latvijas festivālos. Turcijas vēstniecība arī meklējusi iespējas kādu mākslas izstādi atvest uz jauno muzeju “Rīgas birža”, taču tā 
programma jau ir pilna līdz 2013. gadam.

Jāatgādina, ka 2010. gadā Stambula bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet 2014. gadā šis gods uzticēts Rīgai. Turcija esot uzaicinājusi Rīgas mēru Nilu Ušakovu apmeklēt Stambulu pieredzes apmaiņā, kā arī veidot ciešākas attiecības starp abām pilsētām.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.