Ungāru vižla.
Ungāru vižla.
Foto: Laura Blumberga

Vai medībās Latvijā ir atļauts izmantot tikai medību šķirnes suņus? 10

“Vai ir kaut viena administratīvā lieta par bezšķirnes suņa izmantošanu medībās?” – šādu jautājumu kādā soctīklā “Facebook” kādā mednieku grupā uzdeva viens no pastāvīgajiem diskusiju dalībniekiem. Žurnāliste Kate Šterna portālā “medibam.lv” skaidro – kā tad īsti ir?

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

Medības reglamentējošie un citi saistītie tiesību akti nosaka, ka medībās drīkst izmantot tikai šķirnes medību suni un ka par šķirnes apliecinājumu kalpo tikai oficiāli reģistrētas kinoloģiskās organizācijas izsniegti ciltsraksti, kuros ir jābūt aprakstītām trim suņa priekšteču paaudzēm.

Prasības ir šādas:

1) Medībās drīkst izmantot tikai medību šķirnes suni.
2) Īpašniekam līdzi ir jābūt derīgai vakcinācijas apliecībai, proti – lolojumdzīvnieka, pasei ar ierakstu par derīgu trakumsērgas poti.
3) Dzīvniekam ir jābūt apzīmētām ar mikročipu, kas ir reģistrēts Lauksaimniecības datu centrā (LDC).
4) Ciltsrakstiem vai to kopijai līdzi nav jābūt, bet tikai oficiāli izsniegts dokuments, kurā minētas trīs priekšteču paaudzes, ir uzskatāms par izcelsmi apliecinošu dokumentu, kas pierāda, ka suns ir tīršķirnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Medību laikā valsts vai pašvaldības policijas, kā arī Valsts meža dienesta inspektors var prasīt uzrādīt suņa veterināro pasi. Tajā ir jābūt arī mikročipa svītru kodam. Ja inspektoram ir mikročipu lasītājs, viņš var “noskenēt” kodu un vienotajā sistēmā pārliecināties, ka suns patiešām ir reģistrēts LDC, taču tur arī netiek prasīts iesniegt ciltsrakstus. Līdz ar to pārliecināties par suņa izcelsmi var tikai tad, ja saimnieks apzinīgi vadā līdzi ciltsrakstu kopiju vai inspektors būs uzstājīgs un pieprasīs atsūtīt dokumentu pēc medībām.

Vai ir bijušas ierosinātas administratīvās lietas un uzlikti sodi par šo prasību neievērošanu?

“Jā. Inspektori mēdz pārbaudīt, kādi suņi piedalās medībās. Samērā regulāri tiek ierosinātas administratīvās lietas vai uzlikti sodi, bet tas notiek ļoti reti. Pāris reizes gadā! Situācijas mēdz būt ļoti dažādas. Piemēram, saimnieks, zinādams, ka kaut kas nav kārtībā, inspektoram stāsta, ka tas nav viņa suns. Tas vienkārši skraidot pa platībām, bet ir skaidri redzams, ka suns labi pazīst šo cilvēku. Tātad jāpārbauda dokumenti. Suņa īpašniekam līdzi ir jābūt veterinārajai pasei ar derīgu mikročipa numuru un trakumsērgas potes ierakstu. Pasē veterinārārsts ieraksta arī šķirni, un man vai inspektoram nav iemesla speciālista spriedumam neuzticēties,” skaidro VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Visu rakstu par medību šķirņu suņiem un to izmantošanu medībās lasi šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.