Foto: REUTERS

Kur lielākais algu kāpums? 8


Visstraujāk vidējā darba samaksa augusi izglītībā – par 10,3%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,7%, tirdzniecībā – par 9,2% (tostarp straujāks algu kāpums bijis vairumtirdzniecībā un automobiļu un motociklu tirdzniecības un remonta nozarē), informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozarē – par 8,6%, kā arī lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē – par 7,7%, kur algas straujāk auga mežsaimniecībā un mežizstrādē.

Reklāma
Reklāma
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un LBTU lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 72
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Izglītībā, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē, kā arī tirdzniecībā vidējās algas straujo pieaugumu ietekmēja darba samaksas fonda palielinājums un pilnas slodzes darbinieku kritums, kamēr informācijas, komunikācijas pakalpojumu un lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē pieauga gan darbinieku skaits, gan darba samaksas fonds. Savukārt nekustamo īpašumu nozarē pilnas slodzes darbinieku skaits pieauga straujāk nekā darba samaksas fonds, skaidroja statistikas pārvaldē.

2017.gada pirmajā ceturksnī lielākā vidējā bruto darba samaksa bija finanšu un apdrošināšanas darbībās (1922 eiro), informācijas un komunikācijas pakalpojumos (1470 eiro) un enerģētikas nozarē (1100 eiro).

CITI ŠOBRĪD LASA

Virs vidējā rādītāja valstī vidējā darba samaksa bija arī valsts pārvaldē – 1079 eiro, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – 1000 eiro, profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu jomā (ietver juridiskos, grāmatvedības, reklāmas un arhitektūras pakalpojumus, konsultēšanas pakalpojumus komercdarbībā un vadībzinībās, zinātnisko darbību u.c.) – 912 eiro, kā arī transporta un uzglabāšanas nozarē (891 eiro).

Savukārt vismazākās algas bija izmitināšanas un ēdināšanas jomā – 600 eiro, citu pakalpojumu jomā (ietver sabiedrisko, politisko un citu organizāciju darbību, individuālās lietošanas priekšmetu un mājsaimniecības piederumu remontu, ķīmisko tīrītavu, frizieru, skaistumkopšanas, apbedīšanas un citu pakalpojumu nozares) – 697 eiro, kā arī izglītības – 732 eiro, nekustamo īpašumu – 744 eiro un mākslas, izklaides un atpūtas nozarē – 764 eiro.

No Latvijas reģioniem vidējā mēneša bruto darba samaksa šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2016.gada pirmo ceturksni, straujāk par vidējo rādītāju valstī pieauga Vidzemes, Zemgales un Pierīgas reģionā – attiecīgi par 8,4%, 8% un 7,4%. Mazāks kāpums bija Kurzemes (6,4%) un Latgales reģionā (6,7%). Rīgā, kur šogad pirmajā ceturksnī bija visaugstākā vidējā darba samaksa (1001 eiro), gada pieaugums bija 7,1%. Joprojām zemākā vidējā bruto darba samaksa ir Latgales reģionā – 609 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.