Atrasts pagrabā. Vietējais vai svešzemnieks? 1

Dārzā sastapti dažādi gliemeži, bet šoreiz pagrabā atradu neredzētu milzi. Gribētu uzzināt vairāk par jauno viesi. MELITA PĻAVIŅĀS

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

Latvijas Dabas muzeja vecākais zoologs Edgars Dreijers skaidro, ka tas varētu būt milzu kailgliemezis (Limax maximus) vai arī mūsu vietējā suga tumšais kailgliemezis (Limax cinereoniger). Lai precīzi noteiktu, nepieciešams redzēt dzīvnieka pēdas krāsu. Tumšajam kailgliemezim ir gaiša josla pēdas vidū un tumšas joslas pēdas malās, bet milzu kailgliemezim pēda ir vienkrāsaina, gaiša.

Milzu kailgliemezis nav vietējā suga, bet Latvijā zināms jau vairāk nekā gadsimtu. Parasti sastopams dārzos, parkos, kapos, arī māju pagrabos un pieliekamajos. Šo kailgliemežu mūža ilgums nav garš – 2–2,5 gadi. Tumšais kailgliemezis māju pagrabos nemēdz būt, jo dzīvo mežos vai vecos parkos, bet, ja cilvēkam māja ir pie meža, var būt sastopams arī pagrabos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Svešzemju suga – milzu kailgliemezis – sastopams visā Latvijā, sevišķi daudz to ir lielo pilsētu parkos, taču atšķirībā no Spānijas kailgliemeža tas nav kļuvis par nopietnu kaitēkli un dārzos postījumus nenodara. Pašlaik kailgliemežiem ir vairošanās periods: rudenī no olām šķilsies mazuļi, kas pārziemos pagrabos un citviet. Ja šķiet, ka kailgliemeži sāk dārzā traucēt, tos var savākt un likvidēt – paturēt saldētavā vai apliet ar verdošu ūdeni,” pamāca malakoloģe Digna Pilāte.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.