Zane Lazdiņa šovasar pēc atgriešanās no ikgadējām veselības pārbaudēm Vīnē – skaista un vesela jau septiņus gadus!
Zane Lazdiņa šovasar pēc atgriešanās no ikgadējām veselības pārbaudēm Vīnē – skaista un vesela jau septiņus gadus!
Foto no Zanes Lazdiņas personiskā arhīva

Zane Lazdiņa: “Zinu, ko nozīmē smakt…” 7

Ērglēniete Zane Lazdiņa ir vienīgā pulmonālās arteriālās hipertensijas paciente Latvijā, kurai plaušu transplantācija deva iespēju atgūt pilnvērtīgu dzīvi.

LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis 156
6 stundas
LA
LA
Kokteilis
“Līdz šodienai neesmu sapratis, kur aizgāja tie 60 miljoni,” Maestro pēc simtgades svinībām, kas beidzās 2021. gadā
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
“Neiedomājos, ka suņa adopcija var izvērsties šādi”: “Ulubele” par 300 eiro adopcijā atdod neārstējami slimu suni 22
7 stundas
Lasīt citas ziņas

Būdama paaugstināta riska grupā, viņa ir viena no tiem, kuri varēja potēties pirmie. Un tā arī darīja, saprotot, ka gudrāka par ārstiem nekļūs, lasot kaut iespējami visu, ko publiskajā telpā dāsni piedāvā sociālie tīkli. Starp abām potēm Zane pārslimoja Covid-19, gūstot arī šo daudzus no mums jau skārušo pieredzi.

 

Sargāties un nodrošināties

Sākoties pandēmijai, kamēr vīruss skāra citas valstis, Zanei nebija īpašu bažu par savu veselību. Bet, kad arī Latvijā kovids bija klāt, cits pēc cita sekoja mediķu ieteikumi izolēties, uzmanīties, sargāties. Reizē ar neziņu sākās arī nedrošība. Par bailēm gan Zane nerunā. Tādu nebija pat toreiz, 2014. gada aprīlī, kad Austrijas klīnikā Vīnē par “ziedot.lv” akcijā iegūtiem 120 tūkstošiem eiro viņai pārstādīja plaušas. Ja jums nepieciešams smelties drosmi dzīvot, tad vajadzētu aprunāties ar Zani!

CITI ŠOBRĪD LASA

Pulmonālās arteriālās hipertensijas biedrība rīkoja “ZOOM” konferences, sarunas grupiņās, gan stāstot, kas nedēļu pēc nedēļas arvien vairāk kļūst zināms par vīrusa dabu un ierobežošanas iespējām, gan arī iedrošinot un emocionāli stiprinot retās slimības pacientus. Citi biedrības dalībnieki baidījās un joprojām izvairās vispār iziet ārā no mājas. Zane tomēr devās uz veikalu un izbrauca pastaigās pie dabas.

Iespēju potēties viņa sagaidīja reizē ar citiem orgānu transplantāciju pārcietušajiem un riska grupā esošajiem cilvēkiem. “Īpaši nesteidzos, bet sapratu, ka tas būs jādara. Vienmēr esmu uzticējusies ārstiem. Viņi ir atbildīgi par manu veselību, kā profesionāļi ir izdarījuši visu, lai es dzīvotu. Ja es neuzticētos, tad manis, visticamāk, nebūtu. Nekas no manas ārstēšanās programmas nenotiek pašai uz savu galvu.

Arī no Vīnes ārsti atrakstīja, ka būtu vēlams vakcinēties ar kādu no trim tobrīd pieejamajām vakcīnām: “Pfizer/BioNTech”, “AstraZeneca” vai “Moderna”. Ieteica, nepamatojot, kura no tām būtu labāka vai iedarbīgāka vai kā citādi īpašāka. Vienkārši – jāpotējas un jāpasargā sevi, cik vien var. Protams, ka zināju visapkārt skanošās sabiedrības bažas par potes drošumu.

Ka tā nav labi izstrādāta, pārbaudīta, ka var būt veselības riski. Bet drīz sapratu vienu: man tajā nav jā­klausās. Ja es sāktu preparēt ikvienu ziņu, kas pienāk katru dienu, ka viena pote laba, cita slikta… zaudētu mieru, pretī neiegūstot nekādu skaidrību. Jāuzticas ārstiem! Esmu valstī vienīgā ar transplantētām plaušām, viņi par mani parūpējā,s un potēties ir mana atbildība šajā sadarbībā,” pārliecināta Zane.

Otrajā martā viņa saņēma pirmo “Pfizer” poti un… pēc nedēļas saslima ar kovidu. Divas turpmākās nedēļas pagāja, guļot gultā. Tikai vēlāk nespēks atkāpās un varēja iziet īsās pastaigās dārzā. Tobrīd Slimību profilakses un kontroles centrā tas bija teju vai pirmais gadījums, kad cilvēks izslimo kovidu starp potēm. Tagad tādu gadījumu kļuvis ievērojami vairāk. Pēc saslimšanas vēl kādu laiku bijušas sirdsklauves, kas pamazām pārgājušas. Otro vakcīnas devu dakteri Zanei noteica aprīļa vidū, un šobrīd viņa ir bruņota gan ar poti, gan pārslimojuša cilvēka imunitāti.

Vai nepabeigtā potēšanās palīdzēja pārslimot vīrusu vieglāk? Nav zināms, un pētījumi to neapliecina, taču šomēnes pēc ikgadējām veselības pārbaudēm Vīnē Zane guvusi apliecinājumu tam, ka ir vesela un ne pēc potes, ne arī kovida pārslimošanas nav veselības sarežģījumu vai komplikāciju.

Vīnes slimnīcā dakteri stāstījuši, ka cilvēkiem ar pārstādītiem orgāniem, kuri saņem imūnsupresīvo terapiju (svarīgi noturēt pazeminātu imunitāti organismā, lai tas nesāktu atgrūst pārstādīto orgānu), imunitāte ir citāda: varot būt pat ļoti augsts antivielu līmenis.

 

Otrā iespēja pilnvērtīgai dzīvei

Pulmonālā arteriālā hipertensija ir neārstējama plaušu slimība. To raksturo asinsspiediena paaugstināšanās plaušu artērijās – asinsvados, kas nogādā venozās asinis no sirds labā kambara uz plaušām. Jo augstāks spiediens ir plaušu artērijās, jo smagāk jāstrādā sirdij, lai piegādātu asinis ķermenim. Tiek traucēta organisma apgāde ar skābekli, un sašaurinās plaušu asinsvadi. Sirds ir smagi pārpūlēta, sākas tās mazspēja.

Kopš grūtā gada, kad Zane pārcieta plaušu pārstādīšanas operāciju, ir pagājis gana daudz laika, lai neatcerētos slimošanu visos sīkumos. Bet nevar aizmirst to, kā ir tad, kad bezspēkā nevar pagriezt galvu, lai niecīgā kustība neizraisītu elpas trūkumu un vēl lielāku nespēku.

Slimības sākumā Zanei bija koši sārtas lūpas – viena no slimības izpausmēm. Vēlāk tās ieguva zilganu nokrāsu, slimībai progresējot, mainījās arī ādas krāsa. Skatoties bildēs, šķiet, ka Zane tolaik bija nosauļojusies ļoti brūna, kaut patiesībā toni radīja hronisks skābekļa trūkums organismā. Viņa novārga, kājas kļuva ļoti tievas, bet krūškurvis paplašinājās, ķermenī krājās ūdens.

Lai uzlabotu organisma apgādi ar skābekli, bija jālieto skābekļa koncentrators. Tad kļuva par grūtu vadīt automašīnu. Staigāt vairs nebija spēka, sēdēja ratiņkrēslā un savas dienas vadīja gultā. “Zinu, ko nozīmē smakt,” saka Latvijā vienīgā meitene ar iespēju elpot un dzīvot pilnvērtīgi pēc plaušu transplantācijas.

Par dzīvības glābšanu Zane pateicas arī dakterim Andrim Skridem. Viņš nodibināja personiskus kontaktus ar Vīnes klīniku, kur šādas operācijas veic, iepazinās ar dakteriem un sarunāja konsultāciju, kas bija iesākums tam, ka Zane varēja piedzimt no jauna! Ar īpašu sirsnību viņa atceras daktera rūpes, kas sniedzās tālu pāri obligātajam. Viņš ne mirkli neļāva sašļukt Zanes pārliecībai, ka viss būs labi, viss izdosies, tikai nedaudz jāpagaida, jāpaciešas. Vīnē šādas operācijas noris bieži un ir sekmīgas, un kāpēc gan lai tā nebūtu arī Zanes gadījumā.

Operāciju vadīja viens no labākajiem plaušu speciālistiem Eiropā, torokālais ķirurgs profesors Šaroks Tagavi no transplantācijas centra vadītāja profesora Valtera Klepetko komandas. Tā ilga astoņas stundas. Pēcāk Zanei stāstīja, ka nomocītā, izteikti paplašinātā sirds operācijas laikā uzreiz pēc elpošanas atjaunošanas ir sākusi acīmredzami samazināties. Tagad tā atgriezusies normas robežās un ir “laimīga”, kā jokojot jau pēc reanimācijas sacīja Vīnes klīnikas kardiologs.

Stāstot par sevi un pārdzīvoto, Zanes balsī nemana lielu emocionalitāti. Drīzāk lietišķumu, konkrētību un iekšēju spēku. Spēja koncentrēties uz galveno, domājams, bija labi pavadoņi ceļā uz veselības atgūšanu. Novērtējot iegūto otro iespēju dzīvot, Zane uzskata – tas, kas saņemts, jādod pretī citiem cilvēkiem. Un no sirds jāpriecājas par iespējām, ko mēs ikdienā ne vienmēr novērtējam.

 

Potēties, lai simts reižu drošāk

“Ļoti laba doma,” iesaucas kardiologs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra vadītājs, Saeimas deputāts Dr. med. Andris Skride, kad uzzina, ka rakstīsim par Zanes Lazdiņas pieredzi kovidlaikā. Jo ir pārliecināts, ka pozitīvi un patiesi stāsti šobrīd mums visiem ir vajadzīgi visvairāk.

 

Jūs sekojat līdzi Zanes veselībai, sakiet, ko viņai ieteicāt, kad pandēmija vēl tikai sākās?

Ik pēc trim mēnešiem Zanei ir jāveic plaušu rentgens, plaušu funkciju testi un jānodod analīzes. Starp šiem terminētajiem izmeklējumiem mēs sazināmies “WatsApp” vai sazvanāmies, un, protams, kamēr nebija vakcīnas, es biju satraucies par Zanes veselību. Stingri piekodināju viņai doties ārpus mājas tikai pastaigās svaigā gaisā un izvairīties no jebkādiem kontaktiem ar citiem cilvēkiem. Jo Zanes gadījumā, lietojot imūnsupresīvos medikamentus, jebkura nopietnāka infekcija, vīruss vai baktērija var izrādīties dubultbīstamāka nekā citiem cilvēkiem, kuri imūnsupresantus nelieto.

Kad tika izstrādātas un apstiprinātas pirmās vakcīnas, gan Zanei, gan citiem saviem pacientiem stingri ieteicu vakcinēties. Sazinājos ar Vīnes plaušu transplantācijas centru, kurš faktiski ir lielākais pasaulē, un jautāju pieredzi: kura vakcīna būtu labāka, drošāka, ieteicamāka. Viņi rekomendēja “Pfizer” vai “Moderna”. Tiklīdz tā bija pieejama Latvijā, Zanei tās saņemšanai bija zaļais koridors.

Pats pārslimoju kovidu pagājušā gada aprīlī, kad vīruss vēl bija jauns un mazāk zināms, vakcīnas nebija un bija satraukums, kā slimība attīstīsies. Bet, par laimi, tā noritēja mierīgi. Un, tiklīdz decembrī bija pieejama vakcīna, tā uzreiz pirmajā dienā devos sapotēties.

Var domāt: slims cilvēks un… vakcinēties? Tas varētu šķist nesavienojami un bīstami.

Cilvēki nereti domā – es jau tāpat esmu slims ar kādu slimību, imunitāte ir novājināta, spēka nav, vakcinācija tikai pasliktinās manu veselības stāvokli. Taču jāzina, ka tā nav taisnība. Šādos gadījumos, kad cilvēkam ir kāda blakusslimība, tieši ir jāvakcinējas!

 

Kuru slimību pacientiem ir nomākta imunitāte? Pieļauju, ka mediķi šiem cilvēkiem jau palīdz ar informāciju, bet dažus tipiskākos piemērus, lūdzu.

Imūnsupresēti pacienti ir tie, kuriem pārstādīti orgāni, ir reimatoloģiskās saslimšanas, piemēram, sistēmas sklerodermija, sistēmas sarkanā vilkēde, multiplā skleroze un daudzas citas. Arī hematoloģisko slimību, onkoloģisko slimību gadījumos nereti ir jālieto imūnsupresanti. Populārākais no šiem medikamentiem ir prednizolons. Ja tas jālieto, tad jāzina, ka cilvēka imūnā sistēma ir nomākta. Šiem slimniekiem vakcīna ir ļoti vajadzīga.

Dubulta vajadzība potēties ir cilvēkiem ar paaugstinātu arteriālo asinsspiedienu, cukura diabētiķiem, cilvēkiem ar palielinātu ķermeņa masas indeksu, lai slimība nenoritētu strauji un bīstami.

Jāzina arī, ka slimības gaitai nav nekāda sakara ar “labu imunitāti” un rūdīšanos. Specifisko imunitāti mēs nevaram citādi iegūt kā tikai ar vakcīnu vai pārslimšanu. Bet pārslimot ir simts reižu bīstamāk. Un ar vakcīnu iegūtā imunitāte ir daudz noturīgāka, un arī tās iedarbīguma kvalitātei nav sakara ar katra personisko imunitāti.

HIV vīrusam, C hepatīta vīrusam, Covid-19 vīrusam, ērču encefalītam un citiem vīrusiem ir pilnīgi vienalga, kāda ir cilvēka imunitāte, jo, ja organismā iekļūst noteikts vīrusa daudzums, jūs diemžēl saslimstat. Pašam vīrusam ir gluži bez nozīmes, ko jūs darāt papildus savai veselībai – nūjojat, peldaties, slēpojat (kas, protams, ir labi organismam kopumā un ir jādara)… bet tieši pretvīrusu aizsardzībā galvenais, vai jūsu organismā ir vai nav specifiskās antivielas.

 

Kur jūs gūstat datus un faktus savām profesionālajām zināšanām par kovidu?

Izmaiņas datos ir straujas, jaunumi par zinātniskajiem pētījumiem pienāk nemitīgi. Ārsti tās saņem tiešsaistes konferencēs, saziņā profesionālajās organizācijās un grupās, kurās regulāri apmainās ar materiāliem. Esmu Eiropas Kardiologu biedrības valdē, kur apvienojušies šīs jomas speciālisti, un arī tur daudz apspriežamies par kovidjautājumiem, sekojam, kura vakcīna labāk iedarbojas uz jaunajiem saslimšanas veidiem. Bet pamats informācijai ir publikācijas speciālistiem pieejamos portālos, kur ievieto tikai pārbaudītu informāciju.

Piemēram, “PubMed”. Dati papildinās nemitīgi. Šodien [saruna notiek 23. augustā] tieši lasīju, ka “Moderna” vislabāk aizsargā no kovida deltas varianta, ja salīdzina ar citām vakcīnām. Tas saistīts ar lipīdu apvalku, kas ir šīs vakcīnas sastāvā.

Publikācija sagatavota sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AB
Armands Broks*
Ziņas
Armands Broks: Bizness nevar atļauties ignorēt darbinieku emocionālo veselību
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu
8 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Slido un peldi ziemā! Kur Rīgas apkaimē iespējas nodoties ziemas sportiem un kā to pareizi darīt?
17 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
“Esmu izmisumā, jo nesaprotu, kāpēc tā tieku sodīta…” Kļūdainu datu dēļ cilvēki paliek bez valsts apmaksātajām zālēm 65
2 dienas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis 156
6 stundas
LA
LA
Kokteilis
“Līdz šodienai neesmu sapratis, kur aizgāja tie 60 miljoni,” Maestro pēc simtgades svinībām, kas beidzās 2021. gadā
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
“Neiedomājos, ka suņa adopcija var izvērsties šādi”: “Ulubele” par 300 eiro adopcijā atdod neārstējami slimu suni 22
7 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ne visi darbinieki apzinās, cik viņi izmaksā darba devējam,” Uzņēmējs atklāj, kam būtu jāmainās, lai varētu maksāt lielākas algas
23 stundas
LE
LETA
Ziņas
Neviena valsts to vairs nespēj! Dumpis par testēšanu un omikronu 117
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Kā pieciem soļiem tikt galā ar aukstumpumpu 3
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem 3
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” paplašina laboratorisko pakalpojumu pieejamību, atverot vienu no lielākajām filiālēm ārpus Rīgas 4
6. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka”: Jaunajā gadā veselība būs pirmajā vietā! 2
30. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka”: 2% iedzīvotāju ziemā telpas nevēdina vispār – lielākā daļa svaigam gaisam telpās ļauj iekļūt tikai divreiz dienā 4
29. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jodam un briljantzaļajam – nē! 19
27. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Senioriem un farmaceitiem Ziemassvētku priekšvakarā abpusējs dāvināšanas prieks 4
22. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mēness aptieka: 7 ieteikumi pareizai ādas kopšanai ziemā 2
21. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” paralimpiešiem Jaunajā gadā vēl labu veselību un izcilu startu ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā 2
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidām svētkus gadu mijā
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
“Veselības centru apvienība” vakcinēs pret Covid-19 arī 5-11 gadu vecuma bērnus 18
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Būt svaigā gaisā veselības profilaksei ir populāri 4
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vitamīni un minerālvielas cilvēkiem gados 1
14. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” ieguldījums veselības aprūpes attīstībā atzīmēts ar Ministru kabineta balvu Stellai Lapiņai 6
10. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
2. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
RO
Regīna Olševska
Veselam
Sals kož līdz kaulam: apsaldēšanās bieži vien notiek gandrīz nemanāmi 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Anna Peipiņa: Mūsu cilvēki ir izturīgi, taču to pilienu, kurus vēl drīkst pilināt cilvēku pacietībai, vairs nav daudz 73
3 dienas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Gatavojieties mainīt maskas! Respiratori gan vēl nav iepirkti, lai piegādātu trūcīgajiem cilvēkiem
4 dienas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
“Materiālus gan esošajā, gan jaunajā ēkā izvadās roboti!” Gavars stāsta, kā attīstās “Gulbja laboratorija” 9
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Atkarīgās sievietes: ASV populāri “mammīšu dzērieni”, pieskatot bērnus, bet Latvijā dāmas ik vakaru izdzer pāris vīna pudeles 43
4 dienas
LE
LETA
Ziņas
ASV ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi pārstādījuši cūkas sirdi cilvēkam 22
5 dienas
LE
LETA
Ziņas
“Tā ir plastmasa, zinām, ka cilvēkam kaitīga. Vai tiešām tas jānodara mūsu bērniem?” Aizsilniece par FFP2 respiratoriem 19
1 stunda
LA
LA
Ziņas
“Kad nevari pasargāt cilvēku no saslimšanas, tad to nevajag darīt un tērēt resursus,” skaidro krīžu vadības eksperts Druvaskalns 24
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pirmdienas vētra Rīgā var būt postošāka nekā piektdien 4
5 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis 156
6 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
“Neiedomājos, ka suņa adopcija var izvērsties šādi”: “Ulubele” par 300 eiro adopcijā atdod neārstējami slimu suni 22
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Jelgavā, Ogrē, Salaspilī un Kauguros decembrī augušas sērijveida dzīvokļu cenas 3
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cik jauni kovida slimnieki atklāti sestdien? 30
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu
8 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
“Es sevi dēvēju par veselīga un laimīga dzīvesveida entuziasti!” Jaunā “Māmiņu kluba” vadītāja Kristīne iepazīstina ar savu ikdienu 26
1 diena
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Vecāki ir iedomājušies, ka skolotāji, tāpat kā oficianti, ir tikai un vienīgi apkalpojošās sfēras pārstāvji 44
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Valdība māna mūs un mēs mānām valdību!” Brante emocionāli par to, ka nedrīkst cilvēkiem likt dzīvot mūžīgi aizliegumos 82
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Neviena valsts to vairs nespēj! Dumpis par testēšanu un omikronu 117
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Ja jūra pēkšņi izskalotu kādu pamatīgu, vērtīgu koka vraku, tad gan mums būtu lielas pro­blēmas!” Saruna ar arheologu Jāni Meinertu 6
1 diena
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
“Pasaules līderi mums teikuši, ka strādājam jau nākamajā gadsimtā!” Kā latvieši veido lietu interneta vēsturi 5
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Ja tiek skarti cilvēku maki, viņi uz lietām sāk skatīties citādi!” Politologi vērtē Kariņa izredzes vēlreiz vadīt valdību 45
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “To katram vajadzētu darīt brīvprātīgi, bet noteikti.” Iedzīvotāji izsaka viedokli par obligāto vakcināciju virs 60 gadiem 169
1 diena
VV
Vivanta Volkova
Praktiski
“Prieks, ka latviešu jaunās ģimenes vēlas te redzēt nākotni un sakārtot vidi!” Kā Agnese, divu bērnu māmiņa, “atdzīvina” virsnieku namu Karostā 5
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Pirmdien būs ne tikai vētra, bet arī nokrišņi un putenis
15:55
LE
LETA
Ziņas
“Tā ir plastmasa, zinām, ka cilvēkam kaitīga. Vai tiešām tas jānodara mūsu bērniem?” Aizsilniece par FFP2 respiratoriem 19
14:53
LA
LA
Ziņas
“Kad nevari pasargāt cilvēku no saslimšanas, tad to nevajag darīt un tērēt resursus,” skaidro krīžu vadības eksperts Druvaskalns 24
13:18