Uncategorized

Dabiskās dzemdībās zemāki riski0

Pērn Rīgas Dzemdību namā tika pieņemtas 5716 dzemdības, kurās piedzima 5760 bērni jeb 31% no visiem Latvijas mazuļiem un 74% no Rīgas mazuļiem, aģentūru LETA informēja Dzemdību nama pārstāvis Imants Mozers.

Tāpat kā valstī kopumā, arī Dzemdību namā pērn piedzimis mazāks bērnu skaits, piemēram, 2010.gadā tur piedzimuši 6236 mazuļi, 2009.gadā pasaulē nāca 6723 jaundzimušie, bet 2008.gadā – 7404.

Vērtējot pagājušā gada tendences, Mozers norāda, ka pērn gandrīz pusē no visām dzemdībām piedalījies kāds dzemdētājas tuvinieks, kas ir vairāk nekā iepriekš.

Ar ķeizargriezienu atrisināto dzemdību īpatsvars pērn saglabājās 2010.gada līmenī – 24,4%, kas pārsniedz Pasaules Veselības organizācijas rekomendēto 15% līmeni, sacīja Rīgas Dzemdību nama galvenā ginekoloģe Dace Rezeberga. Ķeizargriezienu skaitu būtu nepieciešams samazināt tādēļ, ka jebkura operācija paaugstina pacienta veselības traucējumu risku, šajā gadījumā iespējama nopietna ietekme uz nākamo grūtniecību.

 

Ķeizargriezienu skaitu būtu nepieciešams samazināt tādēļ, ka jebkura operācija paaugstina pacienta veselības traucējumu risku, šajā gadījumā iespējama nopietna ietekme uz nākamo grūtniecību.

 

“Speciālisti ir apzinājuši tos gadījumus, kas šodien pie mums tiek atrisināti ar ķeizargriezienu, bet citās Eiropas valstīs bez ķirurģiskas iejaukšanās. Piemēram, pēc iepriekš veikta ķeizargrieziena apmēram puse sieviešu nākamajā reizē var dzemdēt pašas. Tos bērniņus, kas guļ ar galvu uz augšu, ultrasonogrāfijas kontrolē ir iespējams apgrozīt otrādi, atvieglojot iespēju tiem piedzimt bez ķirurģiskas iejaukšanās. Ķeizargriezienu skaita samazināšana paliek par vienu no būtiskākajiem uzdevumiem turpmākajiem gadiem,” uzskata Rezeberga.

Tāpat viens no pasaulē pieņemtajiem dzemdību palīdzības kvalitātes rādītājiem ir perinatālā mirstība, proti, nedzīvi dzimušo bērnu skaits grūtniecības laikā pēc 22 grūtniecības nedēļām un pirmajā dzīves nedēļā nomirušo bērnu skaits uz 1000 dzimušo bērnu. Kopējie Latvijas rādītāji perinatālajā mirstībā ir augstāki nekā vidēji Rietumeiropā – Latvijā pērn šis rādītājs bija 9,3%, savukārt Rīgas Dzemdību namā perinatālā mirstība bija zemāka – 5,7%, pastāstīja Rīgas Dzemdību nama galvenā neonataloģe Ilze Kreicberga.

Neskatoties uz nepietiekamu valsts finansējumu, Rīgas Dzemdību nams pērn arī ieguldīja līdzekļus attīstībā, uzlabojot infrastruktūru, atbalstot medicīnas personāla izglītību, kā arī iegādājoties tehnoloģijas, norāda ārstniecības iestāde.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
12 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
8 stundas