×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

Devītklasniekiem problēmas ar vārdu “ananass” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vairākiem 9.klašu skolēniem, kā arī viņu skolotājiem problēmas sagādā vārda “ananass” pareizrakstība, kas bija jāzina vienā no šā gada latviešu valodas eksāmena uzdevumiem.

Eksotiskā augļa nosaukuma pareizrakstība izraisīja plašas diskusijas sociālajos tīklos, un tajās iesaistījās arī sabiedrībā pazīstamas personības, strīdoties par to, vai vārdā garumzīme lietojama vai tomēr ne.

Kā norādīja Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Ļaha, latviešu valodas eksāmens tika veidots, balstoties uz pieņemtajiem standartiem un materiāliem, tāpēc apšaubīt eksāmenā iekļauto vārdu nebūtu korekti.

Kuriozs ar “ananasu” līdz šim bijis vienīgais VISC fiksētais neapmierinātības gadījums šajā eksāmenu sesijā gan 9., gan 12.klašu skolēnu vidū. Oficiāla sūdzība par to netika iesniegta. Kopumā eksāmenu laikā netika fiksēts neviens pārkāpums.

Kā ziņots, nākamajā nedēļā 12.klases audzēkņi kārtos izvēles eksāmenus. Izvēles eksāmeni vēsturē, bioloģijā, ķīmijā un fizikā notiks attiecīgi 27.maijā un 29.maijā, kā arī 3.jūnijā un 5.jūnijā.

26.maijā un 27.maijā notiks vidusskolas eksāmens informātikā, 4.jūnijā – eksāmens ģeogrāfijā, 9.jūnijā – mazākumtautību valodā, bet 11.jūnijā tiks kārtots eksāmens ekonomikā.

9.klases skolēni 28.maijā un 29.maijā kārtos eksāmenu izvēlētajā svešvalodā, 6.jūnijā – matemātikā, bet 10.jūnijā – vēsturē. 2.jūnijā un 3.jūnijā notiks mazākumtautību valodas eksāmens.

Mācību gads šo klašu skolēniem beigsies pēc eksāmenu nokārtošanas. 9.klasei tas beigsies 13.jūnijā, bet 12.klasei – 20.jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja jau tagad ir ananass, tad pareizi būs arī kaposts, gūrķis, tomats, deguna nass, kartupēlis, bidmērs, sabiedriba, izglītiba.

Draugiem Facebook Twitter Google+