Latvijā
Sabiedrība

Leģionāru piemiņas pasākums noritējis bez būtiskiem starpgadījumiem; pieci aizturētie 48

Foto LETA

Šodien Rīgā norisinājās tradicionālie leģionāru piemiņas dienas pasākumi un protesti pret tiem.

12.56 Leģionāru piemiņas gājienā piedalījušies aptuveni 2000 cilvēku. Šogad gājiena dalībnieku skaits ir nedaudz pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Kopumā VP vērtējumā pasākums noritējis bez būtiskiem starpgadījumiem.

12.47 Šodien leģionāru piemiņas gājiena laikā likumsargi kopumā aizturējuši piecas personas, informēja policijas pārstāvis Artis Velšs. Divas personas aizturētas par ļaunprātīgu pretošanos policijai, pret viņiem iesākta administratīvā lieta.Vēl trīs personas aizturētas saistībā ar sapulču, gājienu un piketu norises kārtības pārkāpšanu. La.lv jau vēstīja, ka viens no aizturētajiem ir antifašists Aleksandrs Giļmans.

12.33 Leģionāru atceres pasākuma dalībnieki lēnām izklīst.

12.01 Pie Brīvības pieminekļa pulcējušies simtiem cilvēku. Tiek dziedātas leģionāru dziesmas, pieminekļa pakājē turpina gult ziedi.

11.40 Pašpasludinātais antifašists Jānis Kuzins kopā ar vēl diviem cilvēkiem ar nokavēšanos sāk sapulci pie Vācijas vēstniecības.Pasākumu uzrauga vairāk kā desmit policisti.

11.33 Nelielu nesaprašanos gājiena noslēgumā izraisīja vairāki vīrieši, kuri rotājušies ar Georga lentēm, krievu valodā izkliedza pret fašismu un leģionāriem vērstus saukļus, piemēram, “Fašisms neies cauri” un “Kauns Latvijai”. Policija jaunos vīriešus aizturējusi un gājiens turpinās bez starpgadījumiem.

11.30 Pie Brīvības pieminekļa no karogiem izveidota tradicionālā aleja. Leģionāri tiek sveikti ar ziediem.

11.27 Policija aizturējusi politiķi Aleksandru Giļmanu un trīs viņa domubiedrus. Sīkākas ziņas par aizturēšanas iemesliem policija sniegs vēlāk.

Galerijas nosaukums

11.25 Gājienā devušies arī vairāki Saeimas deputāti no apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, viņu vidū ir Imants Parādnieks, Raivis Dzintars, Jānis Dombrava, Ritvars Jansons, kā arī Einārs Cilinskis.

11.23 Biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” rīkotajā leģionāru atceres gājienā no Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli ar mācītāju Gunti Kalmi gājiena priekšgalā devušies vairāki simti cilvēku.

11.16 Vērot leģionāru gājienu ieradušies arī tā dēvēto antifašistisko organizāciju līderi Josifs Korens, Eduards Gončarovs. Šodien biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja” atcēlusi pieteikto mītiņu netālu no Brīvības pieminekļa laukuma Bastejkalnā.

11.08 Gājiena organizētāji lūdz policiju no pasākuma norises vietas aizvest divus provakatorus, kas ar plakātiem angļu, krievu un latviešu valodās aicina atcerēties holokaustu un neglorificēt Vācijas armijas rīcību.

11.00 Cilvēki Vecrīgā sāk pulcēties tradicionālajam leģionāru piemiņas dienas gājienam. Dalīnbiekiem pēc Saeimas sēdes pievienojas arī Nacionālās apvienības deputāti.

9.00 situācija pie Brīvības pieminekļa ir mierīga – kārtību uzrauga daudzi likumsargi, no kuriem dažiem līdzi ir arī policijas suņi.

Lai izvairītos no pretēju viedokļu paudēju fiziskiem konfliktiem tradicionālajos leģionāru piemiņas dienas pasākumos Rīgas centrā, Brīvības pieminekļa laukums jau agrā rīta stundā tika apjozts ar dzeltenajām policijas barjerām.

Situāciju patlaban uzrauga daudzi likumsargi.

Šogad atspoguļot 16. marta pasākumus pieteikušies 90 žurnālisti, kas ir par 20 vairāk nekā pērn. Taču krietni sarukusi ārvalstu žurnālistu interese par leģionāru piemiņas pasākumiem. Šogad policija akreditējusi tikai desmit žurnālistus.

Kā ziņots, Valsts policija šodien, leģionāru piemiņas dienā, strādās saskaņā ar speciālu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policijas galvenais uzdevums būs nodrošināt, lai pasākumā nenotiktu pretēju viedokļu paudēju fiziskas sadursmes.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Galerijas nosaukums

Jau vēstīt, ka šodien Rīgā norisināsies tradicionālie leģionāru piemiņas dienas pasākumi un protesti pret tiem.

No plkst.7 līdz 13 Brīvības pieminekļa laukumā biedrības “Nacionālo karavīru atbalstam” rīkotajā sapulcē tiks atgādināts par 1944.gada 16.martā noritējušajām latviešu leģiona kaujām un tiks skaidrota leģiona kara vēsture garāmejošajiem interesentiem.

Tradicionāli plašākais pasākums būs biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens no Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli un ziedu nolikšanu pie pieminekļa, kas norisināsies no plkst.11 līdz 13.

Netālu no Brīvības pieminekļa laukuma Bastejkalnā no plkst.10 līdz 14 pasākumu rīko biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”. Tās mērķis būšot pieminēt “Waffen SS” upurus un paust nosodījumu “Waffen SS” noziegumu attaisnošanai. Organizatoriem aizliegts izmantot skaņu pastiprinošas ierīces brīdī, kad notiks biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens.

Biedrība “Ceturtā atmoda” no plkst.11 līdz 14 rīkos sapulci iepretim Vācijas vēstniecībai Raiņa bulvārī 13. Tā būšot solidaritātes sapulce ar Vācijas antifašistu organizāciju “VVN-BdA”, kas rīkošot protestus pie Latvijas konsulātiem Vācijā un pieprasīšot Vācijas valdībai asi nosodīt Saeimas un Rīgas domes deputātus, kas piedalās provokācijās pret Latviju, kā arī ieviest ekonomiskās sankcijas pret politiķiem un uzņēmējiem, kas piedalās leģiona piemiņas pasākumos Rīgā.

Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.17.30 līdz 19 sapulci pieteikusi kāda Alla Berezovska. Sapulce būšot veltīta kritušajiem Latvijas geto un koncentrācijas nometnēs Otrā Pasaules kara laikā. Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs noteicis, ka pasākuma ir jānotiek tajā laukuma pusē, kas atrodas Bastejkalna pusē.

LA.lv