Kultūra
Literatūra

Miris “Degošā pilskalna” autors Laimonis Purs, par kura pēdējām dzīves gaitām nesen rakstījām0


Laimonis Purs
Laimonis Purs
Foto – Evija Trifanova/LETA

Nesen rakstījām par izcilā rakstnieka Laimoņa Pura smagajām dzīves pēdējām dienām un neveiksmīgu pašnāvības mēģinājumu. Pagājušajā nedēļā 95 gadus vecais sirmais kungs nogādāts pansionātā, kur naktī no sestdienas uz svētdienu, 27.novembri, nomira, pastāstīja viņa draugs Jānis Jerkins.

Kamēr rakstniekam bija rūgtums par to, ka Kultūras ministrija nav viņu atzinusi, piešķirot Mūža stipendiju, tikmēr lasītāji rakstu komentāros un sociālajos tīklos pateicās par viņa devumu literatūrā un sniegto iedvesmu – šeit var lasīt lasītāju labos vārdus.

Viens no zināmākajiem rakstnieka Laimoņa Pura darbiem ir vēsturiskā tetraloģija par zemgaļu cīņām pret vācu krustnešiem 13. gadsimtā: “Degošais pilskalns” (1962), “Krusts virs pilskalna” (1979), “Tālajos pilskalnos” (1981) un “Sūrābele pilskalnā”. Viens no pēdējiem darbiem ir “Aizejot atskaties: atmiņu atspulgs par noklusēto un viltniecisko”, kurai ne visas daļas iznākušas drukātas grāmatas formātā (kādam neesot izdevīgi uzzināt patiesību par mūslaiku varoņiem – darbs ir dokumentāls, teicis rakstnieks).

Jūtam līdzi ģimenei un draugiem.

Izvadīšana notiks 3. decembrī pulksten 12.00. Rīgas krematorijā.

Saistītie raksti
LA.lv