Pasaulē
Citur

Mūžībā aiziet Kofi Annans4

Reuters/LETA

Pēc neilgas slimības 80 gadu vecumā miris bijušais ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans, paziņojis viņa dibinātais fonds.

“Ar neizmērījamām skumjām Annana ģimenei un Kofi Annana Fondam jāpaziņo, ka sestdien, 18.jūlijā, pēc neilgas slimības bez mokām aizgājis bijušais Apvienoto Nāciju ģenerālsekretārs un Nobela Miera prēmijas laureāts,” teikts fonda izplatītajā paziņojumā.

Annans bija pirmais melnādainais afrikānis, kas kļuvis par ANO ģenerālsekretāru, ieņemot šo amatu no 1997. Līdz 2006.gadam.

Vēlāk viņš pildīja ANO īpašā vēstnieka pienākumus Sīrijā, cenšoties rast miermīlīgu risinājumu ieilgušajam asiņainajam pilsoņkaram.

Kofi Annana fonds savā paziņojumā uzsvēris, ka viņš bijis “globāls valstsvīrs un dziļi pārliecināts internacionālists”, kas “visu savu dzīvi cīnījies par taisnīgāku un miermīlīgāku pasauli”.

“Kur vien bija ciešanas un trūkums, viņš daudzus uzrunāja un sasniedza ar savu dziļo līdzjūtību un iejūtību. Viņš nesavtīgi citus stādīja pirmajā vietā, izstarojot patiesu laipnību, siltumu un gudrību, lai ko viņš darītu,” teikts paziņojumā.

Ganā dzimušais Annans mira Ženēvā, kur viņš dzīvojis pēdējos gadus.

Nobela Miera prēmiju Annans saņēma 2001.gadā par viņa pūliņiem modernizēt ANO.

Annana atrašanās amatā sakrita ar Irākas karu un laiku, kad HIV/AIDS izplatība sasniedza globālas pandēmijas mērogus.

Viņš pats kā savu lielāko sasniegumu minējis tā dēvēto Tūkstošgades attīstības mērķu programmu, kas pirmo reizi pasaules mērogā izvirzīja tādus uzdevumus kā nabadzības un bērnu mirstības samazināšana.

Bijušo ANO ģenerālsekretāru piemin daudzu valstu amatpersonas.

LA.lv