×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2017
Drukāt

Nāves sērga Latvijas sportā: Lai nolādēta tā diena, kad aizvedu dēlu uz klubu (30)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nav oficiālu datu par dopinga lietotāju daudzumu, bet izskan versijas, ka dopingu lieto ap 20% jauniešu un vīriešu vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kas apmeklē fitnesa zāles.

“Vīriešu spēks ir olās. Steroīdus vajadzētu lietot visiem vīriešiem pēc 40 gadiem, protams, mazās devās, nepārforsējot. Sportisti, protams, kategoriski to nedrīkst darīt. Es pats būtu gatavs ķert un sodīt tos, kas cilvēkiem līdz 30 gadiem dod aizliegtus preparātus, jo cilvēki – īpaši vecumā līdz 20 – ir stulbi,” tā citstarp sarunā saka svarcēlājs Viktors Ščerbatihs, kuru arī uzrunāju, pētot jauna sportista nāves apstākļus. Taču vai viss ir tik vienkārši? Latvija ir viena no piecām Eiropas Savienības valstīm, kur dopinga aprite nav kriminalizēta (piemēram, par narkotiku izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu un lietošanu Krimināllikumā ir vairāki panti, kas paredz bargus sodus līdz pat daudziem gadiem cietumā, bet par dopinga – nav). Ir indikācijas, ka 2019. gadā Latvija var saņemt brīdinājumus par dopinga kriminalizēšanas nepieciešamību, pretējā gadījumā Latvijas sportistiem, kuri pārstāv Starptautiskās olimpiskās komitejas vai Pasaules antidopinga aģentūras atzītas sporta veidu federācijas, var aizliegt piedalīties starptautiskās sacensībās. Un stāsts jau nav tikai par profesionālo sportu, bet arī to, kas notiek fitnesa zālēs un citās muskuļu pumpēšanas vietās.

 

Lai nolādēta tā diena

Reinim Kindzulim, 23 gadus vecajam pauerliftingistam*, 2016. gada 14. martā vajadzēja lidot uz Austrāliju, lai piedalītos Arnolda Švarcenegera vārdā nosauktā turnīrā. Taču trīs dienas pirms izlidošanas viņam pēkšņi kļuva ļoti slikti un pēc trim nedēļām komā viņš bija miris.

“Lai nolādēta tā diena, kad 2011. gadā aizvedu dēlu uz Dobeles klubu “Gold Barbell”. Tā īpašnieks un treneris Ivars Cīrulis bija atradis dēla rezultātus un uzaicināja. Pirms tam Reinis trenējās Kandavas arodskolā – tur viss bija kārtībā, bija uzticams treneris Raimonds Egle. Nedomāju, ka pirmie rezultāti, trenējoties Dobelē, – 230 kilogrami spiežot guļus, bija ar dopinga palīdzību. Taču, kad dēls 2015. gadā Maskavā uzspieda 260 kg… Bet dēls jau neko neteica. Mājās plauktā stāvēja tikai legāli uztura bagātinātāji. Viņš jau bija pieaudzis cilvēks, strādāja. Ko es tur viņu varu izkontrolēt…” man stāsta Ainārs Kindzulis.

“Ceturtdien, 10. martā, Reinis bija treniņā. Piektdien viņam kļuva sliktāk, sestdien – pavisam slikti. Zvanīju trenerim Cīrulim, un viņš atveda kaut kādu ārstu, kas dēlam ielaida zāles, bet labāk nekļuva. Aizvedām uz Kuldīgas slimnīcu, no kurienes svētdien viņš nokļuva Ventspils slimnīcā. Dēlam bija atteikušas nieres, plaušas, aknas, strādāja tikai sirds. Viņam, kam ar veselību vienmēr bijis normāli, labas analīzes… Tā viņš komā nogulēja trīs nedēļas. Ārsti, arī no Rīgas, darīja visu, lai dēlu izglābtu. Vēl pie samaņas esot, Reinis man pateica, ka ceturtdien bez mediķu klātbūtnes treniņā viņam kaut kas laists vēnā. Treneris to noliedza,” stāsta A. Kindzulis. Viņš sporta veidu nevaino – kuros gan neesot savas ēnas puses. Bet jauni cilvēki tāpat vien nedrīkst mirt. Tēvs saskata trenera vainu – viņš vēlāk ielūkojies mirušā dēla telefonā un izdrukājis viņa saraksti ar treneri, kur abi runājuši par visādām vielām: kas vajadzīgs, kur ko dabūt un tamlīdzīgi.

kindzuli_Goldbarbell_6

Sporta kluba mājaslapas arhīvā saglabāti attēli, kur Reinis Kindzulis reklamē uztura bagātinātājus. Foto no goldbarbell.lv

 

Treneris: “Reinim dopingu neesmu devis.”

Treneris I. Cīrulis nenoliedz, ka pēc audzēkņa nāves viņam ar tēvu komunikācija bijusi ļoti smaga. “Es tēvam neko nepārmetu par emocijām. Bet es Rei­nim dopingu neesmu devis un nezinu, vai viņš ko lietoja. Negribu spekulēt ar aizdomām. Katram pieaugušajam pašam par sevi jāatbild,” teic. I. Cīrulis un noliedz, ka pats tagad lietotu aizliegtas vielas, bet uz manu jautājumu – vai to kādreiz agrāk darījis? – saka, lai atbilde paliekot pie viņa…

Tēvam treneris iesakot nebūt naivam: lai papētot dēla rezultātus 17 gadu vecumā, kad viņš vēl trenējies citur un pusgada laikā no rezultāta 150 kg ticis līdz 205 kg, bet “Gold Barbell” viņam vajadzējis trīs gadus, lai no 210 kg rezultāta tiktu līdz 260 kg. “Rei­nis bija talantīgs, bet ne tik ļoti, lai pusgada laikā tā varētu progresēt. Kad viņš atnāca pie mums, viņš bija stiprāks gan par mani, gan par visiem citiem, kas smagi trenējušies gadiem. Tas bija kaut kas nereāls!” atceras treneris. “Reiņa nāve man ir lielākais trieciens dzīvē! Visu laiku bijām kopā. Pēc šī gadījuma sev nosolījos, ka man vairs nekad nebūs audzēkņu, kas vecāki par 20 gadiem, kurus nevaru un negribu kontrolēt. Tagad trenēju bērnus un jauniešus, kas nodarbojas ar svarcelšanu un spēka trīscīņu. Arī “Gold Barbell” komanda pēc Reiņa nāves pajuka. Tagad katrs esam par sevi. Klubs pastāv.”

A. Kindzulis man teica, ka treniņiem mēnesī dēlam devis 1000 eiro, pirms sacensībām – pat 2000 eiro, gan nepainteresējoties, kādam nolūkam. I. Cīrulis saķer galvu, izdzirdot par šādām summām: viņaprāt, nekādām vielām – ne legālām, ne nelegālām – iztērēt tik lielu naudu nevarot. No citiem avotiem gan uzzinu, ka 1000 eiro ir nauda, ko augsta līmeņa pauerliftingists mēnesī tērē steroīdu, hormonu un citiem preparātiem, kas tiek uzskatīti par dopingu. Te gan uzreiz jāpiebilst, ka virkne vielu un preparātu, ko sportā uzskata par dopingu, tiek izmantoti medicīnā – gan dažādi steroīdu un hormonu preparāti, piemēram, pēc operācijām, traumām, un nopērkami aptiekās ar ārstu receptēm. Piemēram, tas pats mildronāts – par tā lietošanu sportistam draud vairāku gadu diskvalifikācija, bet nesportistam ārsts to mierīgi var izrakstīt kā medikamentu.

Ārstiem radās aizdomas

A. Kindzulis sarunā man atstāsta, ka Ventspils slimnīcas daktere esot treneri piespiedusi pateikt, kas tieši ceturtdien darīts – kas Reinim laists vēnā, lai ārsti varētu zināt, kā ārstēt. Taču tas puisi neglāba. Treneris I. Cīrulis man atklāj: “Es Reiņa mātei un arī dakterei teicu, ka ceturtdien Reinim vēnā laida ringeru. Tas ir fizioloģisks sāļu šķīdums un nav nekas aizliegts. Visi mācējām iedurt vēnā. Ja kāds nespēja, tad viens otram palīdzējām. Arī daktere teica, ka tas nekas traks neesot. Daudzi atlēti to dara, lai padarītu asinis šķidrākas un novērstu trombu draudus, jo pēc smagiem treniņiem un svīšanas daudziem asinis kļūst biezas. Tā bija arī Reinim.”

Tomēr ārsti līdz galam nav noticējuši un ierakstījuši slimības vēsturē, ka “5. aprīlī miris Reinis Kindzulis, kurš, iespējams, iepriekš lietojis aizliegtus medikamentus un toksiskas vielas”. Šī iemesla dēļ Valsts policija uzsāka kriminālprocesu. Tas gan tika izbeigts pierādījumu trūkuma dēļ. Arī tāpēc, ka tiesu medicīnas ekspertīzē Reiņa ķermenī netika atrastas aizliegtas vielas vai to pēdas. Nāve iestājusies no pneimonijas (plaušu karsoņa) un sepses (asinssaindēšanās). Zīmīga gan ir eksperta piebilde: “Uztura bagātinātāju un steroīdo preparātu lietošana pirms iestāšanās stacionārā varēja radīt izmaiņas uz vispārējo organisma stāvokli slimības laikā.”

Jautāta par viņas aizdomām par aizliegto vielu sakaru ar Reiņa nāvi un to, kāpēc neko ekspertīzē neatrada, ārste Linda Mičule man atbild ar pretjautājumu: “Bet vai ekspertīzē visas vielas meklēja?” Vairāk gan nekādus komentārus par konkrēto gadījumu pēc konsultācijas ar slimnīcas juristiem ārste man nesniedza.

No steroīdiem nemirst?

Bijusī Valsts sporta medicīnas centra antidopinga nodaļas vadītāja, tagad Eiropas Padomes Antidopinga konsultāciju programmu vadītāja Liene Kozlovska pieļauj, zinot pauerliftinga specifiku, ka patiešām saindēšanās varēja būt Reiņa nāves tiešais cēlonis, bet kā pēdējais piliens dažādu steroīdo, hormonālo un citu – gan aizliegtu, gan atļautu – medikamentu novājinātā organismā.

“Zinu, ka, lietojot legālus medikamentus, var ciest nieres un aknas. Kad pēc traumas lietoju pretsāpju līdzekļus, man uzreiz pasliktinājās analīzes,” saka Latvijas labākais svarcēlājs, olimpietis Artūrs Plēsnieks, kurš kā dobelnieks izmanto “Gold Barbell” bāzi un pazinis Reini kā labu puiku. Par aizliegtu vielu lietošanu neko nezinot. I. Cīrulis tirgojot legālus uztura bagātinātājus, ko arī Artūrs ar Latvijas Olimpiskās vienības atļauju pēc visām pārbaudēm lietojot.

“Iespļaušu sejā tam profesoram, kas teiks, ka Reinis nomira no steroīdu lietošanas! No tiem nemirst. Domāju, ka viņš nomira no pārlieka svara nomešanas un saindējās no gaļas, kaut kādām baktērijām no žurkām,” kategorisks ir Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības prezidents, olimpiskais medaļnieks un pasaules čempions Viktors Ščerbatihs, arī no Dobeles, savulaik trenējies kopā ar I. Cīruli, tagad svarcēlāji izmanto “Gold Barbell” divas sporta bāzes – Dobelē un ārpus pilsētas Aizstrautniekos. Viņš ir dusmīgs uz ārstiem, kas puisi neizglāba no saindēšanās un kas nāvē vaino aizliegtus preparātus.

dopings
Infogram

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. No steroīdiem un augšanas hormoniem nemirts . Ne jau 17-gados. Varbūt velāk 60 gados, 70 gados. Es pats esmu lietojis ilgāk nekā šī puiša dzīve ilgst. Zinu daudzus kas ir lietojuši vel ilgāk par mani. Pazīstu arī 40 un 50 un 60 gadīgos kuri velaizvien izbauda anaboliķu priekšrocības. Un neviens vviņiem nesaka – tu izskaties ka drīz mirsi. Tieši pretēji, vienaudži viņus apbrīno – kā tu spēj saglaāties tik jauns ? Varu aicināt jebkuru ārstu mani pārbaudīt, lai šis nosaka cik tuvu pēkšņai nāvei es esmu.

  Tas tā nav un nebūs.

  Es vairāk pieļauju ka tika iespējams lietots Deksametazons (aptiekā 3-5 eur) , kas pamatīgi nookauj imūnsistēmu. Un pēcāk tika netīriem gadiem veikta intravenoza injekcija ar kaut vai sālsūdeni. Nesterilas Intravenozas injekcijas var , manuprāt, noindēt visu sistēmu pie nokautas imunitātes.

  Anaboliskajiem steroīdiem te ar to nav ne kāda sakara. Anaboliskie steroīdi un augšanas hormoni ir vieni no nekaitīgākajiem medikamentiem sportista un aptiekas arsenālā.
  Es labprāt pastrīdētos ar faktiem, ar jebkuru kurš tā neuzskata.

  Anaboliskie hormoni īpaši neatšķiras ar sieviešu kontracepciju. Vienā ir vīriešu hormons un to atvasinājumi un otrā ir sieviešu hormoni. Vai tad mums sievietes krīt kā mušas no savām hormonālajām tabletēm? Ja arī viss Gold Barbells godīgi pateiktu ka viņi visi lieto lietoja un lietos. Kapēc viņi nekrīt kā mušas uz palodzes? Tur nav problēma, beidziet rakt problēmu kur tās nav.

  Reiņa nāves iemesls ir jāmeklē citur. Protams pateikt ka vainīgi steroīdi, dopings – tas ir visātrākais, visefektīvakais un skaļākais paziņojums. Arstiem vieglāk ir pateikt kaut ko tādu nevis pateikt – mēs nezinam. Jo tad neviens nevainos ārstus bet visi vainos tak tos nelietīgos steroidus!

  Šitādas idiotiskas ažiotāžas nes tādu milzu dezinformāciju , tīrākās šausmas.

  Un arī citos rakstos rakstītais – ka steroīdus lietojoši vīrieši kļūšt milzīgi uzpūtušies agresīvi tēvaiņi utt. Kur jūs izraujat tādas muļķības ? Policijā, armijā, biznesā, valsts un pašvaldību iestādēs strādā cilvēki kuri lieto anaboliskos līdzekļus un sporto sava prieka pēc. Kur tad ir tie anaboliķus salietojušies sabiedrības teroristi?

  Citreiz esmu vienkārši šokēts dzirdēt gan no ārstu gan no citām augstām amatpersonām tik idiotiskus tekstus. Liekas ka viņiem maksā kāds par stulbību izdomāšanu.

 2. Valodas tīrītājs Atbildēt

  Autoram: vai latviešu vārdu «svarcēlājs» vecāki Jums neiemācīja? Gribas stilīgāk rakstīt: «pauerliftingists», lai sajustos kā Švarcenegers no Amerikas? Kauns nav, savu dzimto valodu piesārņot?

 3. Ja nebūtu steroīdu, nebūtu mums vismaz puse no Olimpiskajām medaļām.

 4. Nāves sērga smiekli nāk! Nāves sērga jums stāv veikalu plauktos no kuras teju vai katru dienu kāds nomirst, vai arī tiek atņemta dzīve kādam nevainīgam cilvēkam, jo redz alkohols tak ir atļauts un legāls. Ā protams viņš tak nes miljonu peļņu valstij, tāpēc arī legāls. Savukārt “ļaunie steroīdi” praktiski nenes nekādu peļņu valstij, izņemot tos kas iegādāti aptiekās. Tāpēc arī vēlas apkarot šo “steroīdu melno tirgu” lai pēc tam vairāk gūtu peļņu no aptiekā iegādājamajiem steroīdiem. Gluži tāpat kā ar alkoholu. Bet nesaprot ka tas ir koks ar diviem galiem, jo iesēdinot kādus cietumā, pa viņu uzturēšanu būs jāmaksā tautai un šā vai tā kāds viņus tirgos tik pa kosmosa cenu. Un tie kas viņus gribēs lietot šā vai tā viņus lietos, neskatoties uz nez kādiem likumiem. Nevar aizliegt cilvēkam darīt ar savu ķermeni ko viņš pats vēlās, tas ir viņa ķermenis ne jūsu. Varbūt vienkārši aizliedziet elpot un lieta darīta!
  Kāpēc nekur Latvijā neraksta statistiku par pāragri aizgājušo cilvēku nāves iemesliem un cēloņiem, ā protams jo stabila pirmā vieta ir alkoholam, otrā vieta cigaretēm tad nāk dažāda veida narkotikas, tad dažādas aptiekas zāles kā aspirīns utt un no “ļauno” steroīdu aizgājušo cilvēku skaits ir niecīgs teju vai viens no pēdējiem šai statistikas tabulā, simtu kurā vietā. Šādu statistiku taisa Amerika, Krievija un citas lielākās valstis un pie punkta pāragri aizgājis no steroīdu lietošanas ir zvaigznīte (un pie paskaidrojumiem rakstīts ka tas nav 100 % pierādīts nāves iemesls, jo tā saucamais sportists kas lietoja šīs aizliegtās vielas, mīlēja šad tad iedzert, uzpīpēt un uzturā lietoja tikai “veselīgu” pārtiku.
  Mūsu gudrie prāti, lūdzu vispirms apkarojiet statistikas pirmajās vietās esošos nāves iemeslus un tikai tad ķeraties klāt simto vietu nāves iemesliem. Kā arī jau sāk apnikt ka visur kur iet runa pa steroīdiem tiek ķengāts Reiņa Kindzuļa vārds, viņš tiek uztaisīts kā tāds grēkāzis, kas it kā lietoja steroīdus un it kā no steroīdu lietošanas nomira, kas atkal 100 % nav pierādīts. Lieciet tak puisi mierā un beidziet visur ķengāt viņa vārdu. Ā nu protams jo nav jau citu vārdu kuru ķengāt, jo vairāku gadu laikā “it kā” no steroīdu lietošanas ir miris tikai viens cilvēks. Rodas jautājums kāpēc jūs pie rakstiem par alkoholu, par cigaretēm, par narkotikām utt nerakstāt to cilvēku vārdus kas ir miruši no īstas nāves sērgas, laikam tāpēc ka šo cilvēku skaits ir neizmērams. Un no alkohola, cigaretēm, narkotikām utt tak ļoti bieži mirst tautas “padibenis” kas nav pat pieminēšanas vērts, tāpēc arī viņus pats nekur nepiemin. Savukārt no steroīdiem nomirušie cilvēki, pārsvarā ir tādi kas dzīvē daudz ko ir sasnieguši un sevi pierādījuši pasaulei. Bet atceraties vienu ja nebūtu bijuši tie “ļaunie” steroīdi vairums no šiem cilvēkiem pat pusi nebūtu sasnieguši ko sasniedza ar “ļaunajiem” steroīdiem. Mūsdienās teju vai puse no populārajiem aktieriem, sportistiem lieto “ļaunos” steroīdus tikai tāpēc lai iepriecinātu mūsu acis. Nebūtu bijuši steroīdi, nebūtu bijušas filmas ar Arnoldu Švarcenegeri ar Silvestru Staloni ar Dveinu Džonsonu utt. Būtu bijušas filmas tikai ar “normāla” izmēra cilvēkiem “ļoti” interesantas.
  Mīļie Reiņa vecāki padomājiet vai Reinis būtu gribējis, ka visur kur tiek rakstīts vārds steroīdi paralēli tiek rakstīts arī viņa vārds.

 5. Nāves sērga smiekli nāk! Nāves sērga jums stāv veikalu plauktos no kuras teju vai katru dienu kāds nomirst, vai arī tiek atņemta dzīve kādam nevainīgam cilvēkam, jo redz alkohols tak ir atļauts un legāls. Ā protams viņš tak nes miljonu peļņu valstij, tāpēc arī legāls. Savukārt “ļaunie steroīdi” praktiski nenes nekādu peļņu valstij, izņemot tos kas iegādāti aptiekās. Tāpēc arī vēlas apkarot šo “steroīdu melno tirgu” lai pēc tam vairāk gūtu peļņu no aptiekā iegādājamajiem steroīdiem. Gluži tāpat kā ar alkoholu. Bet nesaprot ka tas ir koks ar diviem galiem, jo iesēdinot kādus cietumā, pa viņu uzturēšanu būs jāmaksā tautai un šā vai tā kāds viņus tirgos tik pa kosmosa cenu. Un tie kas viņus gribēs lietot šā vai tā viņus lietos, neskatoties uz nez kādiem likumiem. Nevar aizliegt cilvēkam darīt ar savu ķermeni ko viņš pats vēlās, tas ir viņa ķermenis ne jūsu. Varbūt vienkārši aizliedziet elpot un lieta darīta!
  Kāpēc nekur Latvijā neraksta statistiku par pāragri aizgājušo cilvēku nāves iemesliem un cēloņiem, ā protams jo stabila pirmā vieta ir alkoholam, otrā vieta cigaretēm tad nāk dažāda veida narkotikas, tad dažādas aptiekas zāles kā aspirīns utt un no “ļauno” steroīdu aizgājušo cilvēku skaits ir niecīgs teju vai viens no pēdējiem šai statistikas tabulā, simtu kurā vietā. Šādu statistiku taisa Amerika, Krievija un citas lielākās valstis un pie punkta pāragri aizgājis no steroīdu lietošanas ir zvaigznīte (un pie paskaidrojumiem rakstīts ka tas nav 100 % pierādīts nāves iemesls, jo tā saucamais sportists kas lietoja šīs aizliegtās vielas, mīlēja šad tad iedzert, uzpīpēt un uzturā lietoja tikai “veselīgu” pārtiku.
  Mūsu gudrie prāti, lūdzu vispirms apkarojiet statistikas pirmajās vietās esošos nāves iemeslus un tikai tad ķeraties klāt simto vietu nāves iemesliem. Kā arī jau sāk apnikt ka visur kur iet runa pa steroīdiem tiek ķengāts Reiņa Kindzuļa vārds, viņš tiek uztaisīts kā tāds grēkāzis, kas it kā lietoja steroīdus un it kā no steroīdu lietošanas nomira, kas atkal 100 % nav pierādīts. Lieciet tak puisi mierā un beidziet visur ķengāt viņa vārdu. Ā nu protams jo nav jau citu vārdu kuru ķengāt, jo vairāku gadu laikā “it kā” no steroīdu lietošanas ir miris tikai viens cilvēks. Rodas jautājums kāpēc jūs pie rakstiem par alkoholu, par cigaretēm, par narkotikām utt nerakstāt to cilvēku vārdus kas ir miruši no īstas nāves sērgas, laikam tāpēc ka šo cilvēku skaits ir neizmērams. Un no alkohola, cigaretēm, narkotikām utt tak ļoti bieži mirst tautas “padibenis” kas nav pat pieminēšanas vērts, tāpēc arī viņus pats nekur nepiemin. Savukārt no steroīdiem nomirušie cilvēki, pārsvarā ir tādi kas dzīvē daudz ko ir sasnieguši un sevi pierādījuši pasaulei. Bet atceraties vienu ja nebūtu bijuši tie “ļaunie” steroīdi vairums no šiem cilvēkiem pat pusi nebūtu sasnieguši ko sasniedza ar “ļaunajiem” steroīdiem. Mūsdienās teju vai puse no populārajiem aktieriem, sportistiem lieto “ļaunos” steroīdus tikai tāpēc lai iepriecinātu mūsu acis. Nebūtu bijuši steroīdi, nebūtu bijušas filmas ar Arnoldu Švarcenegeri ar Silvestru Staloni ar Dveinu Džonsonu utt. Būtu bijušas filmas tikai ar “normāla” izmēra cilvēkiem “ļoti” interesantas.
  Mīļie Reiņa vecāki padomājiet vai Reinis būtu gribējis, ka visur kur tiek rakstīts vārds steroīdi paralēli tiek rakstīts arī viņa vārds.

 6. Tu laikam esi sasitis galvu

 7. Ščerbatihs grib sejā iespļaut? Tak lai sev vispirms iespļauj… Jābūt pastulbam, lai nesaprastu tiesu medicīnas slēdzienu. Un, ja visi netirstu uz ārstiem, kāds arī izskaidrotu banālu medicīnas patiesību. Un tagad, patiesība studijā: Steroīdus nedrīkst dot iekaisuma gadījumā. Pat pietiek urīnceļu infekcijas gadījumā uzlaist steroīdus un sepse (asinssaindēšanās) klāt. Te uz pneimonijas fona steroīdi (vienalga, pats iedzēra vai ielaida), iznākums vairāk kā likumsakarīgs. Un sepsei orgānu disfunkcija (kā te teikts, atteica orgāni) ir viena no raksturīgajām izpausmēm. Žēl protams, bet bija pilngadīgs un zināja, ko dara…

 8. Izskatās, ka te pārsvarā komentē steroīdu rijēji stulbeņi.

 9. Kačāties un nelietot?
  Tas ir tas pats, kas spēlēt futbolu bez bumbas.
  Skraidīt vari, bet rezultātu nebūs.
  Tā kā sporta zālēs vajag brīdinājuma uzrakstus. kā uz cigarešu paciņām.

 10. Tam klubam jau sen bija slikta slava … iedomājaties mēnesī 1 000 un vēlāk pat 2 000 izgrūda dopingam…lai būtu labāks rezultāts … Un tagad tas viss priekš kaķiem …23 gadu vecumā jau zārkā!

 11. Ka tik nav jāspļauj pašam sev sejā! Mediķi tik konstatē, deva treneris…

 12. Ir jāaizliedz un jākriminalizē nevis konkrētas vielas, bet JEBKĀDU MĀKSLĪGU IEJAUKŠANOS VESELA CILVĒKA HORMONĀLAJĀ SISTĒMĀ!

 13. Pats kaitīgākais sportā ir sacenšanās princips. Kurš kuru pārspēs! Tas ir tik pat stulbi kā mērīšanās ar krāniņiem. Var jau sacensties sava prieka pēc. Priekš tam ir domātas visdažādākās sporta spēles. Taču tas viss sevi attaisno tikai izklaides līmenī. Tikko tas pārvēršas par biznesu, visam tam zūd racionāla jēga.
  Austrumos ir tādi sporta veidi kur nevalda sacensību princips. Cilvēki ar šiem sporta veidiem (Taiczi cjuaņ, ušu, ci gun….) nodarbojas visu mūžu savas veselības, darbaspēju, fiziskās un garīgās pilnveidošanās dēļ.
  Kļūt par profesionālu sportistu – tas vispār nozīmē kļūt par gladiatoru priekš pūļa izpriecām.Ja kādam liekas, ka tādēļ ir vērts ziedot savu veselību un dzīvību – uz priekšu! Dažiem laimīgajiem sava īsā mūža laikā tādā veidā izdodas nopelnīt diezgan labu naudu. Dažiem.

  • Absolūti piekrītu žulim. “Lielajam ” sportam ar veselību nav nekā kopīga. Skrienu jau 32 gadus, taču sacensībās nepiedalos. Šad tad, kad labi jūtos, paspurtoju, taču ne jau par katru cenu.

 14. Profesionālais sports jau sen nav sports,bet netīrs bizness,kurš rada invalīdus,kuriem mēs maksāsim invaliditātes pensijas.

 15. ja rēķinātu sportistu skaitu un pieķertos dopinga lietošanā, baidos ka mēs butu līderos. katru gadu vairākus diskvalificē, un cik tādi ko nepieķer? tā musu biatlonisti pēkšņi pavisam knapi kļuva, jo bija stipras pārbaudes un vairs saujām rīt tabletes nevareja, pat brāļi dukuri šosezon pavisam knapi palika, jo ari tur sāka visus pēc kārtas pārbaudit un vairs dienišķo dopinga devu nevareja ieņemt….. tā ka mēs noteikti esam dopinga lielvalsts

  • nesapratu – pagājušā sezona Dukuriem bija pat ļoti laba, it īpaši Tomasam (salīdzinot ar iepriekšējām).

   • es par tiem mažiem runāju kad sākās skandāls ar krieviem un dukuri paši gaidija kad ņems analīzes. tās sacīkstes viņi nobrauca katastrofāli slikti prekš sava līmeņa. jā pirms tam un pēc analižu paņemšanas atkal jau viss bija štokos un tā kā jrieviem neļāva vienu brīdi braukt tad pat kopsummā sanāca labs sezonas rezultāts, ja jau pretiniekus noņem no trases:) protams ka nepieķēra dukurus, bet ari krieviem neko piesiet nevareja. bet fakts tādsbija gan , netēlo nu neziniti

 16. Ļoti pašam patīk viagra nestāv citādi.

 17. bijušais no Liepājas Atbildēt

  Jaunībā, 70-to gadu mijā sāku nopietni trenēties, Sākumā Liepājā, vēlāl studiju gados Rīgā, Akas ielas CCK pagrbā. Zinu kultūrismu n visām pusēm… Zinu arī to , ka šdus briesmīgus svarus, kā ceļ tagad bez dopiga celt praktiski nevar…. Manā jaunībā nelietojam gandrīz neko – tikai bezgarsīgas dabisko produktu putras…. un arī tikai daža reizes…. rezultati un muskuļi auga lēni vidusskolā varēju izspiest guļus ne vairāk kā 110, bet veļāk 150… Varu 101 % droši apgalvot,ka 210 kg 17 gadu vecumā var dabūt tikai ar dopingu briemīgas devās!!!!! Super talantiganm čalim 17 gadu vecumā sapņu robeža bez dopinga ir 170 kg!!

 18. Labāk paskatieties, cik daudzi mirst no alkohola un cigaretēm. Neuzskatu, ka steroīdu lietošana būtu kaut, kas šausmīgs. Tikai viss jādara ar prātu, nevis kā to bieži dara bodibildingā. Amerikā daudzi vīrieši izmanto TRT, lai paceltu savu dzīves līmeni zema testosterona līmeņa dēļ.

  • Tiešām labāk,ja cilvēkiem ir mērķis,nevis aizraujas ar alkoholu,utml.
   Bet stereoīdi,hormoni,Anabolikas,u.c.ir kaitīgāki par alkoholu. Tas ir tāpat,kā ar miegazālēm gulēt-pēc tam nekad neaizmigsi pats. Preparātu gadījumā-ar paša testesteronu un daudz ko citu veselībā vēlāk būs problēmas!

 19. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Vājprātā ko sauc par “rekordu sportu”… šai vājprātā jūs meklējat prātu? Vai tad nav atrodama kāda jēdzīgāka nodarbe?

Draugiem Facebook Twitter Google+