Latvijā
Novados

Iespaidīgi: Pāvilostā jūra izskalo dzintaru kalnu 16

Foto no Aijas Facebook

Jūra šodien ir dāsna, sociālajos tīklos raksta Aija, ievietojot vairākas fotogrāfijas ar brīnišķīgi skaistiem dzintariem, ko izskalojusi jūra Pāvilostā.

Sazvanot “lasītājus”, portāls guva apstiprinājumu, ka dzintari krastā salasīti trešdienas rītā.

Dzintaru lasītājs Aldis pastāstīja, ka šogad tik liels dzintaru loms vēl nebija bijis. “Aizvedu bērnus uz skolu un braucu skatīties jūru. Pie mola ieraudzījām melnumus. Inventārs bija līdzi – ķesele un zābaki, un bridu jūrā līdz vidum,” stāstīja Aldis, kura dzīvesbiedre dzintaru apstrādā, arī darina rotas.

Lielākais no šodien salasītajiem “dārgumiem” bijis 42 gramus smags dzintars. Visi kopā vēl neesot nosvērti. Turklāt šodien mazliet citā vietā dzintarus lasījis arī dēls. Sieva pēc dalīšanās ar guvumu sociālajos tīklos saņemot daudz zvanu, vīrietis pasmejas par popularitāti.

Pludmalē zvejojot dzintarus pavadītas aptuveni divas stundas. Aldis smēlis, bet dzīvesbiedre krastā skatījusies, kas zālēs ieķēries.

“Tas nozīmē, ka katru rītu ir jābrauc uz jūru un jāskatās, jo nav iespējams pateikt, kad jūra dzintarus izskalos, un kur. Vietas mainās. Pāvilostā dzintaram labvēlīgākie vēji ir rietumu un ziemeļrietumu,” atklāja Aldis.

LA.lv