Latvijā
Politika

“Saskaņas” reitings šaujas augšup; valdošā koalīcija ripo lejup 16

Foto – LETA

Arī janvārī visas valdošās koalīcijas partijas ir piedzīvojušas reitingu kritumu, savukārt augstāko pozīciju pēdējā gada laikā sasniedzis partijas “Saskaņa” reitings, vēsta Latvijas Televīzija.

Ar 21% balsstiesīgo atbalstu līderos ir “Saskaņa”, divreiz pārspējot tuvāko sekotāju – ZZS. Par “Saskaņu” mēnesi iepriekš bija gatavi balsot 17,9% aptaujāto.

Par ZZS janvārī bija gatavi balsot 10,5% aptaujāto, kas ir par 2 procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējā mēnesī, par “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 6,9% jeb par 0,5 procentpunktiem mazāk, bet par “Vienotību” – 4,2% respondentu jeb par 0,3 procentpunktiem mazāk.

Par 0,3 procentpunktiem krities arī Artusa Kaimiņa partijas reitings, sasniedzot 6,2%, kā arī Ingunas Sudrabas vadītās partijas “No sirds Latvijai” (NSL) reitings, kas bijis 1,9% salīdzinot ar 2,4% mēnesi iepriekš. Latvijas Reģionu apvienības reitings janvārī bijis 3,8%, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā decembrī.

Aptuveni 26% aptaujāto norādījuši, ka nav izšķīrušies, par ko balsotu, savukārt aptuveni 15% apgalvojuši, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

Minētos datus apkopojis pētījumu centrs SKDS, janvāra otrajā pusē aptaujājot iedzīvotājus par viņu izvēli Saeimas vēlēšanās, ja tādas notiktu jau rīt.

LA.lv