Latvijā
Novados

Tēlnieki atklāj, kādas būs skulptūras: Jelgavā startēs ledus festivāls4

Publicitātes foto no festivalijelgava.lv. Kolāža – la.lv

30 tēlnieki no desmit valstīm Latvijas Lauksaimniecības Universitātes stadionā uzsākuši darbu pie individuālo ledus skulptūru izveides – gan šie mākslas darbi, gan grupu skulptūras, būs apskatāmas 20. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiks no 9. līdz 11. februārim.

Šoreiz mākslinieku uzdevums būs ledū attēlot tēmu “Sapņi”.

Mākslinieki pozitīvi vērtē laikapstākļus, sacīdami, ka ledus skulptūru izveidei šobrīd tie ir ideāli.

Šogad pirmo reizi festivālā būs pārstāvēta Ķīna – mākslinieks Tao Sjui atzīst, ka iepriekš neko daudz par Latviju nav zinājis, vēstīts festivāla majas lapā. Darbā «Mazulītes sapnis» tēlnieks atveidošu guļošu meiteni, kas sapņo par fejām.

Norvēģiju pārstāvošā māksliniece Elīsabete Kristensena savā darbā risina diezgan personisku tēmu – skulptūrā “Atver savu sirdi” tēlniece iemūžina savas bērnības izjūtas. “Bērnībā man bija sirds kaite, kuras dēļ es nevarēju piedalīties daudzās aktivitātē. Ar manu sirdsdarbību bija saistīti gan mani sapņi, gan arī murgi.”

Skulptūra “Spoks” būs kā atsauce uz murgiem vai ne tik labiem sapņiem – tas būs aptuveni trīs metrus augsts spoka tēls, kurā festivāla apmeklētāji varēs ieiet iekšā. Savukārt skulptūra “Sapņi” būs ar romantisku noskaņu – tā attēlos sapņojošu meiteni.

Pasta salā Ledus bārs šogad tiek veidots kā lauku sēta, kuras centrālie tēli būs divi buļļi ar kroņiem galvā. Ledus bāra augstākā daļa sasniegs aptuveni 3,5 metrus.

No 9. līdz 11. februārim Jelgavā norisināsies 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kas šogad notiks trīs vietās – Hercoga Jēkaba laukumā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pasta salā.

LA.lv