Foto: pexels.com

11 fakti, ko tu nezināji par optiskajām saulesbrillēm 0

Ar straujiem soļiem tuvojas vasara, kad gandrīz katru dienu nēsājam saulesbrilles, lai aizsargātu acis pret saules izstarotā UV starojuma. Cilvēkiem, kuri jau nēsā optiskās brilles šis laiks var sagādāt problēmas, lai gan ir iespējams brilles nomainīt pret lēcām un nēsāt saulesbrilles, kā arī izvēlēties optiskās brilles ar tonējošiem stikliem, nozares speciālisti piedāvā vēl ērtāku iespēju, kā pasargāt savu redzi – optiskās saulesbrilles, par kurām vairāk skaidro “Vision Express” galvenā optometriste Jeļena Stūriška.

VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
Lasīt citas ziņas

1. Ja izvēlas konkrētu briļļu ietvaru, tajā viennozīmīgi var ievietot tonētās lēcas ar optiku un gala rezultāts izskatīsies līdzīgs saulesbrillēm. Grūtības var sagādāt gala rezultāta iztēlošanās, jo brilles nebūs ar ierastajām caurspīdīgajām lēcām, bet gan ar tumšākām.

Savukārt izvēloties optiskās saulesbrilles uzreiz iespējams iztēloties un novērtēt koptēlu, taču var gadīties, ka ne visās saulesbrillēs varēs ielikt nepieciešamo optisko stiprumu,vai arī sarežģītākos gadījumos būs nepieciešamas īpašas (varbūt – liektās) lēcas.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Ja cilvēkam nepieciešama redzes korekcija, bet viņš vēlās tonēt briļļu lēcas, izgatavošanas laiks būs atkarīgs no lēcu stipruma.

3. Optiskās saulesbrilles Latvijas klientu vidū nav ļoti izplatītas. Pasūtot optiskās brilles klienti daudz biežāk izvēlas “hameleona tipa” lēcas, vai otras optiskās brilles ar tonējumu, jo plašā ietvaru izvēle ļauj piemeklēt tādu briļļu ietvaru, kas rezultātā izskatīsies pēc saulesbrillēm. Tiem, kuriem ikdienā ir nepieciešama redzes korekcija, ir dzirdējuši par to, kas ir optiskās saulesbrilles, jo bez redzes korekcijas (ar parastām saulesbrillēm) gluži vienkārši nespēj skaidri redzēt.

4. Optiskās saulesbrilles vairumā gadījumu izvēlas gados jaunāki cilvēki. Īpaši tie, kuri bieži vada auto vai ilgstošāk saulainā laikā atrodas ārā. Vīrieši vairumā gadījumu izvēlas optiskās saulesbrilles ar polarizētajām lēcām, savukārt, sievietes lielāku uzmanību velta tieši tonējuma krāsai. Vecāka gada gājuma cilvēki jau sākotnēji izvēlas ietonēt optiskās tāluma brillēs tā, lai arī ieejot telpā, varētu tās turpināt lietot. Proti, izvēlas universālāk lietojamas brilles.

Foto: pexels.com

5. Ja bērnam nepieciešama redzes korekcija, un bieži pavada laiku ārā, optiskās saulesbrilles ir ļoti labs risinājums. Ļoti lielai daļai vecāku tā nav pirmā izvēle, jo bērniem diezgan dinamiski mainās tas, kāda stipruma brilles nepieciešamas, kā arī tas nozīmē, ka nepieciešams iegādāties gan parastas optiskās brilles iekštelpām, gan – optiskās saulesbrilles.

6. Pats svarīgākais – lai saulesbrilles ir ar UV aizsardzību. Būtisks faktors ir arī tonējuma krāsa. Arī tas, cik tās ir individuāli piemērotas un ērtas. Ja tās ir pārāk vaļīgas, un slīd nost no acīm, tās nespēs efektīvi pasargāt acis no kaitīgā saules UV starojuma.

7. Līdzīgi kā izvēloties parastas saulesbrilles bez optikas – galvenais kvalitātes rādītājs, kam jāpievērš uzmanība – vai brilles spēs pasargāt no UV starojuma. Vienkārši tumši tonētas brilles bez UV aizsardzības acīm var tikai kaitēt. Ja nav pārliecības par to, vai jūsu brilles acis pienācīgi aizsargā, to var noskaidrot optikas salonos.

Papildus kvalitāti un komfortu nodrošina dzidrināts lēcu pārklājums, kas samazina no brillēm atstarotās gaismas daudzumu.

Tāpat, papildus funkcija ir iestrādāts polarizācijas efekts, tas noņem atspīdumu no horizontālām virsmām (atrodoties pie atklātiem ūdeņiem vai vadot auto).

Mūsu klimatiskajos apstākļos pilnībā pietiek, ja saulesbrillēm ir UV aizsardzība. Jāpiebilst, ka lielākā daļa no UV starojuma ir robežās no 400 – 320 nm (tā sauktais UVA starojums).

8. Pasūtot brilles internetā, garantijas nekad nav, ir jāpaļaujas uz konkrētā pārdevēja godprātīgumu. Tomēr, optometriste aicina ņemt vērā, ka bez briļļu piemērīšanas, iegādātās brilles var nebūt piemērotas, un pat sagādāt vilšanos.

9. Optiskās saulesbrilles var nodrošināt tik pat labu optisko kvalitāti kā “parastās” redzi koriģējošās brilles. Viss atkarīgs no izvēlētā saulesbriļļu modeļa, nepieciešamajiem stiprumiem un atbilstoši optisko lēcu materiāliem un pārklājumiem. Ja visus šo faktorus ņem vērā, apvienojot tos rezultāts būs labs.

10. Fotohromās brilles sarunu valodā mēdz saukt par “hameleoniem”: tās maina lēcu krāsu atkarībā no UV starojuma daudzuma. Ir arī tādas, kas reaģē uz gaismas intensitāti – spožumu. Proti, atrodoties telpās, šo briļļu lēcas ir gaišas (caurspīdīgas), bet izejot saulesgaismā, lēcas kļūst tumšas.

SAISTĪTIE RAKSTI

Fotohromās brilles speciāliste iesaka izvēlēties ikvienam, sākot no bērnības līdz pat sirmam vecumam. Pārsvarā tās izvēlas, jo ne vienmēr ir ērti ikdienā nēsāt līdzi divas brilles: redzi koriģējošās brilles un saulesbrilles. Ļoti bieži šādas brilles izvēlas autovadītāji, kā arī cilvēki, kuriem daudz laika sanāk pavadīt gan iekštelpās, gan ārā.

11. Ar ko atšķiras tonētās no polarizētajām briļļu lēcām? Acu aizsardzību nodrošina UV starojuma aizsarg-filtrs. Tāds varbūt gan pilnīgi caurspīdīgās optiskajās brillēs, gan gaišākās un tumšākās tonētajās brillēs, gan arī polarizētajās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SPECIĀLIZLAIDUMS. Vai Rinkēvičs tagad ir laimīgs? Saruna ar jaunievēlēto Latvijas prezidentu
Vasaras brīvlaiks. Lai bērni laimīgi un vecāki apmierināti!
Klimata izmaiņas. Tā ne tikai šķiet – alerģijas ik sezonu kļūst arvien spēcīgākas. Pētnieki meklē risinājumus
Ar smadzeņu implantu savienos cilvēka smadzenes ar datoru? Miljardiera Īlona Maska firmai atļauj veikt pirmos testus
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
VIDEO. Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko zaudējot spēli, rupji krievu valodā nolamā sāncensi no Amerikas
Krievijā aizliedz pieminēt “Vagner” un Prigožina vārdu. Kas noticis?
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Urostoma – neērtība, kurai var pielāgoties
Lielākajos parasporta svētkos Siguldā gaidāmi 400 dalībnieki – gan paralimpieši, gan tie, kuri sporto veselībai un priekam
izvēlēties piemērotāko inkontinences izstrādājumu?
Par astmas simptomiem un kā ar šo slimību sadzīvot
„Mēness aptieka”: Farmaceite saņem Veselības ministrijas apbalvojumu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā
Tūskas iemesls var būt arī miega trūkums vai pārlieku sāļš ēdiens. Kā rīkoties?
„Centrālā laboratorija”: 64 gadījumos ērces bijušas inficētas ar kādas slimības ierosinātāju – tajā skaitā divas ar ērču encefalītu
Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
Veselības recepte – līdzsvars it visā
Pasaules aknu dienā atgādina par profilaktisku pārbaužu lomu veselībai
„Mēness aptiekas” nodarbības “Tava veselības pietura” stiprina Latvijas paralimpiskās kustības bērnus un jauniešus
Iedzīvotāji sāpju gadījumā pārāk paļaujas uz bezrecepšu medikamentiem
Urīnceļu infekcijas var provocēt arī stress, it īpaši – bailes
11 ieteikumi mentālās veselības profilaksei
„Mēness aptieka”: Latvijas skolēniem patiesi interesē, kā strādā farmaceiti
“Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza saņēmusi “Gada balvu medicīnā 2022”
“Centrālā laboratorija”: 89% Latvijas sabiedrības organismā nepietiekams D vitamīna daudzums
„Mēness aptieka” turpina ilgtspējas līderību farmācijas nozarē Latvijā
Cigarešu laikmeta beigu sākums. Kā vislabāk cīnīties ar šo kaitīgo ieradumu?
Latvijā pirmoreiz izmantota jauna medicīniska apetīti regulējoša metode
Moderna „Mēness aptieka” atvērta tirdzniecības centrā „Sāga”
Kas notiek mūsu organismā, ja vairāk par četrām stundām dienā sēžam
Padomu kopums guļoša pacienta aprūpē, atbilstoša inventāra nozīme
Kā varam likt sāpēm atkāpties
Labs farmaceits uzdod jautājumus
9 pazīmes, ka jūs guļat par maz
Mēness aptieka: Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju mājas aptieciņas iegādē seko mediķu ieteikumiem
„Mēness aptieka” saņem starptautiski atzītu klientam draudzīgā uzņēmuma novērtējumu
Kādus vitamīnus lietot spēku atjaunošanai pēc ziemas
Mūsdienīgi rekonstruēta diennakts „Mēness aptieka” Pārdaugavā
Pēteris Apinis: Valsts prezidenta vēlēšanas 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas!
Kādu kontracepcijas metodi izvēlēties? Ginekoloģes Karlīnas Elksnes padomi
padarīt grilēšanu veselīgāku? Speciālistu padomi grila sezonai
“Saslimstot ar vēzi, jābūt iespējai izdzīvot.” Finansējums onkoloģijai aug pārāk lēni
16 psihiskās un emocionālās veselības pazīmes
Sportojot izdalās endorfīni – laimes hormoni! Padomi veselīgām aktivitātēm visai ģimenei
“Var gadīties, ka mums notiks kardināla iekšējā varas pārdale…” Saruna ar Ilgu Kreitusi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām
SPECIĀLIZLAIDUMS. Vai Rinkēvičs tagad ir laimīgs? Saruna ar jaunievēlēto Latvijas prezidentu
“Krievi pāriet uz aizsardzību…” Slaidiņš pārliecināts, ka tuvākajā laikā gaidāma strauja notikumu attīstība Ukrainā
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Krievijas teritorijā atkal rosās krievu brīvprātīgie: notiek apšaudes, dzirdamas kaujas skaņas un sprādzieni
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
FOTOREPORTĀŽA. Ziedoņa muzejs Murjāņos sāk jauno jubilejas sezonu ar drosmīgiem jaunumiem
Tas ir tāpēc, ka Krievija nepiedalījās… Krievijas medijos izsmieti Latvijas hokeja izlases panākumi
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Jautā skatītāja: Vai kāds neuzdzīvojas uz ziedojumiem ukraiņiem?
23:09
Divgadniekam Ziemeļkorejā piespriests mūža ieslodzījums, viņš nekad neredzēs dzīvi ārpus cietuma sienām
22:34
Daudzsološs sākums “Rīgas festivāla” programmai
22:01