Publicitātes foto

5 veidi, kā samazināt elektrības rēķinu uzņēmumā 0

Skaidrs, ka mūsdienu elektrificētajā pasaulē no ērtībām, kuras sniedz elektrība, atteikties negribam un nemaz nevaram, tomēr energoefektivitāte ir tas termins, kuru apspriež arvien vairāk, jo tas ir ceļš, kas ved uz būtiskiem ieguvumiem – elektrības rēķina samazināšanu, atbildīgu un videi draudzīgu patēriņu, kā arī uzņēmuma tēla uzlabošanu. Tāpēc apskatīsim piecus veidus, kā uzņēmums var optimizēt elektrības patēriņu un izmaksas.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

1. Izvēlēties elektrības produktu atbilstoši reālajām vajadzībām
Ne tikai mājsaimniecībām, bet arī uzņēmumiem nepieciešams izvērtēt, kurš atvērtā elektrības tirgus produkts ir piemērots tieši viņu vajadzībām un patēriņa specifikai. Tāpat jāsalīdzina tirgotāju piedāvātās elektrības cenas un citi pakalpojumu aspekti. Piemēram, viena no būtiskām izvēlēm ir starp fiksēto un elastīgo elektrības pakalpojumu.

• Fiksētas cenas plāns būs vairāk piemērots tiem patērētājiem, kuri vēlas plānot izmaksas par elektrību un zināt, cik daudz turpmāk būs jāmaksā. Līgums ir noslēgts par fiksētu cenu, kuru neietekmēs elektrības biržas cena un tās svārstības. Aprēķini rēķinā tiek veikti atbilstoši līgumā iekļautajiem tarifiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Elastīgas cenas plāns ir iespēja iegūt izdevīgāko cenu par elektrību, tomēr šis modelis saistās arī ar zināmiem riskiem. Tirgus apstākļi un elektrības biržas cena ne vienmēr ir prognozējama, kā arī, lai šis modelis sevi attaisnotu un sniegtu ietaupījumu, tam jāpielāgo arī patēriņa paradumi. Tas nozīmē, ka lielākais patēriņš jāieplāno tad, kad elektrības biržas cena ir zemāka. Vai šāds modelis atbilst uzņēmuma vajadzībām un darbības specifikai – tas ir jāizvērtē katram pašam.

Izvērtējot izvēlēto elektrības pakalpojumu, jāatceras arī par pieslēguma jaudu, kas objektā tiek nodrošināta. Par to rēķinā ir paredzēts fiksēts maksājums, kuru var koriģēt, samazinot pieslēguma jaudu, ja tā netiek izmantota. Diemžēl šāda situācija ir izplatīta, klienti pārmaksā par pieslēguma jaudu, pat paši to neapjaušot.

Noteikti nevajadzētu baidīties mainīt elektrības tirgotāju, ja redzat iespēju iegūt uzņēmuma vajadzībām piemērotāku un izdevīgāku pakalpojumu. Tāda ir atvērtā tirgus būtība.

2. Likvidēt nemanāmos elektrības “zagļus”
Elektrība nelietderīgi var tikt tērēta daudzos veidos, par kuriem pat tā īsti nevar uzreiz iedomāties, bet tas notiek un centu pa centam audzē elektrības rēķinu. Lūk, biežāk novērotie elektrības “zagļi” gan mājsaimniecībās, gan uzņēmumos. Atpazīstot tos, iespējams samazināt gan kopējo elektrības patēriņu, gan rēķinu.

• Novecojusi apkures, ventilācijas un apgaismes sistēma.
• Ierīces, kas ir B un zemākā energoefektivitātes klasē.
• Novecojušas un neefektīvas ražošanas iekārtas.
• Ierīces, kas atstātas gaidīšanas režīmā.
• No elektrotīkla neatvienotas ierīces.
• Telpas ar lieliem siltuma zudumiem (slikti logi, durvis, nav siltinājuma).

3. Izvēlēties energoefektīvas iekārtas un ierīces
Katrā uzņēmumā ir tiešām daudz ierīču un iekārtu, kuras darbina elektrība. To izmantošana arī veido lielāko daļu patēriņa, tāpēc ir būtiski tieši šajā segmentā ieviest pārdomātus risinājumus.

Reklāma
Reklāma

Nepieciešams uzreiz vai pakāpeniski veikt novecojušo un neefektīvo iekārtu un ierīču nomaiņu uz tādām, kas atbilst mūsdienu kvalitātes un energoefektivitātes standartiem. Iegādājoties elektropreces, jāizvēlas tādas, kuras ir A, A+ un augstākā energoefektivitātes klasē.

Tāpat jāizvērtē iespēja veikt uzņēmumā ražošanas modernizāciju. Tas var samazināt ne tikai elektrības, bet arī citu resursu patēriņu.

4. Izglītot personālu par atbildīgu elektrības patēriņu
Elektrības ietaupījums ir atkarīgs ne tikai no tā, vai ir ieviesti moderni un energoefektīvi risinājumi, bet arī no tā, vai cilvēki tiešām ikdienā piedomā, kur un kā lieto elektrību. Tāpēc ir svarīgi kolektīvā regulāri veikt izglītojošo darbu, palīdzot personālam ieviest jaunus paradumus un padarīt tos par normu.

Piemēram, tas, vai vakarā dators tiks atstāts snaudas režīmā vai atvienots no tīkla, ir katra darbinieka ziņā. Uzņēmuma vadībai jāspēj motivēt un iedvesmot savu komandu teorētiskos ieteikumus ieviest praksē. Protams, arī neaizmirstot par pašu rādīto piemēru.

5. Izmantot arī saules enerģiju
Saules paneļu uzstādīšana uzņēmuma teritorijā var būt nozīmīgs solis uz videi draudzīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas arī radīs izmaksu samazinājumu.

Izmantojot saules enerģiju, lai ražotu daļu no patērētās elektrības, palielināsies neatkarība no kopējā elektrotīkla, izdevumi saruks. Protams, saules paneļu uzstādīšana sākotnēji var prasīt lielākas investīcijas, bet, izvērtējot šī lēmuma ietekmi ilgākā periodā, ekonomiskais ieguvums būs acīmredzams.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.