Viesturs Saldavs Indijas okeāna un Maldivu salu burvībā.
Viesturs Saldavs Indijas okeāna un Maldivu salu burvībā.
Foto no Viestura Saldava arhīva

Viestura entuziasms tik stiprs, ka savulaik sapulcināja uz treniņiem Mežaparkā pat 700 cilvēku 5

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Aizvadītā ziema pandēmijas zīmē visus piespieda palūkoties uz treniņu iespējām āra apstākļos, un nu daudzviet var novērot fitnesa treneru grupiņas. Viesturs Saldavs (30) ir viens no šīs jomas pionieriem Latvijā, spēj uzrunāt un aizraut tik ļoti, ka savulaik uz treniņiem Mežaparkā sapulcināja pat 700 (!) cilvēku.

 

Balva no ministra rokām

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 136
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks
16 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu riskē šodien ar to, ka esi pārāk nepacietīgs! Horoskopi 21.septembrim
13 stundas
Lasīt citas ziņas

Viesturs ir rīdzinieks, mācījās prestižajā Rīgas Komercģimnāzijā, vidusskolas laikā paticis iet uz trenažieru zāli, bet profesionāli sportam pievērsies, sākot studijas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. “12. klasē sapratu, ko gribu darīt, aizgāju studēt fizioterapiju, augstskolā iepazinos ar dažādiem cīkstoņiem un iesaistījos viņu treniņos. Trenējos pie Andreja Maslova, Latvijas mērogā aizvadīju piecas profesionālas MMA cīņas, trijās uzvarot.

Darbojos ļoti nopietni, Andrejs man ļāva vadīt treniņu pirmās 30 minūtes – iesildīšanās daļu. Iemācījos komunicēt ar cilvēkiem un sapratu, ka padodas. Apzinājos, ka es varu kā cīkstonis spiest no sevis maksimumu, bet vienmēr būšu vidējs, tāpēc izvēlējos citu ceļu – organizēt treniņus, pasākumus,” “Latvijas Avīzei” stāsta Viesturs Saldavs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš bija viens no pirmajiem, kurš āra fitnesa treniņus padarīja tiešām populārus. “Pirms tam bija treneri, kas vadīja āra treniņus, bet tā klusiņām, savā komūnā. Es pievērsos ļoti skaļi, bija mērķis sapulcināt un iepazīstināt ar to pēc iespējas vairāk cilvēku,” norāda Viesturs. Izdevās neticami labi, uz treniņiem Mežaparkā sāka nākt arvien vairāk cilvēku, un viņa piefiksētais rekords ir septiņi simti.

“Man bija ļoti liels entuziasms. Tā, kā toreiz maucu – kaut tagad tā varētu. Tikko esi pabeidzis skolu, 23–24 gadi un karstas asinis. Gribējās pierādīt, pirmkārt, pašam sev. Mežaparka treniņi bija pilnīgi nekomerciāls projekts, vēlējos redzēt, cik labi es varu. Tajā laikā biju gatavs novilkt pēdējo kreklu, lai būtu pēc iespējas labāk, efektīgāk, vairāk,” atzīst Viesturs Saldavs.

“Domāju, ka tas daudzus pavilka. Salīdzinoši daudz līdzekļu ieguldīju mārketingā, zinot, ka atpakaļ nedabūšu, taču par to neuztraucos. Bija uzņēmumi, kas piedāvāja sadarbību, reklāmu, bet no visiem atteicos – man ļoti gribējās, lai cilvēki var baudīt treniņu un viņiem nemēģina iepārdot apavus, uztura bagātinātājus, ka viss ir īsts.” 2015. gadā Viesturs Saldavs no veselības ministra Gunta Belēviča saņēma Veselības gada balvu.

 

Fitnesa Jāņi

Pēc treniņa, kurā piedalījās septiņsimt cilvēku, Viesturs stāvējis un sapratis – iecerētā latiņa sasniegta, fiziski vairs nav, kur izplesties. Sāka meklēt jaunus izaicinājumus, viņš māk atpūtu un svētku brīdi pārvērst par fizisku pārbaudījumu.

Pirms pieciem gadiem Pļaviņu pusē sarīkoja pasākumu “Fitnesa Jāņi” – kupls pulks entuziastu saulgriežu svētkus pavadīja, pārvarot šķēršļus, skrienot kalnā, orientējoties, kam sekoja ballīte ar dueta “OLAS” uzstāšanos – turklāt mūziķi ne tikai ieradās vakarpusē, bet arī piedalījās sacensībās. “Tas arī bija entuziasms, kopā ar četriem draugiem sarīkoju. Ja mēs apņemamies, tad svarīgi izdarīt maksimālo. Motivācija rīkot bija arī tā, ka pašam nekad nebija līgošanai plāna – alkoholu nelietoju, mana kompānija arī. Ko darīt? Iesim pārgājienā, taisīsim nometni,” norāda organizators.

Pēdējos gados Viesturs Saldavs rīko pārgājienus un ceļojumus. Aizvadītajā saulgriežu laikā vadīja grupu no Kolkas līdz Pāvil­ostai. “Pārgājiens bija ļoti īpašs ar apokaliptiskajiem laikapstākļiem. Lielāko sava laika daļu pavadu ārtelpās un dabā, bet šādu karstumu nebiju piedzīvojis.

Tas radīja jaunu izaicinājumu visiem un arī man. Doties ierastajos ritmos nebija iespējams, jo tas bija ne tikai nepaveicami, bet arī bīstami dzīvībai, virzījāmies tikai agros rītos un vēlos vakaros. Dienā mēdzām slēpties mežos un krūmos, bet tur arī nebija miera – tik daudz odu, dunduru un ērču piejūrā sajutu pirmo reizi. Sagrupējāmies, savācām spēkus, atradām diskomfortā komfortu, sāpēs humoru un nogurumā tikai papildu enerģiju.” Tas bija otrais no šogad kopumā paredzētajiem četriem posmiem, kuros tiek noiets viss Latvijas jūras krasts.

 

Bez robežām

Regulāri ir arī ekspedīcijas eksotiskās valstīs – Tanzānijā, Nepālā, Indijā un daudz kur citur. “Mani reiz uzaicināja piedalīties kā trenerim nometnē Marokā. Sāku braukāt un sapratu, ka ir labs izaicinājums, joma, kur radoši izpausties, jo tūrismā robežu nav – vienmēr var augstāk, tālāk, stiprāk. Braukt uz sarežģītākām valstīm, augstākiem kalniem, gūt ekskluzīvāku pieredzi,” viņš norāda, ka ar vienu cilvēka dzīvi nepietiek, lai izceļotu pasauli.

“Mani ceļojumi fiziski nav brutāli grūti, bet pieder pie fitnesa definīcijas, kas ir veselīgs, aktīvs dzīvesveids. Braucam ar vietējiem transportiem, jāiztur viss, kas apkārt notiek. Tas prasa gan morālu, gan fizisku spēku, pacietību.”

Pašam Viesturam lielākos iespaidus atstājusi Ziemeļkoreja – pilnīgi citāda kultūra un valsts iekārta. “Viņi cenšas parādīt to, ko grib, visu laiku pavadoņi līdzi, bet enerģiju nevar noslēpt. Daba ir ļoti skaista, neskarta. Kolhozi, praktiski nav automašīnu, cilvēki pārvietojas ar velosipēdiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tāda sajūta kā laika mašīnā, filmā, visi vienādi ģērbušies – pionieri ar lakatiņiem. Ķīnieši gados tur braucot tāpēc, lai atcerētos jaunību,” uzzinājis Viesturs. Pērnajā rudenī, sākoties pandēmijas otrajam vilnim, viens uz diviem mēnešiem devies uz Tanzāniju, kur ar velosipēdu nobraucis 2300 kilometru, iepazīstot Āfrikas valsti cieši un personiski. Viņš ikvienā pasaules vietā izjutis viesmīlīgu un draudzīgu attieksmi, tādējādi arī pats ir atvērts pret Latvijā mītošajiem ārzemniekiem.

Katru vakaru Viesturs Saldavs vada treniņus Ziedoņdārzā, ik pa brīdim sastopams arī Vecāķu pludmalē. “Tā kā nestrādāju sporta klubā, tad mani pandēmija ietekmēja mazāk. Uz āra treniņiem varēja pulcēties visu laiku, doties mazos pārgājienos,” teic treneris. “Neesmu no tiem, kas sūdzas un ir dusmīgi, saprotu, ka tā ir pasaules katastrofa. Pazaudēt darbu un līdzekļus ir mazākais, kas ar tevi var notikt. Jāpriecājas, ka pats esi dzīvs un vesels, neviens radinieks nav cietis. Galva ir augšā jau no pirmās krīzes dienas!”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 136
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks
16 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu riskē šodien ar to, ka esi pārāk nepacietīgs! Horoskopi 21.septembrim
13 stundas
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Ja to jau paveica abas mūsu kaimiņvalstis, tad labas cerības ir arī mums 106
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Liepiņa: Cilvēkus mulsina, ka iepriekš saka, ka 3. potei nav pamatotu pētījumu, pēc tam politiķi saka, ka jāvakcinējas 51
4 dienas
Lasīt citas ziņas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Kāposti vēl briest, bet cenas – mainīgas. Cik Centrāltirgū maksā Latvijā audzēti kāposti? 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Krievija dezinformācijas apskats: NATO mācībās Rīgā “karavīrs terorizē bērnu”
14 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Otrdien Latvijā pārsvarā saglabāsies apmācies laiks
42 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Mums visu laiku notiek haotiskas darbības un neviens par to neatbild.” Kreituse uzskata, ka tas ir nepieļaujami
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Par nopelniem Latvijas propagandēšanā ar izciliem sasniegumiem sportā starptautiskā mērogā” Jānis Daliņš nopelna mājas
07:59
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Krievija dezinformācijas apskats: NATO mācībās Rīgā “karavīrs terorizē bērnu”
07:41
LE
LETA
Ziņas
Otrdien Latvijā pārsvarā saglabāsies apmācies laiks
07:12
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Lietotu auto tirgū valda deficīts un pieaug krāpniecisku piedāvājumu skaits sludinājumos internetā 2
1 stunda
VK
Vita Krauja
Ziņas
“Palūkoties zem virskārtas, iet dziļumā, sajust otru cilvēku!” Jana Egle liek aizdomāties katram par savu “bedri” 1
1 stunda
Inita Šteinberga
Ziņas
Ar zapti pie lāča! Kādus gardumus drīkst nest meža zvēriem? 2
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Kad var iestāties krahs? Veselības ministrijas pārstāve skaidro, kāds ir Latvijas pandēmijas plāns 75
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Pfizer” un “BioNTech” paziņo, cik veciem bērniem droša viņu Covid-19 vakcīna 63
15 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
ASV augstākā militārpersona bažījās par Trampa psihisko stabilitāti 21
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Zināms, ko daudzu iemīļotā ziņu moderatore Arta Skuja dara pēc darba pazaudēšanas TV3 22
15 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Kad sarkanbaltsarkanā standartā ietinies brīvības cīnītājs no 80. gadiem skaļrunī sauca – vai par tādu valsti mēs stāvējām uz barikādēm? Egila Līcīša feļetons 77
9 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Gundegas Skudriņas vērienīgais gastronomijas piedzīvojums pulcē vietējās slavenības 11
13 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
“Brīžiem nespēlēju tā, kā gribēju. Bet šī bija laba cīņa,” Ostapenko pēc spēles 3
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Vašingtonā plīvo simtiem tūkstošu baltu karogu Covid-19 upuru piemiņai 18
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Smaga Covid-19 slimības gaita desmitgadniekam: pieņemts lēmums bērnu pārvest no Liepājas uz BKUS 161
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Viesnīcu un restorānu asociācija aicina ierobežot pret Covid-19 nevakcinēto personu socializēšanos 93
19 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Pavļuts dubultspriedzē. Kurš vilks slēpjas ūdeļādā? Nedēļas notikumu apskats 19
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Nelikumīgi Latvijas-Baltkrievijas robežu šķērsojušo imigrantu mobilajos tālruņos konstatēta bērnu pornogrāfija 30
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Baltijas mājokļa dizains Londonā. Kā tiks prezentēta mūsu gaume?
1 diena
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 20. līdz 26.septembrim: pārstāda peonijas, apgriež ziemcietes, novāc kartupeļus
23 stundas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Latvijā aug otrs miljardu vērtais uzņēmums 12
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
VIDEO. Talantīgā latviešu aktrise Ilze Vazdika atklāj, ko domā par vakcinēšanos: “Tas viss tracina!” 218
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 136
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Paparaci “pieķēruši” Keitu Midltoni ikdienā. Lūk, kā hercogiene izskatās, kad “darba laiks” ir beidzies 21
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Izdevies iemūžināt vienus no greznākajiem mazputniņiem Latvijā, kurus nevar sastapt pilsētas vidē 24
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Guntra, Marianna un Ginters 1
20 stundas