Foto: LETA, Ieva Leiniša/LETA

Apinis: Latvijā ir vismaz 10 zinoši ārsti, kuri jau šodien varētu vadīt veselības ministriju labāk par pianistu 0

„Man vienmēr ir licies ļoti dīvaini, ka ir tādas jomas Latvijā, kuras obligāti vada speciālists, piemēram, es neesmu dzirdējis, ka tieslietu ministriju vadītu grāmatvedis, bet nezināmu iemeslu dēļ visiem ir uzskats, ka veselības ministriju var vadīt pēc jebkādas pazīmes, piemēram, vīrietis pianists.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Lasīt citas ziņas

Pēdējie četri gadi ir darījuši tik daudz ļauna Latvijas medicīnai, ka es ar pilnu atbildības sajūtu varu pateikt, ka Latvijā ir vismaz 10 spīdoši, zinoši, pieredzējuši, harizmātiski un organizēt spējīgi ārsti, kuri var jau šobrīd būt par Latvijas veselības ministriem,”” TV24 raidījumā „dr.Apinis” izsakās raidījuma vadītājs Pēteris Apinis.

Apinis iepazīstina ar diviem no šiem 10 ārstiem – Egitu Poli un Natāliju Zlobinu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apinis jau iepriekš ir publiski izteicies, ka Pavļuts nav pietiekami kompetents vadīt šo ministriju.

“Divus gadus sabiedrības veselībā esmu klausījies koncertu orķestrim ar klavierēm, kur pianists sit tikai vienu (Covid–19) noti ar taisnu trešo pirkstu. Veselības ministrija pārvērsta par kovidministriju, kas citu slimību ārstēšanu tikai apgrūtinājusi un kavējusi.

Rezultātā visvairāk cietusi sirds-asinsvadu slimību profilakse, diagnostika un ārstēšana. Pērn Latvijā ar sirds-asinsvadu slimībām nomira 16911 pacientu, kas ir par 2 tūkstošiem vairāk nekā 2019. gadā. Tie ir SPKC dati. Šajos skaitļos nav ierakstīti sirds slimnieki, kurus pieveica Covid–19, kur koronoavīruss vienkārši pabeidza holesterīna veikumu.

Šobrīd pasaules literatūra ir pārpilna epidemioloģiskiem pētījumiem par Covid–19, un mums ir pamatojums apgalvojumam, ka Covid–19 galvenokārt nogalināja mazkustīgus cilvēkus ar lieko svaru un dislipidēmiju. Vēl trakāk – tie cilvēki, kam bija paaugstināts zema blīvuma holesterīna (ZBLH) līmenis, bet kas lietoja statīnus šī holesterīna samazināšanai, mira daudzkārt retāk nekā pacienti, kas Covid–19 laikā piemirsa ar statīniem ārstēt savas sirds un asinsvadu kaites.

Principā Latvijas Veselības ministru Ilzes Viņķeles un Daniela Pavļuta pozīcija – „neārstēsim citas slimības – apkarosim tikai Covid–19” radīja nelīdzestību citu – hronisku slimību ārstēšanai un daudzus cilvēkus nogalināja,” Apinis iepriekš kādā no saviem viedokļiem rakstījis.

SAISTĪTIE RAKSTI