Bumbieru-kadiķu rūsas radziņi.
Bumbieru-kadiķu rūsas radziņi.
Foto – VAAD

Bumbieru–kadiķu rūsa: kā ar to cīnīties? 0

“Kā cīnīties ar bumbieru–kadiķu rūsu, ja dārzā aug kadiķis?” AIJA MUIŽNIECE

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
Lasīt citas ziņas

– Ja slimība parādījusies, bet dārza saimniece nevēlas iznīcināt vienu no saimniekaugu grupām – kazaku kadiķus vai bumbieres, obligāti jālieto fungicīdi. Apstrādes jāveic pašlaik pavasarī, un kopumā nepieciešami trīs smidzinājumi ik pēc 7–14 dienām, – skaidro Latvijas Valsts augļkopības institūta pētniece Baiba Lāce.

Latvijā pret bumbieru–kadiķu rūsu ir reģistrēti, piemēram, Dithane NT (2. reģistrācijas klase; deva – 30 g/10 l ūdens), Effector (2. reģistrācijas klase; izmanto šķidrumu 0,1% koncentrācijā), Topas 100 (deva – 0,5 l/ha). Apsmidzina bumbieres pumpuru plaukšanas laikā; ja nepieciešams, atkārtoti apstrādā līdz primārās infekcijas uzliesmojuma beigām. Katram preparātam ir atšķirīgs darbības laiks. Piemēram, Effector darbojas 7–14 dienas. Ja laiks ir skaidrs, atkārtoti ar šo līdzekli smidzina tikai pēc 14 dienām, bet, ja lietains, – biežāk (ik pēc septiņām dienām).

CITI ŠOBRĪD LASA

Kadiķus apstrādāt ar augu aizsardzības līdzekļiem nav nozīmes. Tiem tagad vajag izgriezt inficētos zarus (ar oranžajiem izaugumiem), vienlaikus izretināt vainagu, jo sabiezināti zari paātrina slimības izplatību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.