Foto: SHUTTERSTOCK

Dabiskais likums un mūsu pašu atbildība: tur, kur ir mūsu domas un uzmanība, to visu spēcinām, audzējam un vairojam 0

Astra Kalniņa, “Spīgana”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Par vislabāk zināmo principu – cēloņu-seku principu – jau rakstīju, arī par brīvo izvēli un atbildību. Šoreiz – par atbilstības jeb atspoguļošanas principu, ko labāk pazīstam pēc formulējuma kas augšā, tas apakšā, vai pareizāk būtu teikt: tas, kas augšā, ir līdzīgs vai tāds pats kā apakšā. Un otrādi: tas, kas ir apakšā, ir līdzīgs vai tāds pats kā augšā.

Vienkāršoti sakot, augša ir makrokosms, kas aptver visu, un apakša ir mikrokosms, kas ir mazās individuālās vienības. Un tie atbilst viens otram un ir viens otra atspoguļojums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mēs varam apskatīt vairākus līmeņus, kuros tie spoguļo viens otru.

Mēs atbildam par to, ko radām savā apziņā

Piemēram, kā individuāla apziņa atspoguļo kolektīvo apziņu un otrādi. Kas tagad dominē kolektīvajā apziņā? Vai tās ir bailes, trauksme, agresija, dusmas vai uzplaukuma un attīstības idejas?

Kāpēc ir atbildība par to, kas notiek mūsu katra galvās un sirdīs? Jo kopā tiek radīta tā pasaule, ko saucam par savu realitāti.

Vienmēr ir vērts atcerēties, ka tur, kur ir mūsu domas un uzmanība, to spēcinām, audzējam un vairojam. Var teikt arī, ka to pievelkam kā spēcīgi magnēti. Arvien lielākoties tas notiek neapzināti un diemžēl arī bieži, pakļaujoties manipulācijām. Bet, ja atceramies par Dabisko likumu un tā darbības principiem, tad sekojam un kontrolējam, kādas domas domājam un kādām emocijām ļaujam sevī izpausties.

Tas ir tas, ko sauc par atbildību. Atbildību par to, ko radi savā un palīdzi radīt kolektīvajā laukā. Tālāk kolektīvajā laukā darbojas tāds kā svaru princips, kurā informācija un enerģija dominē, tātad tā ir cilvēku izvēle tai realitātei, kuru vēlas piedzīvot, un tas ir par to, kā tas, kas augšā, izpaužas apakšā.

Kolektīvajā apziņā

Vēl mēs varam apskatīt līmeni, kā kolektīvajā apziņas laukā esošais atspoguļojas apkārtējā vidē jeb dabā. Kā tev šķiet, vai ir kāda saistība mūsu domu tīrībai ar izcirstajiem mežiem, piesārņotajiem okeāniem, zemi, gaisu, pārtiku? Vai arī te darbojas Dabiskā likuma atbilstības princips? Jā, un vistiešākajā veidā.

Reklāma
Reklāma

Kas ir tā netīrība? Un atkal tas pats: mūsu dominējošās domas un emocijas: agresija, bailes, dusmas, neiecietība, bezspēcības sajūta, pāridarījuma sajūta, izdzīvošanas enerģija, nespēja sajust sevi kā dabas daļu un daudzas citas līdzīgas domas un emocijas. Tas, ko var kvalificēt kā zemu vibrāciju izpausmi.

Bet ko tad darīt?

Kā mainīt šīs zemvibrāciju enerģijas uz augstas vibrācijas enerģijām?

Viss šis transformācijas laiks, kurā dzīvojam, ir tieši par to: kā pāriet uz augstu vibrāciju enerģijām. Īpaši izaicinoši tas ir tagad, kad esam vecās sistēmas totāla sabrukuma fāzē, kad tiešām viss ierastais brūk un cits pēc cita zūd tā sauktie drošības spilveni jeb enkuri. Mēs paliekam, gandrīz tiešā nozīmē, karājoties gaisā starp neko. Nav pārāk jauka sajūta, drīzāk tā ir ļoti trauksmaina un stresa pilna. Jautājums: kāpēc makrokosms mums liek piedzīvot tādu scenāriju?

Droši vien ir ienācis prātā, ka tas ir stāsts par vērtībām, un tas ir jautājums vispirms pašai sev: kas ir manas patiesās vērtības, kā tās atspoguļojas manā dzīvē un vai vispār dzīvoju saskaņā ar tām?

Vērtību tēma neizbēgami ir un būs katra apzināta cilvēka ikdienas aktualitāte.

Jā, vecā sistēma brūk un sabruks, bet jaunas iedīgļi jau rodas. Iespējams, ka pirmo reizi cilvēcei ir dota iespēja pierādīt savu briedumu un apzinātības līmeni un piedalīties jaunas sabiedrības veidošanā. Ne tās, ko mums jau trešo gadu cenšas uzspiest, bet sabiedrības, kas ir par cilvēcību, kas ir par sadarbību, par atbalstu, kas ir par izaugsmi, kas ir ar skaidru izpratni par to, kas ir mūsu planēta Zeme un tās resursi. Un kopumā tas ir par kopēju, skaidru vērtību sistēmu.

Arī tagad, runājot par vērtībām, nereti runājam skaistus vārdus un frāzes, bet cik patiesi tās jūtam un, galvenais, vai tiešām ievērojam savā ikdienas dzīvē, saziņā ar citiem cilvēkiem, attieksmē pret Zemi utt.? Kaut vai padomājam, ko saprotam un apzīmējam ar vārdu mīlestība. Vai mīlēt bērnu, vīru, sievu, dzimteni, ceļojumus, mašīnu ir viens un tas pats?

Bet vārds taču ir tas pats! Mīlestība ir pati augstākā vibrācija Visumā. Cik spējam mīlēt? Vai vispār spējam mīlēt? Pretstats mīlestībai nav naids, kā nereti pieņemts domāt, bet bailes. Abas enerģijas vienlaikus nevar būt nevienā cilvēkā: ir vai nu mīlestība, vai bailes. Ir ļoti ieteicams tikt skaidrībā pašam par sevi – kas ir tas pamats, uz kā radām realitāti. Bailes spēj radīt tikai sabiedrību, kurā valda stingra kontrole ar ļoti minimālām brīvības izpausmēm.

Ja radīšanas pamats ir mīlestība, tad veidojas sabiedrība, kuras pamats ir sadarbība, savstarpēja cieņa, izaugsme, augsta morāle un mēraukla ir sirdsapziņa un zināšanas par Dabisko likumu.

Unikālais jaunās sabiedrības veidošanas laiks ir klāt. Kā vienmēr, mums ir izvēle. Šoreiz tā ir: brukt kopā ar veco sistēmu jeb, redzot, ka tā brūk, saņemties un nofokusēties uz jauno pasauli un soli pa solim to sākt radīt, vispirms savās vīzijās, sajūtās, saprātā un tad to sākt manifestēt savā realitātē un kolektīvajā realitātē, kā piliens pie piliena.

Un atbilstības jeb spoguļošanas princips te izpaužas pavisam tieši un konkrēti.

Te vietā atsaukties uz viena no zinātnes nozares epiģenētikas radītajiem, Dr. Bruce Lipton, teikto:

Jūsu uzskati kļūst par jūsu domām,

Jūsu domas kļūst par jūsu vārdiem,

Jūsu vārdi kļūst par jūsu darbiem,

Jūsu darbi kļūst par jūsu paradumu,

Jūsu paradumi kļūst par jūsu vērtībām,

Jūsu vērtības kļūst par jūsu likteni!

Ir laiks sākt apzināties, ka savu likteni veidojam paši, un ir vērts būt gan vērīgiem, gan zinošiem, gan atbildīgiem kā savas, tā arī kolektīvās realitātes radītājiem.

Kāpēc ir svarīgi izprast Dabisko likumu?

Vai, stāvot kraujas malā, mierīgi sper soli tālāk un ļaujies kritienam?

Vai, zinot, ka ir tāds gravitātes likums un kā tas strādā, apstāsies pie malas un ne soli tālāk?

Par gravitāti visiem vairāk vai mazāk skaidrs, kā tā strādā un ka tai ir pilnīgi vienalga – cilvēks zina vai nezina par to, tāpēc ar to ir jārēķinās.

Tieši tāpat strādā arī Dabiskais likums. Arī tam nav svarīgi, vai cilvēki kaut ko par to zina, ievēro vai neievēro, bet rezultātu jeb sekas visi garantēti piedzīvo un izvairīties nav nekādu variantu. Atšķirībā no gravitātes likuma par Dabisko likumu skolā nemāca, un to iepazīt un apgūt ir jāgrib pašam, jo labāk tomēr zināt tā darbības principus, lai varētu dzīvot saskaņā ar tiem un izvairīties no nevajadzīgām sāpīgām pieredzēm.

SAISTĪTIE RAKSTI