Foto: Fotolia

Darba devēju ievērībai! Kas jāzina par sezonas laukstrādnieku nodarbināšanu 0

Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki atgādina, ka sezonas laukstrādnieku reģistrācijai darba devējiem jāizmanto Lauku atbalsta dienesta Elektroniskā pieteikšanās sistēma. Sezonas laukstrādniekiem savukārt jāzina, kādas nodokļu atlaides viņiem pienākas.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS) lauksaimniekiem un darba devējiem nodrošina iespēju iegūt apkopotā veidā visus mēneša laikā ievadītos datus un aprēķināto nodokļa apmēru, lai tos iesniegtu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) standartizētā formā reizi mēnesī. Tādā gadījumā sezonas laukstrādnieki papildus (VID) nav jāreģistrē, taču EPS jābūt reģistrētai ienākumu gūšanas dienai, noslēgtajai līguma formai un sezonas laukstrādniekiem aprēķinātajai atlīdzībai par darbu.

Lai lauksaimnieks varētu piemērot saviem sezonas darbiniekiem atviegloto nodokļu režīmu, viņam jāatbilst konkrētiem nosacījumiem:

CITI ŠOBRĪD LASA

• lauksaimniekam īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā ir lauksaimniecībā izmantojama zeme, ko tas izmanto augļukoku, ogulāju vai dārzeņu audzēšanai;

• lauksaimnieks 2019. gadā ir pieteicis zemi vienotajam platības maksājumam, ievērojot kārtību, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros;

• lauksaimnieks nedrīkst būt mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs.

Savukārt, lai sezonas laukstrādnieka ienākumiem varētu piemērot 15% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, jābūt šādiem trim nosacījumiem:

1) lauksaimniecības sezonas darbos var būt nodarbināts ne vairāk kā 65 kalendāra dienas pie viena vai vairākiem lauksaimniekiem kopā;

2) ienākums, kas gūts pie viena vai vairākiem lauksaimniekiem kopā, nepārsniedz 3000 eiro;

3) četru mēnešu periodā pirms lauksaimniecības sezonas darbu uzsākšanas lauksaimnieka labā ar šo pašu lauksaimnieku nav bijušas darba tiesiskās attiecības vai nav bijis noslēgts uzņēmuma līgums.

!!! Ja sezonas laukstrādnieks vienā un tajā pašā zemnieku saimniecībā nodarbināts vairāk nekā 65 kalendārās dienas pēc kārtas un viņa ienākumi mēnesī pārsniedz 3000 eiro, tad viņš jāreģistrē VID kā darbinieks un turpmāk no viņa ienākumiem pilnā apjomā jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas.

UZZIŅA

• Plašāka informācija pieejama LAD mājaslapā (izvēlnē Sezonas laukstrādnieki) un VID mājaslapā, sadaļā Nodokļi/Iedzīvotāju ienākuma nodoklis/Informatīvie un metodiskie materiāli (informatīvajā materiālā Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis).

Reklāma
Reklāma

• Ja rodas jautājumi, zvaniet uz VID konsultatīvo tālruni 67120000 vai LAD klientu apkalpošanas tālruni 67095000.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.