Valmiermuižā noticis etnomūzikas festivāls

FOTO. Ballīte līdz rīta gaismai! Valmiermuižā noticis pasakaini skaists etnomūzikas festivāls 0

Ar lustīgu etnodisko līdz rīta agrumam Valmiermuižā izskanējis vērienīgākais etnomūzikas notikums šogad. Valmiermuižas etnomūzikas festivāls divās dienās pulcēja izcilus solistus un etnomūzikas grupas no Latvijas, Igaunijas, Austrijas, Polijas un Madagaskaras. Festivālu tā piektajā norises gadā apmeklēja rekordliels apmeklētāju skaits – vairāk nekā 2000 etnomūzikas mīļotāju un jaunu muzikālu garšu meklētāju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4
Lasīt citas ziņas

„Šogad Valmiermuižā varēja piedzīvot festivāla vēsturē visdaudzveidīgāko muzikālo skanējumu ar izcilu vietējo un ārvalstu mūziķu dalību, 13 koncertos atklājot etnomūzikas dažādās šķautnes. Tāpat šogad apmeklētāji varēja iesaistīties dažādās meistarklasēs un novērtēt plašu vietējo amatnieku piedāvājumu, kas īpaši uzrunāja ģimenes ar bērniem. Ceram, ka Valmiermuiža kļūs par ikgadēju satikšanās vietu ikvienam tradīciju izzinātājam un mūzikas mīļotājam un ar laiku būs spilgti pamanāma plašajā etnomūzikas kartē arī ārpus Latvijas robežām,” saka Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna.

Uz festivāla skatuves kāpa Madagaskaras saules pilnais Kilema, inovatīvais poļu dāmu trio „Sutari” ar rīvēm un nažu asināmajiem, jodelēšanas meistars Albīns Paulus no Austrijas, pašmāju virtuozi „Arcandela”, muzikālā banda „Rahu the Fool”, tumšā folka un kantrī grupa „Juuk”, postfolka grupas „TKP” (Julgī Stalte, Ēriks Zeps un draugi), „Laiksne” un „Ududu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Festivāla kulminācija bija pasaules pirmatskaņojums – dūdu un bungu grupas „Auļi” jaunā Jāņu programma. Tāpat festivālā skanēja latviešu un igauņu dzeja ar dzejniekiem Guntaru Godiņu, Kristīnu Ehinu un Contra, bet igauņu skaņu mākslinieks Silver Sepp, kas par mūzikas instrumentiem spēj pārvērst jebkuru lietu, apskandināja uguns skulptūras performanci. Nespējot palikt vienaldzīgs pret traģiskajiem notikumiem Ukrainā, grandiopzo uguns skulptūru tā autors – mākslinieks no Spānijas Jordi NN veltīja brīvības un transformācijas tēmai. Festivāla izskaņā visus kārtīgi izdancināja Dīvs Reiznieks un Kaspara Zaviļeiskis etnodisko, kur tradicionālā mūzika savijās ar mūsdienīgiem ritmiem.