Ekrānšāviņš. Twitter.

FOTO. Igaunijā bīstama ugunsgrēka dēļ Tallinas iedzīvotājiem izsūta īsziņas par lokālu apdraudējumu 10

Saistībā ar plašu un bīstamu ugunsgrēku Sūrsejamē atkritumu pārstrādes centrā Ilemistes rajonā netālu no Tallinas lidostas Igaunijas Ārkārtas situāciju reaģēšanas centrs izsūtījis iedzīvotājiem īsziņas par lokālu bīstamību.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Igaunijas valdība šā gada sākumā ieviesa apdraudējuma brīdinājuma īsziņu sistēmu. Ņemot vērā, ka sistēma ir jauna, iedzīvotāji aicināti sniegt atgriezenisko saiti, lai uzlabotu sistēmas darbību.

No otrdienas vakara līdz trešdienas plkst.10.30 brīdinājuma īsziņas nosūtītas ap 334 000 ierīču.
CITI ŠOBRĪD LASA

Saglabājoties apdraudējumam, ierīces, kuru īpašnieki ieradīsies apdraudējuma zonā, turpinās saņemt īsziņas.

Tāpat ir atvērta ārkārtas situācijas palīdzības telefona līnija, kurā saņemti simtiem zvanu.

Tā kā daudzi zvani ir par to, ka personas atrodas apdraudētajā zonā, bet īsziņu nav saņēmušas, Igaunijas Ārkārtas situāciju reaģēšanas centrs informē, ka īsziņu saņem mobilās ierīces ar aktīvu SIM karti, kas atrodas Glābšanas departamenta noteiktajā apdraudējuma zonā. Tāpat īsziņas saņemšana ir atkarīga no mobilo sakaru operatora un torņa, ar kuru savienota ierīce.

Centrā arī apliecināja, ka visas ierīces, kurām nosūtīta īsziņa par apdraudējumu, saņems arī informāciju par draudu likvidēšanu arī tad, ja ierīce vairs neatradīsies iepriekš apdraudētajā zonā.

Igaunijā ir ieviests tehnisks risinājums trauksmes īsziņu nosūtīšanai uz iedzīvotāju mobilajiem telefoniem situācijās, kad ir apdraudējums dzīvībai, veselībai vai nacionālajai drošībai.

Īsziņā ir brīdinājums un rīcības instruktāža nacionāla vai reģionāla apdraudējuma gadījumā.

Igaunijas Glābšanas departaments informēja, ka otrdien plkst.17.49 saņemta informācija par ugunsgrēku atkritumu pārstrādes centrā netālu no Tallinas lidostas.

Glābēji secināja, ka izplatās indīgi dūmi, tādēļ Sūrsejamē un Lasnamē apkaimju iedzīvotājiem tika lūgts aizvērt logus un durvis, kā arī netuvoties ugunsgrēka zonai.

Ugunsgrēka dēļ ir ierobežota satiksme, kā arī vairāki cilvēki vērsās slimnīcā ar sūdzībām par galvassāpēm un sliktu pašsajūtu.

Trešdien turpinās ugunsdzēšanas darbi un gaisa piesārņojumu mērījumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.