Kristapa smadzenes nedod pareizo impulsu, lai varētu kustēties rociņas un kājas! Lūdz palīdzību nopietnai ārstēšanai Beļģijā

FOTO. Kristapa smadzenes nedod pareizo impulsu, lai varētu kustēties rociņas un kājas! Lūdz palīdzību nopietnai ārstēšanai Beļģijā 0

Nesen Egija piedzīvoja īstu laimes mirkli – mazais dēlēns pirmo reizi apvija rociņas ap viņas kaklu. Lai tas kļūtu iespējams, bija nepieciešami vairāki gad ipastāvīgu treniņu un nodarbību.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Lasīt citas ziņas

Galvas smadzeņu bojājuma dēļ Kristapam ir traucētas svarīgas saites starp smadzenēm un ķermeni, respektīvi, smadzenes nesaņem nepieciešamos impulsus un nespēj dot pareizās komandas, lai rokas un kājas varētu atbilstoši kustēties.

Šīs saites daudzos gadījumos var atjaunot, zinātne un medicīna strauji attīstās, un Beļģijā ir klīnika, kas veiksmīgi risina tieši šādas problēmas. Kristapa gadījumā tas strādā un palīdz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pateicoties regulārām nodarbībām pēc individuāla plāna, Kristaps kopš pirmā kursa ir spēris lielu soli uz priekšu. Viņam ir nostiprinājies krūškurvis, viņš ir sācis brīvi un dziļi elpot. Agrāk katru reizi, paaugstinoties temperatūrai, zēnam kļuva ļoti grūti elpot, un bija jābrauc uz slimnīcu.

Tagad tas ir pārgājis, un ar zēna saaukstēšanos vecāki var tikt galā mājās paši. Tā ir laime. Vēl Kristaps ir iemācījies turēt muguru un galvu, kā arī spēj apķerties mammai un tētim ap kaklu – tagad viņu ir vieglāk nest uz rokām. Turklāt pieturot Kristapu nedaudz aiz rokas, viņš var pastāvīgi sēdēt.

Vēl zēns var brīvāk pagriezt galvu, lai vērotu, kas notiek apkārt un kur ir māmiņa, jo ir kļuvuši stiprāki plecu un kaklu muskuļi. Arī tā ir laime.

“Kristaps ir kļuvis sabiedriskāks, izrunā dažādas skaņas. Mēs jau sākam saprast, kad viņš grib, lai viņam pievērš uzmanību, kad viņš ir ar ko neapmierināts, kad viņam ir slikti. Mēs varam izprast viņa emocijas un noskaņojumu.ABR speciālisti saka, ka nākamais solis, ir nostiprināt rociņas un kājiņas,” stāsta Egija. Kristapam ir vajadzīgas pastāvīgas nodarbības ar specialistiem ari te pat Latvijā.Tās ir gan ļoti lielas izmaksas.

Sapņi
Par to, ka Kristaps kādreiz ies parastajā bērnudārzā vai skolā, vecāki pat nesapņo. Taču Kristaps apmeklē speciālo bērnudārzu. Vecāku sapnis, ka puisēns šūposies šūpolēs, šķita neiespējams. Taču reiz sapnis par šūpolēm tomēr piepildījās, tiesa, virtuāli. Pirms trim gadiem Kristaps piedalījās aizkustinošā fotoprojektā. Fotogrāfijā Kristaps guļ uz debeszila paklājiņa, kur viņu ieskauj īpaši radītas dekorācijas.

Savukārt kamera uzņem “modeli” no augšas, radot ilūziju, ka bērns sēž šūpolēs. Fotogrāfiju autore ir slavenā amerikāņu fotogrāfe Andžela Forkere (Angela Forker), kura atbrauca uz Latviju, atsaucoties Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībasaicinājumam. Fotosesija Latvijā ar īpašajiem bērniņiem saucās “Sapņu tilti”.

Tā ideja bija parādīt, ka ikviena bērna dzīvība ir skaista un īpaša, neraugoties uz diagnozi. Un arī neārstējami slims bērniņš ir nenovērtējams, Dieva dots dārgums. Bet mamma un tētisjoprojām klusi sapņo, ka dēlēns kādreiz spēs piecelties kājās un staigāt…

Bērnībā Egija sapņoja kļūt par mūzikas skolotāju. Viņas mīļākā filma ir “Mūzikas skaņas”, kas saņēmusi piecas Oskara godalgas un kurā galveno lomu atveido Džūlija Endrjūsa. Filmas galvenā varone arī ir mūzikas skolotāja, kas audzina septiņus bērnus.

Egija pat ārēji ir ļoti līdzīga Džūlijai Endrjūsai. Egija kopā ar Kristapu mīl klausīties labu mūziku un bieži pati dzied viņam dziesmiņas. Viņai ir ļoti skaista balss. Savu bērnības sapni Egija nav aizmirsusi – jau daudzus gadus viņa dzied sieviešu kamerkorī Cantus. Egija ir ļoti priecīga, kad izdodas aizbraukt uz mēģinājumu, bet katra uzstāšanās koncertā viņai ir īsti svētki.

Vēl Egija sapņo, lai viņiem ar Pēteri būtu iespēja pašiem apmaksāt Kristapa ārstēšanos un nebūtu jāvēršas pēc palīdzības. Viņi dzīvo lauku mājās Vecumnieku pagastā. Mājai ir malkas apkure, saimniecība prasa daudz laika un spēku. Nākotnē viņi gribētu nodarboties ar lauksaimniecību, lai būtu nauda dēla ārstēšanai. Tāds, lūk, ģimenes sapnis.

Kas ir mīlestība
“Mīlestībai ir daudz izpausmju. Ir mīlestība pret vecākiem, pret dzīvesbiedru, pret dabu, pret dzīvniekiem. Kristaps nāca šajā pasaulē ar savu vēstījumu – viņš man iemācīja, ka mīlestība ir absolūts jēdziens. Tā neko neprasa un nesagaida neko pretī. Mīlestība nozīmē atdot sevi un negaidīt par to pateicību. Būt pateicīgam tikai par to, ka tev ir šis cilvēks, par to, ka tu redzi un jūti viņu, par to, ka viņš ir uz šīs Zemes. Mīlestība rada un vairo cilvēkā labo, mudinot pārvarēt savu egoismu,” uzskata Egija.

Kad mazais Kristaps piedzima, ārsti neslēpa, ka stāvoklis ir kritisks un jautājums ir – būt vai nebūt… Mazulis sāka patstāvīgi elpot tikai pēc pāris nedēļām, un tikai tad māmiņa beidzot varēja paņemt viņu rokās. Ārsti brīdināja vecākus, ka dēlēns būs gulošs un rūpēties par viņu būs ļoti grūti. Šodien Egija ir pārliecināta, ka jebkura situācija ir jāpieņem ar mīlestību un pateicību. Taču tad Egijai bija ļoti baisi. Un vēl viņa vēl joprojām atceras, cik ļoti viņa baidījās apbēdināt savusvecākus, kurijau sen sapņoja par mazdēlu…

Liktenis
“Mēs ar vīru esam komanda, un mūs priecē, ka mūsu komandas darbs rezultējas mūsu dēlēnā. Mēs priecājamies par katru, pat vismazāko sasniegumu. Dzīvē ik dienas cenšamies saskatīt tikai pozitīvo,” stāsta Egija.

Par komandu Egija ar Pēteri nekļuva uzreiz. Viņi iepazinās jaunībā, taču toreiz mīlestības dzirksts starp viņiem neuzliesmoja. Tagad abi uzskata, ka tobrīd viņi vienkārši nebija gatavi tam, ko paredzējis viņiem liktenis. Bija jāpaiet gadiem, lai dvēsele kļūtu stiprāka, lai personību piepildītu pieredze.

Satiekoties atkal pēc daudziem gadiem, viņi saprata, ka šī tikšanās nav nejauša. Bet, kad notika nelaime ar dēlēnu, viņi uztvēra to kā kopīgu mīlestības misiju. Egijas šī brīža dzīves moto:viss, kas notiek, notiek uz labu un tieši tad un tieši tā, kā tam ir jānotiek. Visums visu zina un izlemj tā, kā ir jābūt. Mums par labu.

Ģimenēm, kas audzina bērnus ar smagiem traucējumiem un atkāpēm, ir ļoti nepieciešams saņemt mūsu palīdzību un atbalstu, lai viņi nejustos vientuļi un pamesti likteņa varā. Iznest šādus pārbaudījumus uz saviem pleciem vien ir neiespējami.

Ārstēšanās kurss Beļģijā ir iespēja mazajam Kristapam augs stiprākam, apgūt tik ļoti vajadzīgās jaunās iemaņas… Lai apmaksātu ārstēšanos, Kristapa vecākiem ir vajadzīga mūsu palīdzība.

Kādam mērķim vajadzīgi līdzekļi
Rehabilitācijas kurss pēc ABR metodes ABR (Advanced Biomechanical Rehabilitation)

ABR ir unikāla neiroloģiskās rehabilitācijas metode, kas palīdz veidot pareizu komunikāciju starp ķermeni un smadzenēm. Strādājot ar smagi slimiem bērniem, ne vienmēr var izmantot tradicionālās rehabilitācijas metodes.

Pēc vairāku mēnešu ABR rehabilitācijas šādiem bērniem tiek novēroti nelieli, taču ļoti svarīgi uzlabojumi – nostiprinās mugura, uzlabojas galvas kontrole. ABR metode ir ļoti populāra vecāku vidū, jo tā ir maiga un meditatīvi-saudzīga, turklāt praktiski visos, pat vissmagākajos gadījumos šī metode nodrošina noteiktus pozitīvus rezultātus. Jo ilgstošāka rehabilitācija, jo noturīgāks un acīmredzamāks ir rezultāts.

Kristapa atbalstam darbojas ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 EUR par zvanu). Gada programmai (četriem terapijas kursiem) ir nepieciešami 9500 EUR.

Kristapa atbalstam darbojas ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 EUR par zvanu).

Gada programmai (četriem terapijas kursiem) ir nepieciešami 9500 EUR.
Ziedojumu konts: (no ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas).

Labdarības fonds BeOpen
Reģ. nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Kristapam Gulbim.

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 darbojas Kristapa atbalstam līdz 21.06. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI

Ja jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mums: [email protected], [email protected]

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00.

Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs apzināti “cepinās” saulē karstākajā dienas laikā
Alkohols smadzenes sasniedz 30 sekunžu laikā. Kā tas ietekmē katru mūsu orgānu?
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 15
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
VIDEO. Neapmierināta kaimiņiene “nopļauj” jaunā pāra kāzas
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
„Niez acis, tek deguns, moka šķavas? Iespējams – putekšņu alerģija jeb polinoze
Jana Kļava: Mācāmies nodrošināt pacientu vienlīdzību arī Latvijā
Nesteidz sauļoties: pret ādas vēža draudiem izturamies vieglprātīgi
“Itālijā vīns par diviem eiro, mēs varam tikai sapņot!”: Danusēvičs atklāj, kā veselības ministrija cenšas izskaust dzeršanu Latvijā
Valciņa: Katrs nepiešķirts eiro medikamentiem nozīmē kāda cilvēka nāvi – tik vienkārši!
Kad ir jāsāk pieskatīt savu sirdi?
Enerģijas vairotājs koenzīms Q10: uzlabo sirdsdarbību, muskuļu un smadzeņu darbību
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Sinoptiķi prognozē, ka pirmdien laika apstākļi sasniegs nepieredzētus rekordus
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Andrejs Ēķis ir mans liktenīgais vīrietis!”
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Siguldā, Gaujas pludmalē pazudusi piecus gadus veca meitenīte. Policija lūdz palīdzību!
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Viņa būtība bija cīņa par brīvu Latviju! Vilnis Zaļkalns Zviedrijā
21:42
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
21:39
Arheologu sensacionālais atklājums – romiešu templis Nīderlandē
20:54