Ance zīdaiņa vecumā pieredzēja nežēlīgu vardarbību! Septiņu bērnu audžumamma lūdz palīdzību operācijai

Ance zīdaiņa vecumā pieredzēja nežēlīgu vardarbību! Septiņu bērnu audžumamma lūdz atbalstu operācijai 9

Uz tādiem cilvēkiem, kā šī māmiņa, turas mūsu pasaule. Ivita Krevica audzina septiņus bērnus – četrus savus un trīs audžubērnus. Kuplā ģimene dzīvo nelielā ciematiņā netālu no Alūksnes. Visi audžubērni ir “īpaši”, ar medicīniskām problēmām. Uzņemt savā draudzīgajā ģimenē bērnus no bērnu nama, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe un uzmanība, bija apzināts Ivitas un viņas vīra lēmums. Ance ir visjaunākā, viņai vēl nav 2 gadu. Šobrīd Ancei ir nepieciešama cilmes šūnu transplantācija. Viņu jau gaida Polijas klīnikā Žagiel Med, informē programma “Zaļā Lampa”.

Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
Lasīt citas ziņas

Tas, kas noticis ar Anci, pirms viņa nokļuva bērnunamā, nav ar prātu aptverams. Kad mazulīti izmeklēja mediķi un Ivita saņēma ārstu komisijas slēdzienu, jau no vienas domas par to, ko meitenei ir nācies pārdzīvot, audžumāte nevarēja novaldīt asaras.

Protams, viņa ar vīru zināja, ka bērnam ir problēmas ar veselību, taču ko tādu bija grūti pat iedomāties. Ārsti konstatēja meitenei vairākus lūzumus, hematomas, galvaskausa plaisu, smadzeņu bojājumu un vēl virkni nopietnu diagnožu. Iemesls tam – vardarbība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izskatās, ka bērniņš zīdaiņa vecumā ne vienu vien reizi bija kritis vai speciāli nomests, turklāt medicīniskā palīdzība viņai netika sniegta. Šobrīd Ancei ir pusotrs gadiņš. Viņa netur galviņu, nesēž un tiek barota caur caurulīti. Kad Ance piedzima, viņa bija pilnīgi vesels bērns. Tieši tāpēc cilmes šūnu transplantācija var būt ļoti efektīva un kardināli uzlabot viņas stāvokli.

Lai veiktu nepieciešamo cilmes šūnu transplantāciju, uz procedūrām Polijas klīnikā jāierodas 5 reizes, ik pa 2 mēnešiem. Šim nolūkam kopā ir nepieciešami 8670eiro. Labdarības fonds BeOpen  programmas “Zaļā lampa” ietvaros ir atvēris Ancei ziedojumu kontu, kuram ir pieslēgts ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

No malas raugoties, lēmumu pieņemt septīto bērnu no bērnunama, turklāt ar veselu diagnožu kopumu, nevar izskaidrot. Taču, iepazīstot šo ģimeni tuvāk, pārņem cieņa un apbrīna.

Mēs viesojāmies pie Krevicu ģimenes gadumijas priekšvakarā. Kuplā ģimene dzīvo Alūksnes pusē, Mālupes ciemā, Ivitas vecāku mājā. Māja ir plaša, sešas istabas, taču tai pastāvīgi ir nepieciešams remonts. Pagalmā akurāti sakrauta malka – ziemā ir jākurina septiņas krāsnis.

Vecākajai meitai Ievai 19 gadi. Viņa šobrīd tehnikumā apgūst skaistumkopšanas specialitāti. Inesei ir 16 gadi.  Viņa sapņo kļūt par kinologu. Ar savu vācu aitu suni Rego viņa piedalās speciālās sacensībās–  adžiliti (tas ir viens no populārākajiem suņu sporta veidiem, kur saimnieks vada suni pa dažādu šķēršļu trasi, pārvarot to maksimāli ātri un precīzi). Istabā goda vietā atrodas speciāls plauktiņš, kurā stāv izcīnītie kausi, diplomi un medaļas. Starp tiem ir arī balvas, kuras ieguvusi vecākā māsa ar savu pundurpūdeli Remi.

Jānim ir 14 gadi, Nikam – 13. Niks bija pirmais bērns, kuru Ivita adoptēja. Viņa ar vīru gribēja, lai Jānim būtu brālis un draugs. Vecāki izgāja speciālas apmācības audžuģimenēm organizācijā plecs.lvun ieguva ģimenes statusu, kas ļauj adoptēt bērniņus ar attīstības traucējumiem. “Mēs abi ar vīru esam no daudzbērnu ģimenēm. Māja mums ir vienkārša, taču ļoti plaša.

Bērni ir mūsu dzīves jēga. Un mēs padomājām, ka mūsu mīlestības pietiks vēl vienam mazulim, kuru dzīve apdalījusi”. Nikam bija attīstības traucējumi, taču rūpes, ģimenes siltums un sistemātiska rehabilitācija deva savus rezultātus – šobrīd viņš mācās sestajā klasē parastā skolā. Tas ir milzīgs sasniegums.

Ilze ir divus gadus jaunāka par puišiem, viņai ir 11 gadi. Tikpat ir arī Marinai, kuru ģimene paņēma no bērnunama.Marinai ir autiskā spektra traucējumi, viņa ir ļoti mīļa un labsirdīga meitene, kuru dievina visa ģimene.

Visus savus bērnus Ivita mīl vienādi stipri. Viņi visi ir ļoti paklausīgi, neizlutināti, atbildīgi un aktīvi. Bērni mācās mūzikas skolā (spēlē klavieres, flautu, ģitāru un akordeonu), apmeklē deju nodarbības, kori, zīmēšanas studiju, piedalās un uzvar skolas olimpiādēs. Kā Ivitai izdodas “diriģēt” šo komandu, grūti pat iztēloties. Visi ir jāpabaro, jāapģērbj, jāsagaida, jāpavada, jāapmazgā un jāpalīdz ar skolas uzdevumiem…Plus ikdienas mājas darbi.

Pirms diviem gadiem Ivita ar vīru paziņoja bērniem, ka ģimenē gaidāms pieaugums. Visi ļoti priecājās un gatavojās laimīgajam notikumam. Taču grūtniecība pārtrūka, un Ivita to pārdzīvoja ļoti smagi. Tajā laikā viņa uzzināja, ka organizācijā plecs.lv ir parādījusies četrus mēnešus veca meitenīte, kurai tiek meklēta audžuģimene. Tika sasaukta ģimenes padome un apsvērti visi “par un “pret”. Tad arī tika nolemts, ka tā nav nejauša sakritība.

“Atbraucot uz bērnu namu un paņemot mazulīti rokās, es sapratu, ka vairs nespēšu to nevienam atdot. Man ļoti gribējās izdarīt tā, lai viņa sajustu, ka viņu mīl – runāt ar viņu, apskaut…” Tā ģimenē ienāca septītais bērniņš. Ivita pēc izglītības ir mediķe, strādājusi “ātrajos”.

Sieviete uzskatīja, ka, pateicoties medicīniskajai pieredzei, viņai izdosies izārstēt un “izvilkt” mazo meitiņu. Ivita saprata, ka būs grūti, taču nedomāja, ka meitenei izrādīsies tik smagas traumas un tik nopietnas sekas. Speciālisti rekomendēja veikt Ancei cilmes šūnu transplantāciju, taču terapija ir ļoti dārga, tāpēc Ivita nolēma vērsties pēc palīdzības.

Ivita ļoti pārdzīvo, dzirdot runas par to, ka bērnu pabalstos viņa saņemot daudz naudas. Protams, bez valsts atbalsta izdzīvot būtu gluži vienkārši neiespējami, taču šīs naudas pietiek tikai, lai savilktu kopā galus. Un arī ne vienmēr. Apģērbs, apavi, telefoni, internets, degviela… Ancei specializēto barošanu palīdz nodrošināt Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība. Mājsēdes laikā katram bērnam bija jānodrošina savs dators vai planšete.

Un vēl, iedomājieties, ka katru dienu jums ir jāpagatavo karsta maltīte deviņiem cilvēkiem. “Brokastīs mums ir putra. Pārslas un siers uz visiem sanāk ļoti dārgi. Kartupeļi, makaroni, zupas”, stāsta Ivita. “Kad gribas ko garšīgu, gatavoju kotletes. Vēl vajag atlicināt sešiem vecākajiem dāvaniņām vārda un dzimšanas dienās. Mēs cenšamies rīkot svētkus katram bērnam.”

Aizgājušajā gadā pirms Ziemassvētkiem pabalsti pienāca ar novēlošanos, tāpēc Ivitai nebija laika sagatavot dāvanas. Tad viņa izdomāja sarīkot loteriju – izsniedza katram bērnam nelielu summu un palūdza, lai katrs iegādājas dāvaniņu par tēmu “siltie Ziemassvētki”. Katrs sagatavoja kādu suvenīru – cimdus, zeķītes, konfektes… Visas dāvaniņas bērni skaisti iesaiņoja un sarīkoja Ziemassvētku izlozi, kurai sekoja mājas koncerts…

Kam nepieciešami līdzekļi

Iespēja: kā var palīdzēt cilmes šūnu terapija

Cilmes šūnu transplantācija klīnikā Žagiel Med (Polija, Ļubļina)

Cilmes šūnu terapija ir jauns oficiāls medicīnas virziens, kas balstīts uz cilmes šūnu reģeneratīvo spēju pielietojumu vairāku smagu saslimšanu ārstēšanā, kā arī rehabilitācijā pēc traumām. Cilmes šūnu unikālās spējas tiek izmantotas arī, lai aizvietotu bojātas un deģenerējošas kaulu un citu orgānu šūnas.

Cilmes šūnu terapija ir izrāviens medicīnas zinātnē, jo tās spēj pārvērsties par dzīviem neironiem, palīdzot atjaunot bērna bojāto galvas smadzeņu normālu darbību. Līdz ar galvas smadzeņu audu normālu struktūru atjaunojas arī zaudētās orgāna funkcijas. Maksimāli efektīva ir tieši mazu bērnu ārstēšana, jo augošam organismam ir lielākas izredzes uz veiksmīgu iznākumu.

Lai veiktu nepieciešamo cilmes šūnu transplantāciju, uz procedūrām Polijas klīnikā jāierodas 5 reizes, ik pa 2 mēnešiem. Šim nolūkam kopā ir nepieciešami 8670 eiro.

Labdarības fonds BeOpenprogrammas “Zaļā lampa” ietvarosir atvēris ziedojumu kontu Ances atbalstam.

LabdarībasfondsBeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļālampa. PalīdzībaAncei Mālupē

SAISTĪTIE RAKSTI

Kontam ir pieslēgts ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Tos, kas vēlas palīdzēt, papildus jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz epastu – [email protected] vai [email protected]

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Pēteris Apinis: Paralimpieši dara neiespējamo un parāda, ka sports var mainīt dzīvi
“Tas ir tikai laika jautājums, kad visas slimnīcas nonāks pie tādu lēmumu robežas, kas iedzīvotājiem nāks tikai par sliktu,” brīdina mediķi
Psihiskā veselība – svarīga un saudzējama 5
Konstatēts jauns sieviešu aptaukošanās faktors – tas ir gaisā!
Pārāk daudz mūsu satiksmē ir trūcīgu saimnieku vecu auto… 40
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Ugunsgrēks dronu ražotnei Mārupē nodarījis lielus postījumus, policija veiks izmeklēšanu
Režisore: Tas ir neētiski – pacelt sev algas par tūkstošiem un stāstīt, ka valstī nav naudas
FOTO. Neticama līdzība! Fani atklāj kādu interesantu sakritību, ieraugot Keitas Midltones bērnības fotogrāfiju 4
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Farmaceita padomi piemērotas zāļu formas izvēlei
Mēness aptieka: Kuri dabas līdzekļi izmantojami stresa ietekmes mazināšanai 2
Paplašinot pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem un bērniem, VCA atver jaunu poliklīniku „Dole” 5
Daudz alkohola vai kofeīna, urīnceļu infekcijas, nierakmeņi un citi iespējamie iemesli fizioloģiskās funkcijas traucējumiem 1
Aktuāli padomi ādas aizsargfunkciju stiprināšanai ziemā
Ukraiņu farmaceits Latvijā 1
Ko ēst vai ko neēst, lai dzīvotu ilgāk 10
Mēness aptieka: Farmaceiti un farmaceitu asistenti no Ukrainas sniedz ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē 9
Kā salviju izmanto veselībai 3
Dažādi augšējo elpceļu vīrusi – ko darīt veselības uzlabošanai 8
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu 12
Astoņi ieteikumi pareizai zāļu lietošanai 6
Gudrās ēšanas ABC jeb pirmssvētku padomi vielmaiņas uzlabošanai 3
Kas ir svētku sirds sindroms, kā no tā izvairīties 5
TOP 5 notikumi veselības aprūpē 2022. gadā 3
„Mēness aptieka”: vīnu un dzirkstošo vīnu pirms Jaunā gada pērk par 50% vairāk nekā bezalkoholiskos dzērienus 3
„Mēness aptiekas” tikšanās reizē ar Latvijas Pensionāru federāciju valda siltas labestības gaisotne 5
„Mēness aptiekas” sveicieni Latvijas Paralimpiskās komitejas sportistus spēcinās sasniegumiem jaunajā gadā
Ziedot līdzekļus kādas personas ārstēšanai nākamgad paredz 10% iedzīvotāju 1
Lai elpotu – vajadzīga dzelzs 6
Kāpēc laba dāvana svētkos ir vitamīni un grāmata 9
Cukura diabēts – gluži kā vēl viens pamatdarbs. Kā ar visu tikt galā? 1
„Mēness aptieka”: sievietes sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļus izvēlas aptiekās un specializētos veikalos, bet vīriešiem iecienītāki lielveikali 4
Ķengaragā notiks bezmaksas mērījumi sirds veselības profilaksei 5
“Veselības centru apvienība” izstādē “Medbaltica 2022” piedāvā inovatīvas diagnostikas un ārstēšanas iespējas 3
Elastīgas no silikona izgatavotas menstruālās piltuves. Kāpēc tās kļuvušas tik pieprasītas? 12
7 ieteikumi līdzsvara treniņam un kritienu profilaksei ziemā 2
Četras veselīgas apņemšanās adventes laikam 15
Mēness aptieka: Katram piektajam pēc glikozes līmeņa kontroles iesaka apmeklēt ārstu 1
Slimnīcas satrauktas par finansējumu: ja netiks rasts risinājums, būs apdraudēta spēja nodrošināt pacientiem vajadzīgos pakalpojumus 27
Kozlovska: Mēs cīnāmies par saviem bērniem vai par nikotīna tirgotājiem un 10 miljoniem valsts budžetā?! “Tā ir asinsnauda!”
Skatītājs par ēdināšanu skolās: Ēdāju ir maz, ēdienu tikai sacūko 71
“Neesam gatavi masveidā ārstēt politraumas.” Saruna ar traumatologu Andri Vikmani 12
Jautā skatītājs: Ārsti dažreiz ir tik augstprātīgi un rupji! Vai viņu attieksme mainītos, ja paaugstinātu algas? 48
Plāno izmaksāt prāvas kompensācijas tiem, kuriem pēc Covid-19 vakcinācijas pasliktinājusies veselība 114
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
Nost cepures un šalles? Kurzemes piekrastē šonedēļ sāksies meteoroloģiskais pavasaris!
VIDEO. Grūti pat aptvert Bahmutā notiekošo – tiek pielietota līdz šim nepieredzēta taktika – “varžu lēcieni”
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Ukraina saņems vairāk nekā 100 tankus “Leopard 1A5”, paziņojis Vācijas aizsardzības ministrs
VIDEO. “Man vairāk patīk tas temperaments!” Estrādes zvaigzne Žoržs Siksna atklāj, kāpēc ir precējies ar krievu tautības sievieti
FOTO. Ar alpīnistu palīdzību Siguldā nojaukts 80 metrus augsts tornis – augstākais demontētais objekts beidzamajos gados Latvijā
Režisore: Tas ir neētiski – pacelt sev algas par tūkstošiem un stāstīt, ka valstī nav naudas
VIDEO. NBS majoram Slaidiņam rokaspulkstenis vienmēr rāda nepareizu laiku, un tā nav nejaušība 12
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Nost cepures un šalles? Kurzemes piekrastē šonedēļ sāksies meteoroloģiskais pavasaris!
13:04
Aldona un Česlavs – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
12:21
VIDEO. “Alus vēderiņi, neglīti džemperi – ne skata, ne stājas!” Sabiedrības dāma Elita Drāke skarbi izsakās par pašmāju vīriešiem
12:13