Ance zīdaiņa vecumā pieredzēja nežēlīgu vardarbību! Septiņu bērnu audžumamma lūdz palīdzību operācijai

Ance zīdaiņa vecumā pieredzēja nežēlīgu vardarbību! Septiņu bērnu audžumamma lūdz atbalstu operācijai 7

Uz tādiem cilvēkiem, kā šī māmiņa, turas mūsu pasaule. Ivita Krevica audzina septiņus bērnus – četrus savus un trīs audžubērnus. Kuplā ģimene dzīvo nelielā ciematiņā netālu no Alūksnes. Visi audžubērni ir “īpaši”, ar medicīniskām problēmām. Uzņemt savā draudzīgajā ģimenē bērnus no bērnu nama, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe un uzmanība, bija apzināts Ivitas un viņas vīra lēmums. Ance ir visjaunākā, viņai vēl nav 2 gadu. Šobrīd Ancei ir nepieciešama cilmes šūnu transplantācija. Viņu jau gaida Polijas klīnikā Žagiel Med, informē programma “Zaļā Lampa”.

Kariņš un Pavļuts jau nav vienīgi, kuri “rausta sabiedrību”! Zanders iesaka tuvākajās nedēļās izslēgt “ziņas”
“Mēs te tupēsim ar maskām, kodiem un ierobežojumiem, kamēr visa pārējā Eiropa dzīvos kā 2019. gadā,” Soctīklotāji par Pavļuta paziņojumu 23
Veselības ministrija sākusi darbu pie plāna Covid-19 ierobežojumu atcelšanai 31
Lasīt citas ziņas

Tas, kas noticis ar Anci, pirms viņa nokļuva bērnunamā, nav ar prātu aptverams. Kad mazulīti izmeklēja mediķi un Ivita saņēma ārstu komisijas slēdzienu, jau no vienas domas par to, ko meitenei ir nācies pārdzīvot, audžumāte nevarēja novaldīt asaras.

Protams, viņa ar vīru zināja, ka bērnam ir problēmas ar veselību, taču ko tādu bija grūti pat iedomāties. Ārsti konstatēja meitenei vairākus lūzumus, hematomas, galvaskausa plaisu, smadzeņu bojājumu un vēl virkni nopietnu diagnožu. Iemesls tam – vardarbība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izskatās, ka bērniņš zīdaiņa vecumā ne vienu vien reizi bija kritis vai speciāli nomests, turklāt medicīniskā palīdzība viņai netika sniegta. Šobrīd Ancei ir pusotrs gadiņš. Viņa netur galviņu, nesēž un tiek barota caur caurulīti. Kad Ance piedzima, viņa bija pilnīgi vesels bērns. Tieši tāpēc cilmes šūnu transplantācija var būt ļoti efektīva un kardināli uzlabot viņas stāvokli.

Lai veiktu nepieciešamo cilmes šūnu transplantāciju, uz procedūrām Polijas klīnikā jāierodas 5 reizes, ik pa 2 mēnešiem. Šim nolūkam kopā ir nepieciešami 8670eiro. Labdarības fonds BeOpen  programmas “Zaļā lampa” ietvaros ir atvēris Ancei ziedojumu kontu, kuram ir pieslēgts ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

No malas raugoties, lēmumu pieņemt septīto bērnu no bērnunama, turklāt ar veselu diagnožu kopumu, nevar izskaidrot. Taču, iepazīstot šo ģimeni tuvāk, pārņem cieņa un apbrīna.

Mēs viesojāmies pie Krevicu ģimenes gadumijas priekšvakarā. Kuplā ģimene dzīvo Alūksnes pusē, Mālupes ciemā, Ivitas vecāku mājā. Māja ir plaša, sešas istabas, taču tai pastāvīgi ir nepieciešams remonts. Pagalmā akurāti sakrauta malka – ziemā ir jākurina septiņas krāsnis.

Vecākajai meitai Ievai 19 gadi. Viņa šobrīd tehnikumā apgūst skaistumkopšanas specialitāti. Inesei ir 16 gadi.  Viņa sapņo kļūt par kinologu. Ar savu vācu aitu suni Rego viņa piedalās speciālās sacensībās–  adžiliti (tas ir viens no populārākajiem suņu sporta veidiem, kur saimnieks vada suni pa dažādu šķēršļu trasi, pārvarot to maksimāli ātri un precīzi). Istabā goda vietā atrodas speciāls plauktiņš, kurā stāv izcīnītie kausi, diplomi un medaļas. Starp tiem ir arī balvas, kuras ieguvusi vecākā māsa ar savu pundurpūdeli Remi.

Jānim ir 14 gadi, Nikam – 13. Niks bija pirmais bērns, kuru Ivita adoptēja. Viņa ar vīru gribēja, lai Jānim būtu brālis un draugs. Vecāki izgāja speciālas apmācības audžuģimenēm organizācijā plecs.lvun ieguva ģimenes statusu, kas ļauj adoptēt bērniņus ar attīstības traucējumiem. “Mēs abi ar vīru esam no daudzbērnu ģimenēm. Māja mums ir vienkārša, taču ļoti plaša.

Bērni ir mūsu dzīves jēga. Un mēs padomājām, ka mūsu mīlestības pietiks vēl vienam mazulim, kuru dzīve apdalījusi”. Nikam bija attīstības traucējumi, taču rūpes, ģimenes siltums un sistemātiska rehabilitācija deva savus rezultātus – šobrīd viņš mācās sestajā klasē parastā skolā. Tas ir milzīgs sasniegums.

Ilze ir divus gadus jaunāka par puišiem, viņai ir 11 gadi. Tikpat ir arī Marinai, kuru ģimene paņēma no bērnunama.Marinai ir autiskā spektra traucējumi, viņa ir ļoti mīļa un labsirdīga meitene, kuru dievina visa ģimene.

Visus savus bērnus Ivita mīl vienādi stipri. Viņi visi ir ļoti paklausīgi, neizlutināti, atbildīgi un aktīvi. Bērni mācās mūzikas skolā (spēlē klavieres, flautu, ģitāru un akordeonu), apmeklē deju nodarbības, kori, zīmēšanas studiju, piedalās un uzvar skolas olimpiādēs. Kā Ivitai izdodas “diriģēt” šo komandu, grūti pat iztēloties. Visi ir jāpabaro, jāapģērbj, jāsagaida, jāpavada, jāapmazgā un jāpalīdz ar skolas uzdevumiem…Plus ikdienas mājas darbi.

Pirms diviem gadiem Ivita ar vīru paziņoja bērniem, ka ģimenē gaidāms pieaugums. Visi ļoti priecājās un gatavojās laimīgajam notikumam. Taču grūtniecība pārtrūka, un Ivita to pārdzīvoja ļoti smagi. Tajā laikā viņa uzzināja, ka organizācijā plecs.lv ir parādījusies četrus mēnešus veca meitenīte, kurai tiek meklēta audžuģimene. Tika sasaukta ģimenes padome un apsvērti visi “par un “pret”. Tad arī tika nolemts, ka tā nav nejauša sakritība.

“Atbraucot uz bērnu namu un paņemot mazulīti rokās, es sapratu, ka vairs nespēšu to nevienam atdot. Man ļoti gribējās izdarīt tā, lai viņa sajustu, ka viņu mīl – runāt ar viņu, apskaut…” Tā ģimenē ienāca septītais bērniņš. Ivita pēc izglītības ir mediķe, strādājusi “ātrajos”.

Sieviete uzskatīja, ka, pateicoties medicīniskajai pieredzei, viņai izdosies izārstēt un “izvilkt” mazo meitiņu. Ivita saprata, ka būs grūti, taču nedomāja, ka meitenei izrādīsies tik smagas traumas un tik nopietnas sekas. Speciālisti rekomendēja veikt Ancei cilmes šūnu transplantāciju, taču terapija ir ļoti dārga, tāpēc Ivita nolēma vērsties pēc palīdzības.

Ivita ļoti pārdzīvo, dzirdot runas par to, ka bērnu pabalstos viņa saņemot daudz naudas. Protams, bez valsts atbalsta izdzīvot būtu gluži vienkārši neiespējami, taču šīs naudas pietiek tikai, lai savilktu kopā galus. Un arī ne vienmēr. Apģērbs, apavi, telefoni, internets, degviela… Ancei specializēto barošanu palīdz nodrošināt Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība. Mājsēdes laikā katram bērnam bija jānodrošina savs dators vai planšete.

Un vēl, iedomājieties, ka katru dienu jums ir jāpagatavo karsta maltīte deviņiem cilvēkiem. “Brokastīs mums ir putra. Pārslas un siers uz visiem sanāk ļoti dārgi. Kartupeļi, makaroni, zupas”, stāsta Ivita. “Kad gribas ko garšīgu, gatavoju kotletes. Vēl vajag atlicināt sešiem vecākajiem dāvaniņām vārda un dzimšanas dienās. Mēs cenšamies rīkot svētkus katram bērnam.”

Aizgājušajā gadā pirms Ziemassvētkiem pabalsti pienāca ar novēlošanos, tāpēc Ivitai nebija laika sagatavot dāvanas. Tad viņa izdomāja sarīkot loteriju – izsniedza katram bērnam nelielu summu un palūdza, lai katrs iegādājas dāvaniņu par tēmu “siltie Ziemassvētki”. Katrs sagatavoja kādu suvenīru – cimdus, zeķītes, konfektes… Visas dāvaniņas bērni skaisti iesaiņoja un sarīkoja Ziemassvētku izlozi, kurai sekoja mājas koncerts…

Kam nepieciešami līdzekļi

Iespēja: kā var palīdzēt cilmes šūnu terapija

Cilmes šūnu transplantācija klīnikā Žagiel Med (Polija, Ļubļina)

Cilmes šūnu terapija ir jauns oficiāls medicīnas virziens, kas balstīts uz cilmes šūnu reģeneratīvo spēju pielietojumu vairāku smagu saslimšanu ārstēšanā, kā arī rehabilitācijā pēc traumām. Cilmes šūnu unikālās spējas tiek izmantotas arī, lai aizvietotu bojātas un deģenerējošas kaulu un citu orgānu šūnas.

Cilmes šūnu terapija ir izrāviens medicīnas zinātnē, jo tās spēj pārvērsties par dzīviem neironiem, palīdzot atjaunot bērna bojāto galvas smadzeņu normālu darbību. Līdz ar galvas smadzeņu audu normālu struktūru atjaunojas arī zaudētās orgāna funkcijas. Maksimāli efektīva ir tieši mazu bērnu ārstēšana, jo augošam organismam ir lielākas izredzes uz veiksmīgu iznākumu.

Lai veiktu nepieciešamo cilmes šūnu transplantāciju, uz procedūrām Polijas klīnikā jāierodas 5 reizes, ik pa 2 mēnešiem. Šim nolūkam kopā ir nepieciešami 8670 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI

Labdarības fonds BeOpenprogrammas “Zaļā lampa” ietvarosir atvēris ziedojumu kontu Ances atbalstam.

LabdarībasfondsBeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļālampa. PalīdzībaAncei Mālupē

Kontam ir pieslēgts ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Tos, kas vēlas palīdzēt, papildus jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz epastu – info@beopen.lv vai zala.lampa@gmail.com

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Izmaiņas veselības aprūpē no 1. janvāra: kuri cilvēki tagad ir atbrīvoti no pacienta līdzmaksājuma? 11
Konjunktivīta iemesls var būt arī Covid-19 1
Atklātā vēstule: Par ārstu tiesībām būt brīviem savā profesionālajā darbībā
Vilšanās ārstu konsīlijā: pacienti ir nepatīkami pārsteigti, ka ārsti neskaidro lēmumu par balstvakcināciju 183
Veselības ministrija sākusi darbu pie plāna Covid-19 ierobežojumu atcelšanai 31
Kariņš un Pavļuts jau nav vienīgi, kuri “rausta sabiedrību”! Zanders iesaka tuvākajās nedēļās izslēgt “ziņas”
“Mēs te tupēsim ar maskām, kodiem un ierobežojumiem, kamēr visa pārējā Eiropa dzīvos kā 2019. gadā,” Soctīklotāji par Pavļuta paziņojumu 23
“Represiju dēļ latgalieši to tik sapņo kā atdalīties no Latvijas un pievienoties Krievijai!” Ko par mums raksta Krievijas propagandas mediji
Izmaiņas veselības aprūpē no 1. janvāra: kuri cilvēki tagad ir atbrīvoti no pacienta līdzmaksājuma? 11
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas komitejās turpmāk būs pārstāvēta arī Latvija – ievēlēts VCA gastroenterologs asociētais profesors Aleksejs Derovs
Ražo enerģiju un sargā šūnas – koenzīms Q10 2
Attālināto konsultāciju skaits „Mēness aptiekā” trīskāršojies un turpina pieaugt 3
„Mēness aptieka”: individuāli veicamos Covid-19 antigēnu testus iedzīvotāji vairāk izmanto, lai testētos pirms ģimenes vai citiem pasākumiem
Vai bieža mazgāšanās ādai patiešām ir vēlama? 15
Kā pieciem soļiem tikt galā ar aukstumpumpu 4
Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem 3
„Centrālā laboratorija” paplašina laboratorisko pakalpojumu pieejamību, atverot vienu no lielākajām filiālēm ārpus Rīgas 4
„Mēness aptieka”: Jaunajā gadā veselība būs pirmajā vietā! 2
„Mēness aptieka”: 2% iedzīvotāju ziemā telpas nevēdina vispār – lielākā daļa svaigam gaisam telpās ļauj iekļūt tikai divreiz dienā 4
Jodam un briljantzaļajam – nē! 19
Senioriem un farmaceitiem Ziemassvētku priekšvakarā abpusējs dāvināšanas prieks 4
Mēness aptieka: 7 ieteikumi pareizai ādas kopšanai ziemā 2
„Mēness aptieka” paralimpiešiem Jaunajā gadā vēl labu veselību un izcilu startu ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā 2
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidām svētkus gadu mijā
“Veselības centru apvienība” vakcinēs pret Covid-19 arī 5-11 gadu vecuma bērnus 18
Būt svaigā gaisā veselības profilaksei ir populāri 4
Vitamīni un minerālvielas cilvēkiem gados 1
„Repharm” ieguldījums veselības aprūpes attīstībā atzīmēts ar Ministru kabineta balvu Stellai Lapiņai 6
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
Rūpēs par vīriešu veselību 7
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
Viss sākās ar padsmitgadnieku, suni un liellopu aizkuņģa dziedzera ekstraktu! Apinis par izgudrojumiem, kas pagarināja mūsu mūžu
Dakteri uz palodzes. Kādus telpaugus var izmantot ārstēšanā? 1
Andris Bačkurs: Asistenti ir atslēga uz „mūžīgo bērnu” un viņu vecāku integrēšanu sabiedrībā un psihoemocionālās veselības saglabāšanu 69
Kāpēc Latvijā ražoto medikamentu klāstā joprojām dominē padomju laikā radītās zāles? Sarunā atklāj LZA prezidents Ivars Kalviņš 57
Pēteris Apinis: Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām 56
Āda zvīņaina un niez: tā iemesls var būt ne tikai dermatoloģiskas, bet arī citas saslimšanas 3
Ar slimnīcas ārstu konsīlija atzinumu nepietiks, vajadzēs vēl vienu. Kompensāciju pretendentus pamatīgi izsijās
Par balstvakcīnas nenodrošināšanu Lembergs no IeVP pieprasa kompensāciju 10 000 eiro apmērā 7
“Saslimu ar kovidu, bet testu nodevu tikai pēc nedēļas. No kuras dienas sāk skaitīt karantīnu?” Uz skatītājas jautājumu atbild Stella Lapiņa 10
“Kur ir Patiesības ministrija?” Diskusija par dezinformācijas definīciju jeb to, kas ir meli un kas nav meli
“Mēs te tupēsim ar maskām, kodiem un ierobežojumiem, kamēr visa pārējā Eiropa dzīvos kā 2019. gadā,” Soctīklotāji par Pavļuta paziņojumu 23
Kariņš un Pavļuts jau nav vienīgi, kuri “rausta sabiedrību”! Zanders iesaka tuvākajās nedēļās izslēgt “ziņas”
Uz cik dienām apturēs vakcinācijas sertifikāta darbību, ja cilvēks saslimis ar kovidu? 1
Rinkēvičs: Mums jābūt gataviem uz ilgstošu starptautiskās spriedzes periodu
Izcils reitings Vjačeslavam Dombrovskim, zems – Aldim Gobzemam un Aināram Šleseram. Bet cīņa vēl priekšā, vēsta medijs 100
“Šī gaļa nākotnē varētu būt 40% dārgāka!” Atklāj, kam bez tomātiem un gurķiem strauji augs cenas 40
“Gobzems apkauno nevis sevi, bet savus vecākus,” Kreituse asi kritizē politiķi 132
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos? 37
PVO brīdina par omikrona apakšpaveida izplatīšanos, kurš nodēvēts par “zaglīgo omikronu”. Cik bīstams tas ir? 60
VIDEO, FOTO. Uz Pekinas olimpiskajām spēlēm devušies pirmie Latvijas sportisti 3
“Dod, Dievs, ka mēs kļūdamies…” Epidemiologs par pašreizējām Covid-19 saslimšanas prognozēm Latvijā 90
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa: manās mājās suņi drīkst būt visur. Arī uz galda!
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
VIDEO. “Nenormāla slodze, ieskaitot slimnīcas pa ceļam…”: Olga Rajecka atklāj patiesību par “Eolikas” koncertdzīves aizkulisēm
12:18
“Kur ir Patiesības ministrija?” Diskusija par dezinformācijas definīciju jeb to, kas ir meli un kas nav meli
11:55
Par balstvakcīnas nenodrošināšanu Lembergs no IeVP pieprasa kompensāciju 10 000 eiro apmērā 7
11:42