"Elpot, kustēties un runāt Zanei katru reizi ir jāmācās no jauna!" Lūdz atbalstu nopietnai operācijai Vācijā

“Elpot, kustēties un runāt Zanei katru reizi ir jāmācās no jauna!” Lūdz atbalstu nopietnai operācijai Vācijā 28

Lai Zane varētu patstāvīgi elpot, viņai nepieciešama operācija Štutgartes klīnikā.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Lasīt citas ziņas

Vasarā šai trauslajai un skaistajai meitenei palika 18 gadi – vecums, kad sirdi pārpilda cerības un nākotnes plāni. Taču romantisko sapņu vietā Zani sagaidīja šoks – ārsti paziņoja, ka viņas gadījumā (balsenes slimība) vienīgā iespēja ir elpošanas caurulītes jeb traheostomas ievietošana kaklā, kas ļautu Zanei brīvi elpot un runāt.

Kad Zane internetā paskatījās, kas tas ir un kā izskatās pacienti ar šādu caurulīti, viņa tik stipri pārdzīvoja un raudāja, ka pēc divām nedēļām viņai no stresa sāka krist kušķiem ārā mati. Tad Zanes mamma Sanita saprata, ka jāmeklē citas, alternatīvas iespējas meitas glābšanai. Viņa aizsūtīja meitas dokumentus uz klīniku Štutgartē, kas specializējas šādu slimību ārstēšanā. Lai apmaksātu izmeklēšanu, Sanita vērsās labdarības fondā BeOpen.

CITI ŠOBRĪD LASA

Drīz pēc tam radio Baltkom ēterā izskanēja programma “Zaļā lampa” un tika uzsākta ziedojumu vākšana, lai palīdzētu Zanei doties uz Vāciju. Nepieciešamo summu izdevās savākt burtiski divu dienu laikā. Neslēpjot aizkustinājuma un pateicības asaras, Zane toreiz atzinās, ka vēl nekad mūžā viņa nebija piedzīvojusi tik spēcīgas emocijas.

Jūlijā Zane devās uz klīniku Štutgartē. Vācu ārsti veica Zanei pilnu izmeklēšanu, lai saprastu, kā ar operācijas palīdzību palīdzēt viņai kardināli atrisināt viņas problēmu. Procedūra tika veikta vispārējā narkozē. Zane bija pārsteigta, ar kādām rūpēm un uzmanību pret viņu uzturējās klīnikas darbinieki, kā visi centās viņu nomierināt un iedrošināt.

Pastāvīgo medicīnisko manipulāciju dēļ Zanei ļoti sāp vēnas, Latvijā katra medikamentu ievadīšana sagādāja viņai mocības. Savukārt Vācijā Zanei pirms katras injekcijas līmēja speciālu plāksteri, pateicoties kuram viņa vispār nejuta sāpes… Viss pagāja veiksmīgi.

Veicot pilnu izmeklēšanu, ārsti nonāca pie secinājuma, ka vienīgā reālā iespēja atgriezt Zanei balsi un atrisināt problēmas ar elpošanu ir veikt elpošanas ceļu paplašināšanas un trahejas rekonstrukcijas operāciju.
Klīnika atsūtīja ārstēšanas izdevumu tāmi: operācijas apmaksai nepieciešami 47 989.98 eiro. No jūnijā saņemtajiem ziedojumiem 12 423 EUR pēc pirmo izmeklējumu apmaksāšanas ir vēl atlikuši 6815 EUR.

Tas nozīmē, ka Zanes atbalstam ir nepieciešami 41 175 eiro.

Šoreiz Zanei būs jāpavada Vācijā ilgāks laiks. Rekonstrukcijas procesā viņai no ribas tiks paņemts skrimslis, kurš pēc tam tiks ievietots elpvadā, lai to paplašinātu.

Zanes Kuriņas atbalstam darbojas programmas “Zaļā lampa” ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 eiro par zvanu).

Labdarības fondā BeOpen ir atvērts ziedojumu kontu, lai savāktu līdzekļus operācijas apmaksai Štutgartes klīnikā. No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Zanei ir daudz sapņu. Viņai patīk zīmēt, darināt skaistas rotas no pērlītēm.

Meitene dievina rozes un šokolādi, bet viņas mīļākā bērnības pasaka ir “Karalis Lauva”.

Zane vēl joprojām saudzīgi glabā savu pirmo rotaļlietu – plīša lauvēnu. Bērnībā viņa sapņoja par baltu zirgu, mēģinot pierunāt mammu izmest visu no balkona, zirgam tur pietiktu vietas. Vēl Zane ļoti mīl mūziku, viņa ļoti gribētu dziedāt un dejot, taču tas diemžēl pagaidām nav iespējams.

Jebkura intensīva vai strauja kustība viņai sagādā sāpes, un meitene sāk smakt.

Zanes diagnoze ir balsenes papilomatoze, kuras dēļ viņai ir nopietnas problēmas ar elpošanu un pazūd balss. Jau no 9 mēnešu vecuma viņai periodiski tiek veiktas operācijas Bērnu klīniskajā slimnīcā, izgriežot papilomas. Pēc operācijas uz kādu brīdi paliek vieglāk, stāvoklis stabilizējas.

Elpot, kustēties un runāt viņai katru reizi ir jāmācās no jauna. Šī iemesla dēļ Zanes balss ir izmainījusies, iegūstot specifisku tembru. Taču paiet laiks, un stāvoklis atkal pasliktinās. Un viss sākas no jauna. Sanāk tāds bezgalīgs riņķa dancis.

Pēc Vācijas meitenes stāvoklis ir uzlabojies. Ja pirms brauciena uz Štutgarti viņai nācās izgriezt papilomas katras divas nedēļas, tad tagad – reizi mēnesī. Pēc operācijas Zane varēs mierīgi dzīvot 6-7 mēnešus.

Rīgas Bērnu klīniskajā slimnīcā Zane ir pavadījusi ļoti daudz laika, tāpēc visi viņu šeit jau labi pazīst. Zane šeit pastāvīgi ārstējas jau teju 18 gadus. Ar viņu jau kopš bērnības strādā ļoti labi ārsti, tostarp nodaļas vadītājs profesors Jānis Sokolovs.

Taču Latvijā tik sarežģīta operācija nav iespējama. Tāpēc operācija Vācijā Zanei ir vienīgā reālā iespēja.

Kādu reizi, kad Zane ar mammu kārtējo reizi bija slimnīcā, Zanei piedāvāja piedalīties “pasaku” projektā. Bērni sacerēja pasakas, bet interesantākās no tām tika ilustrētas un izdotas atsevišķās grāmatiņās. Zanes pasaka ir stāsts par drosmīgu nāriņu ar mīlošu sirdi. Nāriņa dzīvo ledainā okeānā un palīdz baltajiem lāčiem un roņiem. Kad viņai uzbrūk melnie polipi, viņa iznirst virs ūdens, taču tur viņai ir grūti elpot.

Pasakai ir laimīgas beigas – nāriņa atrod burvju pērli, kas piepilda visas vēlēšanās. Nāriņa pārvēršas par meiteni un attopas skaistā bērnistabā starp mīkstām rotaļlietām ģimenes un draugu lokā. Tad nāriņa saprot, ka spēj dzīvot un elpot ar pilnu krūti.

Zane un visa viņas ģimene ļoti cer, ka ar vācu ārstu palīdzību laimīga būs ne tikai viņas sacerētā pasaka, bet arī turpmākā dzīve.

Šovasar Zane pabeidza 11. klasi. Viņai ir daudz draugu, plānu un interešu. Vienu brīdi Zane gribēja kļūt par bērnu dakteri, kas ārstē kaklu. Tad izdomāja studēt mediju tehnoloģijas un mākslu, bet, aizejot pie psihologa, pati nolēma izmācīties par psihologu.Viņai viss vēl ir priekšā, taču pašreiz galvenais ir uzvarēt slimību.
Zanei ir jaunākais brālītis Normunds, viņam ir 13 gadi.

Sanita pēc visiem ar meitu pārciestajiem pārdzīvojumiem ļoti baidījās vēlreiz dzemdēt. Viņai ar vīru vajadzēja būt dvīnīšiem, taču sarežģījumu dēļ no diviem mazuļiem izdzīvoja tikai viens. Sanita ilgi nestrādāja, pavadot laiku mājās ar mazuli un toreiz vēl sešus gadus veco meitiņu, kurai bija nepieciešama pastāvīga aprūpe.

Pēc tam viņa saņēmās un iekārtojās darbā bērnudārzā par auklīti. Aizgāja mācīties, ieguva bakalaura grādu pirmsskolas pedagoģijā. Šobrīd Sanita strādā bērnudārzā, specializētā grupā, kuru apmeklē bērniņi ar attīstības traucējumiem. Darbs nav viegls, taču Sanitai tas ļoti patīk. Viņa jūt, ka tas ir viņas aicinājums.

Visa ģimene sapņo par to, lai Zanei viss izdotos. Bet mēs varam palīdzēt šai skaistajai meitenei, kas ir tik ļoti līdzīga nāriņai, izglābt viņas balsi un sākt patstāvīgi normāli elpot bez traheostomas.

Kā palīdzēt?
Lai apmaksātu elpceļu paplašināšanas operāciju Štutgartes klīnikā, vēl nepieciešami 41 175 eiro. Trahejas rekonstrukcija ļaus meitenei sākt patstāvīgi elpot.

Ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 eiro par zvanu) darbojas Zanes Kuriņas atbalstam līdz 16. novembrim.

• Labdarības fonds BeOpen ir atvēris arī speciālu ziedojumu kontu, lai apmaksātu Zanes operāciju Štutgartes klīnikā.
• Labdarības fonds BeOpen
• Reģistrācijas nr. 50008218201
• Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
• Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
• Ziedojuma mērķis: Palīdzība Zanei Kuriņai

SAISTĪTIE RAKSTI

No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības autorprogramma “Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00. Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kā atpazīt aplamības un patiesību par sirds veselību
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs apzināti “cepinās” saulē karstākajā dienas laikā
Alkohols smadzenes sasniedz 30 sekunžu laikā. Kā tas ietekmē katru mūsu orgānu?
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Kā jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 15
Jana Kļava: Mācāmies nodrošināt pacientu vienlīdzību arī Latvijā
Nesteidz sauļoties: pret ādas vēža draudiem izturamies vieglprātīgi
“Itālijā vīns par diviem eiro, mēs varam tikai sapņot!”: Danusēvičs atklāj, kā veselības ministrija cenšas izskaust dzeršanu Latvijā
Valciņa: Katrs nepiešķirts eiro medikamentiem nozīmē kāda cilvēka nāvi – tik vienkārši!
Kad ir jāsāk pieskatīt savu sirdi?
Par dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem aizturētas piecas VID amatpersonas
Latvijā gaidāms ekstremāli stiprs karstums! Kā sevi pasargāt?
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Laiks celt algas! Nekur Baltijā nav tik izdevīgi nodarbināt par minimālo algu kā Latvijā
FOTO. Siguldā turpinās piecus gadus vecās meitenes meklēšana
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Dzērājšoferiem rosina atņemt auto. Vai tas atturēs no sēšanās pie stūres reibumā?
“Bloomberg”: Krievija nonākusi tehniskā defolta stāvoklī
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
13:37
Karstuma dēļ svētdien Rīgā pie Dienvidu tilta deformējusies tramvaja sliede
13:37
No 1.jūlija apturēs Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbību
13:28