Covid-19 izplatība Ķīnā

FOTO. Virusologi nervozē: Ķīnas lēmumi un patiesās informācijas slēpšana var veicināt jaunu Covid-19 variantu izplatīšanos 5

Ķīna pēkšņi atcēlusi dažus no stingrākajiem Covid-19 ierobežojumiem, tostarp noteikumus par karantīnas ievērošanu ceļotājiem, līdz ar to virusologi sākuši nervozēt, ka tas var veicināt jaunu Covid-19 paveidu izplatīšanos, vēsta “The Guardian”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

Nolemts, ka jau no 8.janvāra ārzemniekiem, kas ieceļo Ķīnā, nebūs jāievēro karantīna.

Austrālijas infekcijas slimību ārsts prof. Dominiks Dvaiers medijiem teicis, ka Covid-19 pārskatāmības trūkums Ķīnā ir satraucošs, jo “mēs nezinām, kādi varianti pašlaik cirkulē Ķīnā un vai šie varianti atšķiras pēc to atbildes reakcijas uz vakcināciju.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr pašā Ķīnā medicīnas sistēma joprojām ir saspīlēta, jo Covid-19 saslimstību apjoms joprojām ir ļoti liels, slimnīcas ir noslogotas, tikmēr vakcinācijas īpatsvars, īpaši vecāka gadagājuma cilvēku vidū, nav pietiekami augsts.

Pekina ir pārtraukusi publicēt ikdienas saslimušo skaitu un veikt masveida iedzīvotāju testēšanu, tāpēc pašlaik jau ir grūti pat saprast slimības izplatību un smagumu.

Dvaiers norāda, ka šī ir bijusi ļoti strauja pāreja no nulles Covid-19 apkarošanas stratēģijas uz pilnīgi relaksētām darbībām šobrīd. Iespējams, šī pāreja ir notikusi pārāk strauji. Dvaiers ir viens no ekspertiem, kas 2021. gada sākumā devās uz Uhaņu, lai pētītu šīs slimības izcelsmi.

Lai gan oficiālā Ķīnas statistika šobrīd vēsta par vidēji 3 nāves gadījumiem no Covid-19 ik dienu, Lielbritānijas veselības datu modelēšanas uzņēmums “Airfinity” lēš, ka šis skaitlis ir daudzkārt lielāks, ik dienu inficējas vēl vismaz 5000 cilvēku.

Ķīna ir mainījusi pieeju Covid-19 izraisīto nāves gadījumu reģistrēšanā – tiek uzskaitīti tikai tie gadījumi, kad cilvēks no elpošanas problēmām vai pneimonijas ir miris pēc pozitīva Covid-19 testa. Eksperti saka, ka datu trūkums, iespējams, maskē gadījumu skaitu un smagumu, un ārsti Ķīnā ziņo par milzīgu infekciju un nāves gadījumu pieaugumu.

Kāds Pekinā strādājošs ārsts Hovards Bernsteins arī pastāstījis, ka ar “ātro palīdzību” pacienti slimnīcās ierodas arvien sliktākā stāvoklī un lielākā skaitā, intensīvās terapijas nodaļa slimnīcā esot pilna.

Reklāma
Reklāma

Tikmēr tuvākās valstis pastiprina drošības pasākumus, lai novērstu strauju infekciju pieaugumu. Japāna paziņojusi, ka no 30. decembra tiek noteikti ierobežojumi iebraucējiem no Ķīnas, viņiem būs jāatrodas 7 dienu karantīnā, kā arī jāuzrada negatīvs tests.

Pasaules veselības organizācija (PVO) ir nobažījusies par situācijas attīstību Ķīnā, pieaugot ziņojumu skaitam par smagām saslimšanām. Taču, lai veiktu precīzāku risku novērtēšanu, esot nepieciešami konkrētāki dati par slimniekiem, hospitalizāciju un dažādiem citiem rādītājiem.

Arī Dvaiers vērš uzmanību, ka situācija var iziet ārpus kontroles, var rasties jaunas vīrusa izmaiņas, veidoties jaunas mutācijas. Ilgstošā nulles politika ir veicinājusi to, ka liela daļa Ķīnas iedzīvotāju nav izslimojuši jaunākos Covid-19 variantus. Ķīnā plaši izmantotās Sinovac un Sinopharm vakcīnas arī esot mazāk efektīvas par citur pasaulē izmantotajām.

Tā kā šobrīd nav skaidri zināms, vai jaunie saslimšanas varianti Ķīnā atšķiras no tiem, kas ir citur pasaulē, būtu svarīgi uzraudzīt cilvēku pārvietošanos uz un no Ķīnas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.