Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Francijas parlamenta apakšpalāta pieņem digitālo nodokli 0

Francijas parlamenta apakšpalāta pirmdien pieņēma jaunu nodokli, kas tiks piemērots lielajiem digitālajiem uzņēmumiem, neraugoties uz ASV neapmierinātību.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Lasīt citas ziņas

ASV bija aicinājušas Franciju atteikties no plānotās digitālā nodokļa pieņemšanas. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo pagājušajā nedēļā brīdināja,ka šis nodoklis kaitēs gan ASV uzņēmumiem, gan Francijas pilsoņiem, kas izmanto to platformas.

Likums par digitālo nodokli tika pieņemts parlamenta apakšpalātā Nacionālajā sapulcē ar 55 balsīm par un četrām pret, pieciem deputātiem atturoties. Lai tas iegūtu likuma spēku, par to vēl jānobalso parlamenta augšpalātai Senātam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Likums par jauno nodokli, kas tiek dēvēts par “Gafa” pēc digitālo milžu “Google”, “Amazon”, “Facebook” un “Apple” nosaukumu pirmajiem burtiem, tika pieņemts laikā, kad pieaug sabiedrības sašutums par minimālo nodokli, kuru maksā daži no pasaules bagātākajiem uzņēmumiem.

“Francija ir pagodināta ar to, ka ir vadošā šādās lietās,” parlamentā pirms balsojuma paziņoja finanšu ministrs Bruno Lemērs. Viņš sacīja, ka šis likumprojekts nozīmē “soli (..) uz taisnīgāku un efektīvāku aplikšanu ar nodokļiem 21.gadsimtam”.

Atbildot uz ASV pausto kritiku, Lemērs sacīja, ka Francija ir “apņēmusies” turpināt šī likuma pieņemšanu un būs “suverēna” fiskālos jautājumos.

Ministrs nosauca par “nepieņemamu” to, ka digitālie milži var gūt ievērojamu peļņu no lietotāju datiem, tā ka “peļņa tiek gūta Francijā, bet nodokļi tiek uzlikti ārzemēs”.

Francija martā nāca klajā ar likuma projektu par 3% nodokļa noteikšanu digitālajai reklāmai, personas datu pārdošanai un citiem ieņēmumiem, ko gūst jebkura tehnoloģiju kompānija, kas visā pasaulē nopelna vairāk nekā 750 miljonus eiro gadā.

Francija tiecas pieņemt šādu likumu valsts līmenī, jo vienošanos par to Eiropas Savienības (ES) līmenī izjauca tādas zemo nodokļu valstis kā Īrija, kas ir pievilcīgas lielajām tehnoloģiju firmām.

Lemērs uzstāja, ka “labs risinājums ilgtermiņā būs daudzpusējs risinājums”, un solīja neatteikties no centieniem panākt šādu vienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ietvaros.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.