Foto: LETA/Zane Bitere

“Ghetto Games” noņem pretrunīgi vērtētos plakātus Grīziņkalnā 0

Sporta un kultūras kustība “Ghetto Games” piekritusi noņemt Grīziņkalnā izvietotos plakātus, kas radījuši plašu rezonansi sabiedrībā saistībā ar to seksistisko raksturu, informēja kustības pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Lasīt citas ziņas

Vakar “Ghetto Games” pārstāvji tikās ar biedrību “Centrs “Marta””, lai pārrunātu radušos situāciju.

Tikšanās laikā abas puses vienojās, ka plakāti Grīziņkalnā tiks noņemti. Tas jau ir izdarīts, norādīja “Ghetto Games” pārstāvji.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kā aģentūra LETA uzzināja “Centrs “Marta””, tiekoties ar “Ghetto Games”, konstruktīvā sarunā tika pārrunāts darbs dzimumu līdztiesības veicināšanai un tika rasti kopīgi saskares punkti.

Biedrībā norādīja, ka novērtē “Ghetto Games” veikto darbu jauniešu vidū, un priecājas, ka “Centra “Marta”” un sabiedrības viedoklis ir sadzirdēts, bet plakāti – noņemti.

“Ceram, ka turpmāk ar “Ghetto Games” kopīgā komunikācijā varēsim veicināt sarunu par veselīgām attiecībām un dzimumu lomām jauniešu vidū,” pauda biedrībā.

Jau vēstīts, ka biedrība “Centrs “Marta”” aicināja ielu sporta un kultūras kustību “Ghetto Games” novākt pilsētvidē izveidotus plakātus, kuri, pēc biedrības paustā, ir klajš dzimumu līdztiesības pamatprincipu pārkāpums.

Biedrībā aģentūrai LETA norādīja, ka pilsētvidē redzami plakāti, kuros angļu valodā izmantoti necenzēti vārdi, turklāt plakātos redzamas arī vardarbīgas ainas. Plakātos izmantoti tādi saukļi kā “Some bitches are always ready for opportunities” un “A real women never let her man go to ghetto games hungry or horny”. Latviešu valodā gan plakātu tulkojums būtiski atšķiras, proti, “Dažas ir vienmēr gatavas jaunām iespējām” un “Īstas sievietes nekad nepalaidīs savus vīriešu izsalkušus uz “Ghetto Games””.

Centrs “Marta” uzsvēra, ka šie plakāti ir “klajš dzimumu līdztiesības pamatprincipu pārkāpums un uzskatāmi par sieviešu un meiteņu cieņu aizskarošiem”.

Biedrībā norādīja, ka plakātos izmantotie saukļi, vardarbīgās ainas un puskailu meiteņu zīmējumi, kuros viņas tērpušās ļoti īsos svārkos un šortos, atkailinot sēžamvietu, ir absolūti nepiemēroti jauniešu auditorijai, kuru priekšstati un uzvedība šajā vecumā ir īpaši viegli ietekmējami.

Arī forums “Celies” aicināja “Ghetto Games” nekavējoties reaģēt un novākt sievietes un meitenes aizskarošos plakātus pilsētvidē. “Ar jauniešiem ir iespējams komunicēt arī cieņpilnā veidā, neveicinot vardarbību un aizskarošu seksistisku uzvedību,” pauda forumā.

Tikmēr “Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elbakjans aģentūrai LETA norādīja, ka plakātos nav bijis iecerēts seksuāls raksturs. Elbakjans skaidroja, ka ar angļu valodas vārdu “horny” domāts, ka vīrietis ir “apmierināts”. Tāpat viņš pauda izbrīnu, ka vārds “bitch” plakātā nav ticis izcenzēts.

Reklāma
Reklāma

Elbakjans arī pauda, ka pret “Ghetto Games” jau kādu laiku vēršoties kāds “feministu klubs”, kuram esot problēmas ar “Ghetto Games” darbību.

Komentējot tālāko rīcību, viņš norādīja, ka, iespējams, tiks uzlikti citi plakāti, bet šis jautājums vēl tiks pārrunāts ar mākslinieku. Tāpat Elbakjans pauda gatavību diskusijai ar centru “Marta”.

Savukārt Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Būtāns norādīja, ka reklāmu izvietošana pilsētvidē ir jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas būvvaldi, taču konkrētie plakāti nav reklāma, tādēļ ar būvvaldi tie jāsaskaņo nav. “Tas ir vairāk kā sporta spēļu vizuālais noformējums, un par tā saturu atbild paši organizatori. Šie plakāti neatbilst Reklāmas likumā noteiktajam,” teica Butāns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.