Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Itālijā ar Covid-19 inficēto skaits pārsniedz 35 000 0

Itālijā ar jauno koronavīrusi inficēto skaits pieaudzis līdz 35 713, un 2978 no Covid-19 pacientiem jau miruši, savā ikdienas biļetenā trešdien pavēstījusi Civilās aizsardzības pārvalde.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
“Deputāti zog tualetes papīru, slimnīcu mistiskās durvis, viesnīcu dārgais ēdiens no pusfabrikātiem!” Bijušie darbinieki dalās ar profesijas noslēpumiem 5
Lasīt citas ziņas

Salīdzinājumā ar otrdienu inficēto kopskaits pieaudzis par 13%. Tas varētu liecināt par inficēto skaita pieauguma tempa mazināšanos, jo pagājušajā nedēļā ikdienas pieaugums sasniedz 17 līdz 21%.

Tajā pašā laikā atlabušo skaits pieaudzis par 37% un sasniedzis 4025. Savukārt intensīvās terapijas nodaļās ievietoto pacientu skaits palielinājies par 9,6%, sasniedzot 2257.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tomēr Itālijā joprojām vērojams ārkārtīgi augsts mirstības līmenis starp Covid-19 pacientiem, kas sasniedz 8,3%.

Lombardija un tās galvaspilsēta Milāna joprojām ir epidēmijas vissmagāk skartais reģions, kur reģistrēti 17 713 inficēšanās gadījumi un 1959 nāves gadījumi.

Tomēr Lacio reģionā, kas ieskauj valsts galvaspilsētu Romu, reģistrēts 20% liels nāves gadījumu skaita pieaugums, koranovīurusa upuru skaitam sasniedzot 724.

Itālijā daudzi cilvēki ignorē Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus, tādēļ varasiestādes apsver iespēju noteikt vēl stingrākus pasākumus, paziņojušas amatpersonas.

Lombardijā, kas ir Covid-19 smagāk skartais Itālijas reģions, 40% cilvēku turpina pārvietoties apkārt, atsaucoties uz mobilo telefonu operatoru sniegtajiem datiem, pavēstīja Lombardijas reģiona veselības komisārs Džulio Gallera.

Komisārs uzsvēra, ka dati ir anonīmi, tādēļ neesot pamata bažīties par privātuma pārkāpumiem.

“Neviens nepārbauda cilvēkus Lielā Brāļa stilā,” intervijā televīzijā RAI sacīja Gallera.

Itālijas sporta ministrs Vinčenco Spadafora atklāja RAI, ka valdība apsvērs vēl citu pasākumu īstenošanu, piemēram, aizliegs skriešanu, jo pārāk daudz cilvēku, šķiet, pārāk zemu novērtē riskus, ko rada Covid-19.

Itālijā kopš 10.marta ir spēkā stingri ierobežojumi un cilvēki aicināti palikt mājās un atstāt tās tikai, lai dotos uz darbu, ja nav iespējams strādāt attālināti, vai pēc pārtikas un medikamentiem.

Iekšlietu ministrija atklāja, ka policija no 11. līdz 17.martam apturējusi vairāk nekā miljonu cilvēku un izvirzījusi apsūdzības gandrīz 45 000 par jauno noteikumu pārkāpšanu.

Reklāma
Reklāma

Sociālajos medijos publiskotie attēli liecina, ka Milānā dienas noslogotākajās stundās metro joprojām ir pilns ar cilvēkiem.

Lombardijas reģiona prezidents Atilio Fontana sacīja, ka lobēs valdību ieviest vēls stingrākus noteikumus koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanai, ja cilvēki nepaliks mājās.

Itālija ir Covid-19 otra smagāk skartā valsts aiz Ķīnas.

Vairāk nekā puse no inficēšanās gadījumiem un gandrīz divas trešdaļas nāves gadījumu Itālijā reģistrēti Lombardijā. Reģiona slimnīcas ir pārpildītas un mediķi pārslogoti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.