Foto: Andžela Seiliša

Kaķiem garšo piens. Tikai laimīgi kaķi murrā. Šie un citi mīti par kaķiem 0

Lai gan kaķis ir vispopulārākais mājdzīvnieks ne vien Latvijā, bet visā plašajā pasaulē un, šķiet, par to visi zina visu, tomēr par murrājošo draugu sabiedrībā joprojām valda daudz mītu. Starp citu, viens no tiem ir tieši par murrāšanu. Izrādās, kaķi rada šo kluso, vibrējošo skaņu ne tikai, kad jūtas apmierināti un laimīgi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Mīts: kaķiem garšo piens un bez tā viņu dzīve nav iedomājama

Par spīti neskaitāmajiem skaistajiem attēliem, kur kaķi redzami lokam pienu, daudziem no viņiem piens pat negaršo. Turklāt lielai daļai kaķu ir laktozes jeb piena cukura nepanesamība, kuras dēļ pēc piena baudīšanas tiem rodas vēdera darbības traucējumi un caureja. Ir gan arī kaķi, kuri labprāt šad tad iedzer mazliet piena un tas viņiem nekādu diskomfortu nesagādā. Ja jūsu kaķis ir viens no tiem, cienājiet viņu ar pienu prātīgi – speciālisti neiesaka dot vairāk par piecām ēdamkarotēm piena dienā.

Mīts: tikai laimīgi kaķi murrā

CITI ŠOBRĪD LASA

Jā, kaķi murrā, kad jūtas apmierināti, taču viņi var murrāt arī citu iemeslu dēļ. Kaķi dažreiz murrā, sastopoties un sveicinot viens otru. Radīt šo kluso, vibrējošo skaņu mēdz arī kaķi, kuri ir slimi vai piedzīvo milzīgu stresu. Ir uzskats, ka kaķi murrājot iedarbina pašdziedināšanās mehānismus organismā un veicina savu atveseļošanos.

Mīts: melni kaķi nes nelaimi

Mīts, ka melni kaķi nes nelaimi, pastāv gadsimtiem ilgi, un šī māņticība, kurai nav ne mazākā pamata, ir ļoti izplatīta joprojām. Ne velti melns kaķis bieži tiek attēlots uz dažādiem Helovīnu svētkiem paredzētiem dekoriem un figurē kā nelaimes vai briesmu vēstnesis daudzās šausmu filmās. Patiesībā, protams, melni kaķi nenes nelaimi. Par to liecina kaut vai tas, ka Lielbritānijā un Austrālijā, ieraugot melnu kaķi, priecājas, jo uzskata, ka tas ir uz laimi.

Mīts: kaķi ir ārkārtīgi bīstami sievietēm, kuras gaida bērnu

Lai arī ir nopietns risks inficēties ar toksikoplazmozi, kuras ierosinātāji var atrasties dzīvnieka ekskrementos, ievērojot drošības pasākumus, grūtniece sevi no tā var pasargāt. Profilakse ir regulāri mainīt kaķa pakaišus un, to darot, vienmēr valkāt gumijas cimdus. Vislabāk gan kaķa kastes sakopšanu bērniņa gaidīšanas laikā uzticēt vīram vai kādam citam tuviniekam. Satrp citu, kaķa murrāšanai ir arī lielisks nomierinošs efekts uz cilvēku. Daudzviet pasaulē cilvēki, kas jūtas pārmērīgi satraukti, apsēžas ērtā pozā un klausās (austiņās) murrāšanas ierakstus.

Mīts: kaķiem saglabāt līdzsvaru palīdz ūsas

Kaķa ūsas darbojas kā mazas antenas, kas ļauj iegūt papildu informāciju par apkārtējo vidi. Kaķiem ūsas ļauj noteikt vēja stiprumu un gaisa straumes. Tās viņiem palīdz apsekot apkārtni un konstatēt tuvumā esošu dzīvnieku kustību. Ūsas arī noder, lai noteiktu, vai viņi spēs izlīst cauri kādam mazam caurumam. Savukārt līdzsvara saglabāšanā kaķiem visvairāk palīdz aste.