Foto: Zane Bitere/LETA

Juris Lorencs: Karavīrs, kurš glābj kaķi 0

Juris Lorencs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Laikā, kad Ukrainā krīt šāviņi un mirst cilvēki, Krievijas televīzijā propagandisti draud pasaulei ar kodolieročiem, bet Āfrika uztraucas par iespējamo badu, dažviet tiek risinātas piezemētākas, bet tāpēc ne mazāk svarīgas problēmas.

Nesen ievēlētais Turkmenistānas prezidents Serdars Berdimuhamedovs izdevis vienu no saviem pirmajiem dekrētiem. Tas nosaka, ka sievietes turpmāk nedrīkst valkāt augumam piegulošu apģērbu, krāsot matus, pieaudzēt skropstas, uzacis un nagus. Uz visstingrāko aizliegts lietot botoksa injekcijas. Neko darīt, ja uz nācijas tikumības altāra nepieciešams upurēt skaistumkopšanas indistriju!

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat turkmēņu sievietēm turpmāk aizliegts vadīt automašīnu, sēdēt automašīnas priekšējā sēdeklī, kā arī atrasties automašīnā bez radinieku pavadības. Pats par sevi saprotams, pēc astoņiem vakarā daiļais dzimums vispār nedrīkst atrasties automašīnā. Jo kas vēlās vakara stundās darās automašīnās, par to pat bail iedomāties! Izskatās, ka šīs normas pārņemtas no “Taliban” vai “Islāma valsts”.

Jo pat reliģiski konservatīvajā Saūda Arābijā sievietes jau kopš 2019. gada drīkst vienas vadīt automašīnu. Novērotājam no malas tas šķiet neizprotams un neloģisks lēmums. Jo patiesībā Turkmenistāna ir sekulāra valsts, kurā jebkuras fundamentālā islāma izpausmes tiek nežēlīgi apkarotas.

Par dāmām tiek domāts arī Francijā. Vismaz Grenoblē beidzot pielikts punkts nebeidzamajām diskusijām par to, kādos peldkostīmos sievietes drīkst apmeklēt pilsētas publiskās peldvietas. Pēc pilsētas mēra, Zaļās partijas politiķa Ērika Pjolla ierosmes pieņemts lēmums, ka sievietes varēs ģērbties brīvi, pašas pēc saviem ieskatiem. Ja ir tāda vēlēšanās, drīkst plunčāties pēc islāma modes šūtā peldkostīmā, tā saucamajā burkini. Šis tērps pilnībā nosedz kājas, rokas un galvu, bet dibena apaļumus maskē nelieli svārciņi.

Tāpat turpmāk pludmalēs un baseinos būs atļauts uzturēties bez peldkostīma augšējās daļas jeb “topless”. Nav dzirdēts, ka musulmaņu vīrieši protestētu pret jaunajiem noteikumiem. Iebildumi nākuši no pavisam cita flanga, no konservatīvajiem francūžiem, kuri burkini legalizācijā saskata “lienošās islāmizācijas” pazīmes. Ak laiki, ak tikumi! Musulmaņu fundametālisti priecājas par puskailajām francūzietēm, bet konservatīvajiem francūžiem nepatīk pārāk aizklātās arābu meitenes. Jebkurā gadījumā jaunā kārtība tikusi pieņemta un peldsezona Grenoblē ir atklāta.

Reklāma
Reklāma

Kura no šīm sabiedrībām – Turkmēni­stānas vai Francijas – ir brīvāka? Atbilde uz šo jautājumu vismaz Rietumu cilvēkam ir pašsaprotama. Bet kura no tām ir spēcīgāka, vienotāka, gatavāka pārbaudījumiem? Un te var sākt diskutēt. Kremļa propagandas kanālos jau divus gadu desmitus, bet īpaši pēc 2014. gadā notikušās Krimas aneksijas, tika skandināts par liberālajiem, izvirtušajiem, “sapuvušajiem” Rietumiem. Kas esot tik vārgi, ka pietiekot pabakstīt ar pirkstu, lai tie sabruktu un padotos.

Te arī radās mīts par igauņu pilsētu Narvu, kuras dēļ “neviena NATO valsts neies karot”. Par “Kijivas ieņemšanu trīs dienās” un bēgošo Ukrainas prezidentu Zelenski. Nav ko liegties – mēs paši brīžiem sākām ticēt šīm runām. Visu izmainīja Krievijas iebrukums Ukrainā. Izrādījās, ka Rietumu postmodernā sabiedrība spēj mobilizēties un sniegt atbalstu arī Ukrainai. Ka tā nebaidās no draudiem atslēgt gāzi vai izvietot kodolieročus Kaļiņingradas apgabalā. Eiropas politikā parādījās jauni līderi.

Piemēram, Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa, kura pārmet Makronam: “Kāpēc jūs zvanāt Putinam? Viņš ir kara noziedznieks.” Kurš gan Kremlī varēja paredzēt, ka tieši zviedru un somu sociāldemokrāti ar savām premjerministrēm Magdalēnu Andersoni un Sannu Marinu būs tie, kuri iestūrēs savas valstis NATO!

Viena no pašreizējā kara ikonām ir ukraiņu karavīrs, kurš glābj kaķi. Ielieciet interneta meklētājā vārdus “ukrainian soldier cat”, un jūs atradīsiet simtiem fotogrāfiju par šo tēmu. Karavīrs baro kaķi, kura saimnieki gājuši bojā apšaudē. Kaķis atpūšas uz ieročiem, kaķis pieglaužas karavīram utt. Kāpēc ukraiņu karavīrs, kurš glābj kaķi, ir profesionālāks par krievu, tatāru, burjatu vai čečenu, kurš ne tikai karo, bet arī laupa, spīdzina un izvaro? Šo parādību šodien pēta un cenšas izprast visā pasaulē. Īpaši Ķīnā, kas Krievijā saskata attālu līdzību ar sevi.

Viens no pirmajiem secinājumiem, ko jau izdarījuši ķīnieši – Krievija pēc Padomju Savienības sabrukuma tā arī nav spējusi modernizēties. Ka demokrātijas trūkums rezultējies saimnieciskā, tehnoloģiskā un galu galā arī militārā atpalicībā. Lieliska mācība visiem diktatoriem! Vēl viens apliecinājums tam, ka 2014. gadā ukraiņi Maidana revolūcijā izdarīja pareizo izvēli.