Latvijas 3x3 izlases spēle pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu

“Kārlis ir otrais čempions no mūsu ielas, kaimiņos dzīvo Dainis Kūla – 1980. gada olimpiskais čempions šķēpa mešanā,” Uģis Lasmanis lepojas ar dēla panākumiem 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Lasīt citas ziņas

Latvijas 3×3 basketbola izlase ar Kārli Lasmani, Nauri Miezi, Agni Čavaru, Edgaru Krūmiņu sastāvā trenera Raimonda Feldmaņa vadībā 28.jūlijā kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioniem, spraigā fināla mačā ar 21:18 pārspējot Krievijas olimpiskās komitejas komandu.

Iepriekšējos četrus gadus mūsējie veda mājās medaļas no augstākās raudzes sacensībām, bet kļūt par labākajiem pasaulē vēl nebija izdevies. Pašā svarīgākajā brīdī kvartets uzkāpa virsotnē un kļuva par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem šajā disciplīnā. Finālā rezultatīvākais ar desmit gūtiem punktiem bija Kārlis Lasmanis, kura tēvs Uģis 1992. un 1996. gadā olimpiskajās spēlēs startēja airēšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vienkārši uzsprāgu, prieka asaras. Mēs visi raudājām – arī Kārļa mamma, māsa. Pusfinālu nevarēju paskatīties, jo nervi neturēja, domāju, ka sirds izlēks pa muti. Pašam startēt bija vieglāk,” “Latvijas Avīzei” laimi pauda Uģis Lasmanis. “Dzīvojam Ventspilī, Priežu ielā, un tepat tālāk mīt arī Dainis Kūla – 1980. gada olimpiskais čempions šķēpa mešanā. Tā ka Kārlis ir otrais čempions no mūsu ielas.”

Gadu gaitā noslīpēta saspēle laukumā un sapratne ārpus tā Latvijas 3×3 basketbolistiem atnesusi olimpisko čempionu titulu. Par šo panākumu no valsts pienāksies prēmija līdz 426 tūkstošiem eiro pēc nodokļu nomaksas.

Fināla drāma

Abi pusfināli aizritēja ar negaidīti lielu vienas komandas pārsvaru. Latvija parādīja muskuļus pret Beļģiju – 21:8. Pēc teicamām izspēlēm izdevās gūt vairākus vieglos punktus, trīs reizes iemest ar sodu. Tāpat kā ceturtdaļfinālā nebija paļaušanās uz tālmetieniem, lai gan precizitāte laba (3/6).

Sāncenšiem šoreiz precīzs bija tikai pirmais divpunktu raidījums, nākamos astoņus netrāpot. Pirms tam KOK sensacionāli pārbrauca pāri galvenajai favorītei Serbijai (21:10), kas līdz tam bija uzvarējusi visās septiņās spēlēs. Lai gan rezultāts un sniegums iespaidīgs, šķita, ka cīņā par zeltu krievi varētu būt parocīgāks pretinieks.

Atšķirībā no pusfināliem turnīra pēdējā spēlē netrūka drāmas elementu. KOK spēlētāji labāk iejutās, un vienbrīd mūsējo deficīts bija 4:9. Divpunktnieku rēķinu izdevās atklāt tikai ar astoto mēģinājumu. Nepilnas piecas minūtes līdz beigām potīti pastiepa Edgars Krūmiņš, vēlāk vēl tomēr atgriežoties laukumā un atkal gūstot savainojumu.

Pēdējās minūtēs pārsvars uz tablo mainījās vairākas reizes, bet vieni no Pasaules tūres labākajiem spēlētājiem Lasmanis un Miezis nospēlēja aukstasinīgi un precīzi. Uzvara! Zelts!

Reklāma
Reklāma

Rakstura cīņa

“Izcils panākums. Viņi to ir pelnījuši, zinot, kādas ir aizkulises 3×3 basketbolā. Miezis un Lasmanis ir radīti šim basketbolam, Krūmiņš un Čavars iedod pienesumu – perfekti,” “Latvijas Avīzei” sacīja 3×3 basketbola treneris Edgars Buiķis. Viņš uzskata, ka finālā izšķirošais bija raksturs – cīņa notika pilnīgi par katru bumbu.

Krūmiņa trauma vēl vairāk mobilizējusi vienību – arī citkārt Latvijas basketbolisti pierādījuši, ka tad, kad ir grūti, atrod ekstra enerģiju. “Parādīja, ka ir olas,” atsaucoties uz Naura Mieža teikto pēc zaudējuma grupu turnīrā, ka “mums nav pautu”, pasmaidīja Buiķis. “Taktika nebija būtiska. Komandas ķīmija gan, visi kopā jau cik gadus, katrs par katru. Nevienā citā izlasē nav tādas ķīmijas. Lasmanis tāds ir – tādus met iekšā neatkarīgi no tā, vai fināls vai kas.”

Latvijai šī ir pirmā olimpiskā medaļa kopš 2012. gada. Par olimpiskajiem čempioniem neatkarības laikā līdz šim bija kļuvuši vien vingrotājs Igors Vihrovs 2000. gadā un BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs 2008. un 2012. gadā, kā arī ziemas spēlēs 2014. gadā Oskara Melbārža bobsleja četrinieks ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Jāni Strengu un Arvi Vilkasti.

Laimes brīdis – Latvijas kvartets kļuvis par olimpiskajiem čempioniem.
Foto: Javier Soriano/AFP/Scanpix/LETA

Tēva padoms

Latvijas komandas kapteiņa Agņa Čavara ģimenē šī ir svētku nedēļa – kāzu gadskārta, sievas Indras dzimšanas diena, viņam pašam sestdien 35. jubileja. Izdevās pasniegt sev lielisku dāvanu.

Kārlis Lasmanis iepriecināja tēvu Uģi Lasmani, kuram šodien aprit 54. Viņam olimpiskajās spēlēs divas devītās vietas airēšanā, bet paralēli laivai Uģis spēlēja arī basketbolu, turklāt labā līmenī, 1998. gadā ar “Ventspili” kļūstot par Latvijas vicečempionu. “Dēls izdarīja to, kas man nesanāca.

Lielāka prieka nav. Uz fināla skatīšanos pie mums sanāca draugi, visiem Latvijas izlases krekli. Man nebija, bet, spēlei ritot, redzēju, ka puišiem neiet, izdomāju uzvilkt kreklu no Dienvidāfrikas sportista – samainījos 1992. gadā, ar olimpisko simboliku. Un aizgāja, uzvarēja! Viņi izdarījuši lielu darbu. Tokijā bija arī zaudējumi, pēc kuriem internetā daļa jau norakstīja. Bet atvērās!” sajūsmā bija Uģis.

“Es pats sāku airēt tikai tad, kad aizgāju armijā. Kārlis bumbu driblēja jau no trīs gadu vecuma, istabā bija grozs,” atcerējās Uģis Lasmanis. Ar dēlu olimpisko spēļu laikā bieži sazvanījušies, runājuši arī pirms fināla, tēvs norādījis, ka ar krieviem nedrīkst spēlēt lēni, viņi ir dūšīgi un lieli, tāpēc jānogurdina. No Kārļa uztraukumu nejutis.

“Izteicu savu viedokli, ko varbūt vajadzētu citādi. Dēls teica – ja pulss ir 180, tu jau esi kosmosā un brīžiem nedomā. Bet tā ir meistarība, ka vari galvā sakārtot. Visi līdz zināmam brīdim māk spēlēt, bet, kurš var salikt pa vietām arī svarīgākajos brīžos, tas arī uzvar. Cepuri nost, ka viņiem tas izdevās. Mūsu čaļi visi kā viens – monstri!” teica Latvijas izlases līdera tēvs.

Spēlē par trešo vietu Serbija ar 21:10 pieveica Beļģiju.

Sieviešu turnīrā zeltu izcīnīja ASV, finālā ar 18:15 pārspējot KOK, bet bronzas spēlē Ķīna ar 16:14 uzvarēja Franciju.

Mūsējie 29.jūlijā

Latvijas sportistiem Tokijā starti trijos sporta veidos – Agatei Rašmanei plkst. 3.00 šaušana ar mazkalibra pistoli 25 metru distancē. BMX ceturtdaļfināli 4.00 Helvijam Babrim, 5.45 – Vinetai Pētersonei. 11.00 pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs grupu turnīra otrās kārtas mačā tiksies ar pasaules čempioniem Krasiļņikovu un Stojanovski no KOK.

3×3 BASKETBOLS

Pusfināli

Latvija – Beļģija 21:8, Lasmanis 9, Miezis 7, Krūmiņš 4, Čavars 1.

Serbija – KOK 21:10.

Fināls

Latvija – KOK 21:18, Lasmanis 10, Miezis 7, Krūmiņš, Čavars pa 2.

Par 3. vietu

Serbija – Beļģija 21:10.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.