Foto: Shutterstock

Kas jāzina, šķērsojot valsts robežu un vedot līdzi skaidru naudu 0

Grozījumos Krimināllikumā tagad noteikta krimināl­atbildība par liela apjoma skaidras naudas nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu, šķērsojot valsts robežu.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Lasīt citas ziņas

Līdz šim spēkā esošais regulējums attiecās uz Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, bet nebija piemērojams uz valsts iekšējās robežas ar citām ES dalībvalstīm. Taču šāds regulējums radīja problēmas cīņā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma novēršanu, kā arī veicināja draudus valsts drošībai. Jaunās izmaiņas likumā tagad palīdzēšot padarīt efektīvāku tiesībsargājošo iestāžu darbu cīņā pret neskaidras izcelsmes naudas pārvadājumiem starptautiski, skaidro grozījumu izstrādātāji.

Atbildība par liela apjoma skaidras naudas nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu, šķērsojot valsts iekšējo robežu, radīsies tikai tad, ja skaidras naudas deklarācijas aizpildīšanu likumā noteiktajā kārtībā būs pieprasījusi kompetentas iestādes amatpersona. Par šo pārkāpumu sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudassodu.

CITI ŠOBRĪD LASA

!!! Izmaiņas likumā neaizliedz skaidras naudas pārvietošanu pāri robežai vispār, bet atbildība paredzēta par skaidras naudas, kuras apjoms ir 21 500 eiro vai vairāk, nedeklarēšanu.

SVARĪGI

Personai, kura šķērso ES ārējo robežu, jau līdz šim bija noteikts pienākums deklarēt skaidru naudu, ja tās apjoms pārsniedz 10 000 eiro. Savukārt, šķērsojot iekšējo robežu, šāds pienākums personai būs vien gadījumā, ja skaidras naudas deklarēšanu pieprasīs Latvijas kompetentas institūcijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.